Úvod > Aktuality > Chrám chmele a piva v Žatci otevřel minipivovar i galerii
Chrám chmele a piva v Žatci otevřel minipivovar i galerii
">
Zážitky

Chrám chmele a piva v Žatci otevřel minipivovar i galerii

  • Vydáno30. září 2012
Hlavním městem chmele a metropolí milovníků tradičního piva, které Čechy proslavilo po celém světě, je město Žatec. Více než 700 let dlouhá tradice pěstování vynikajícího aromatického chmele vedla ke vzniku komplexu nazvaného Chrám chmele a piva, který nyní rozšiřuje svou nabídku atrakcí a kromě restaurace U Orloje, která je součástí areálu a má nově i vlastní minipivovar a galerii.
Chrám chmele a piva láká turisty do Žatce dva roky. Jeho součástí je expozice, jež představuje celou žateckou chmelařskou oblast, je rozhledna s výtahem, v němž se promítá 3D film a také chmelařský orloj.

Ochutnat poctivé české pivo a prohlédnout si jeho výrobu můžete v Restaurantu u Orloje, který je vystavěn ve starém chmelovém skladu, čemuž odpovídá i interiér restaurace. Uvnitř restaurantu je umístěn nově i malý pivovar. Můžete tak na vlastní oči vidět, jak se vaří pivo tradičním českým způsobem z místních surovin.
 
Neměli byste si nechat ujít ani prohlídku Chmelařského muzea, kde se seznámíte s vývojem chmelařství od středověku do současnosti.

Loni byla jako součást projektu otevřená i nedaleká Kapucínská zahrada a letos na jaře skončila oprava renesanční sladovny,  kde se otevřela vernisáží 26. září nová galerie. Obrazy ze sbírky manželů Zemanových můžete vidět denně od 10:00 do 17:00, vždy od úterý do neděle.

Chmelařské muzeum Žatec

Chmelařské muzeum Žatec

Největší expozici chmele na světě najdete v severočeském Žatci. Místní Chmelařské Muzeum představuje na ploše 4.000 m² vývoj chmelařství od raného středověku do současnosti.

Královské město Žatec – město, kde je pivo doma

Královské město Žatec – město, kde je pivo doma

Pouhou hodinu cesty autem z Prahy nebo Karlových Varů se nachází královské město, jehož chmelařské stavby jsou kandidátem na seznam UNESCO.

Chrám chmele a piva s chmelovým orlojem v Žatci

Chrám chmele a piva s chmelovým orlojem v Žatci

Město Žatec, ležící na severu Čech na řece Ohři, má tisíciletou historii. V ní důležitou roli hraje prvotřídní chmel, který se na Žatecku pěstuje. Více než 700 let pěstování vynikajícího aromatického chmele a výroba piva vedly ke vzniku zábavného a poučného komplexu s názvem Chrám Chmele a Piva.