Úvod > Aktuality > Chrám chmele a piva v Žatci bude otevřen i v zimě
Kultura

Chrám chmele a piva v Žatci bude otevřen i v zimě

  • Vydáno19. listopadu 2010
Díky velkému zájmu návštěvníků o novou atrakci v Žatci, která je otevřená pouhé dva měsíce, budou některé části Chrámu chmele a piva otevřeny i v zimním období. Atraktivita nabízí prohlídku originálního orloje, výtahu v rozhledně, ale také labyrint z chmelových žoků. Audiovizuální techniku ale kvůli počasí v zimě nelze používat. Přístupná tak zůstane věž a labyrint.

Za výstup na věž návštěvník zaplatí 25 korun, za prohlídu labyrintu pak 50 korun.  Labyrint je přístupný od úterý do pátku dvakrát denně a v sobotu třikrát.

Překvapivý je také zájem je také o restauraci, která je otevřena teprve od 1. listopadu. Používá jen suroviny ze zdejšího regionu a ochutnáte zde tradiční českou kuchyni a některé recepty spojené s pivem. Přímo v restauraci se otevírá také minipivovar, který bude vařit tři druhy piva. Chmelový ležák se začne točit 25. listopadu.

Chrám je zatím dokončený jen částečně. Na jaře se otevře dětské hřiště v zahradě, přes nějž pak bude přístup do dětské herny a jízdárny na šlapadlech s kavárnou pro rodiče. Během příštího roku se také otevře klášterní zahrada a opravená renesanční sladovna.

Celý projekt budování Chrámu chmele a piva přinesl nové využití chátrajícího Pražského předměstí s mnoha chmelařskými budovami. Město na něj získalo dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad.

Více informací:
Chrám chmele a piva, kde jinde než v Žatci


Žatecký region je známý pěstováním vynikajícího aromatického chmele. Proto se Žatecké chmelařské oblasti přezdívá Chrám chmele a piva. Nově se může pochlubit město Žatec i unikátním orlojem, který zdobí motivy z pěstování a sklizně chmele.

Chrám chmele a piva s chmelovým orlojem v Žatci

Chrám chmele a piva s chmelovým orlojem v Žatci

Město Žatec, ležící na severu Čech na řece Ohři, má tisíciletou historii. V ní důležitou roli hraje prvotřídní chmel, který se na Žatecku pěstuje. Více než 700 let pěstování vynikajícího aromatického chmele a výroba piva vedly ke vzniku zábavného a poučného komplexu s názvem Chrám Chmele a Piva.