Úvod > Aktuality > Chrám chmele a piva v Žatci zaháji v neděli sezónu 2019
Kultura

Chrám chmele a piva v Žatci zaháji v neděli sezónu 2019

  • Vydáno6. dubna 2019
Chrám chmele a piva v Žatci zahájí v neděli 7. dubna slavnostně letošní turistickou sezonu. A přichystal při této příležitosti zábavnou akci. Ve 13 hodin bude slavnostně odemknut Chmelový maják, Chmelobrana předvede svůj marš, chybět nebude ani skřítek Hop.

chrám chmele a pivaNejvětší expozici chmele na světě najdete v severočeském Žatci. Místní Chmelařské Muzeum představuje na ploše 4.000 m² vývoj chmelařství od raného středověku do současnosti. Nová sezóna se zde slavnostně otevře už v neděli 7. dubna.

Ve 13:30 začne pohádka O Červené karkulce v podání žateckých loutkářů, ve 14:15 odstartuje hudební vystoupení ZUŠ Žatec. Od 15:15 bude náměstí Prokopa Velkého patřit mladé talentované žatecké zpěvačce Ráchel Pabianové. Připravené budou také stánky s občerstvením, pro děti pak malování na obličej.

chrám chmele a piva žatecChmelařské muzeum v Žatci je otevřeno je každý den od 10 do 17 hod, mimo pondělí, stejně tak jako rozhledna Chmelový maják, který se nachází v areálu chmelařských technických památek, na náměstí Prokopa Velkého. entrum ocelové konstrukce tvoří unikátní výtah s působivou 3D animací představující let balónem nad Žatcem a chmelnicemi nebo výlet raketoplánem do Mléčné dráhy a poté zpět do Žatce. Další raritou je plně funkční Chmelový orloj, který ukazuje čas, astrologické údaje, znamení zvěrokruhu a práce na chmelu v jednotlivých měsících. Každou celou hodinu se spustí odbíjení společně s pohybem objektů portálu a melodickým doprovodem.

Královské město Žatec – město, kde je pivo doma

Královské město Žatec – město, kde je pivo doma

Pouhou hodinu cesty autem z Prahy nebo Karlových Varů se nachází královské město, jehož chmelařské stavby jsou kandidátem na seznam UNESCO.

Chmelařské muzeum Žatec

Chmelařské muzeum Žatec

Největší expozici chmele na světě najdete v severočeském Žatci. Místní Chmelařské Muzeum představuje na ploše 4.000 m² vývoj chmelařství od raného středověku do současnosti.

Chmelový maják v Žatci

Chmelový maják v Žatci

Chmelový maják je dominantou Chrámu chmele a Piva. Nachází se v srdci celého areálu chmelařských technických památek. Pokud navštívíte Žatec pouze na skok a nestihli byste celou prohlídku Chrámu chmele a piva, pak zvolte pouze Chmelový maják a na vrchol jeďte výtahem.

Chrám chmele a piva s chmelovým orlojem v Žatci

Chrám chmele a piva s chmelovým orlojem v Žatci

Město Žatec, ležící na severu Čech na řece Ohři, má tisíciletou historii. V ní důležitou roli hraje prvotřídní chmel, který se na Žatecku pěstuje. Více než 700 let pěstování vynikajícího aromatického chmele a výroba piva vedly ke vzniku zábavného a poučného komplexu s názvem Chrám Chmele a Piva.