!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Chebský hrad bude otevřený i přes zimu
Chebský hrad bude otevřený i přes zimu
"> "> "> "> ">
Památky

Chebský hrad bude otevřený i přes zimu

  • Vydáno7. listopadu 2021
Od 6. listopadu do 31. března Chebský hrad funguje v omezeném zimním režimu, v němž je hradní areál otevřený o víkendech. Přístupná zůstává za vhodných klimatických podmínek hradní dominanta, Černá věž, z níž se příchozím nabízí neopakovatelný pohled na celé město. Víte, že Chebský hrad je jedinou štaufskou císařskou falcí na našem území? Další se nacházejí až na území dnešního Německa a severní Itálie.
chebský hradStejně jako například hrad Loket, otevře své brány přes zimu také Chebský hrad, a to o víkendech, vždy od 10 do 15 hodin. Vstupenky na hrad zakoupíte během provozní doby v pokladně hradu umístěné napravo od vstupní brány.

Hrad bude přes zimu otevřen již osmou sezónu a nabídne tak nejen možnost zajímavé prohlídky, ale také poslouží dětem k hradním radovánkám – prostorné hradní nádvoří totiž mohou využít, v případě mohutnější sněhové pokrývky, jako bezpečné místo pro sáňkování nebo stavění sněhuláků.


Unikátní ukázka císařské falce

hrad chebHrad typu císařské falce je jednou z nejvýznamnějších románských památek České republiky, k nejlépe dochovaným částem patří hradní kaple sv. Erharda a Uršuly a Černá věž, součást románského opevnění. Na hradě jsou zpřístupněny také kasematy – podzemní chodby pocházející z doby budování městského barokního pevnostního systému. Prohlídková trasa přibližuje barokní pevnostní stavitelství (s ukázkou původní cihlové klenby a odvodňovacími kanálky), projdete se také sítí chodeb se sálem s expozicí útrpného práva a v západních kasematech můžete zhlédnout expozici chebského kamnářství.

Zimní provoz je na hradě zaveden od listopadu až do konce března. Pro skupiny od 10 osob lze po předchozí domluvě zajistit prohlídku hradu i mimo běžnou provozní dobu na telefonním čísle +420 602 169 298 nebo e-mailu kastelan@hrad-cheb.cz.
Chebský hrad – zimní prohlídky

1.11.
31.3.
Chebský hrad – zimní prohlídky

Brána Chebského hradu se nezavírá ani se zimním období.

Chebský Špalíček a další zajímavosti města Cheb

Chebský Špalíček a další zajímavosti města Cheb

Společenským, kulturním a hospodářským centrem západních Čech je město Cheb. Málokteré město se může chlubit tak vzácnými památkami, jako je Chebský hrad s Černou věží či symbol města Špalíček s ostatními dochovanými měšťanskými domy, který vytváří neopakovatelnou atmosféru chebského náměstí.

Chebský hrad – jedinečná ukázka falce na našem území s unikátní dvojitou kaplí

Chebský hrad – jedinečná ukázka falce na našem území s unikátní dvojitou kaplí

Hrad typu císařské falce je jednou z nejvýznamnějších románských památek České republiky, k nejlépe dochovaným částem patří hradní kaple sv. Erharda a Uršuly a Černá věž, součást románského opevnění.