!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Chebské dvorky: originální galerie pod širým nebem
Chebské dvorky: originální galerie pod širým nebem
"> "> ">
Kultura

Chebské dvorky: originální galerie pod širým nebem

Vydáno 12. června 2019
Od čtrvtka 13. do soboty 15. června 2019 se historické centrum Chebu promění v největší výstavní prostor pod širým nebem. Dvory, uličky, zahrady, nádvoří i náměstí zaplní výtvarné projekty mnoha umělců z Čech a zahraničí: již posedmnácté se totiž konají tradiční červnové Chebské dvorky!
Další ročník multižánrového festivalu Chebské dvorky začne ve čtvrtek 13. června. Zdi, ploty, zábradlí a další zákoutí starého města znovu po roce zaplní díla od předních profesionálních i talentovaných amatérských umělců, výtvarníků a fotografů z okolí i ze zahraničí.

Na zdech, plotech i zábradlích, ve vzduchu a na zemi se ocitnou fotografie, malby, kresby, prostorové instalace a objekty. Představí se výtvarné a fotografické projekty studentů a uměleckých seskupení, obrazy a fotografie profesionálů i nadaných amatérů, divadelní představení, filmové projekce či koncerty, performance, prezentace nezávislých designerů a módních návrhářů.

Pro malé i velké jsou připraveny tvůrčí dílny pod vedením lektorů, kde si vyzkouší svůj um či zručnost. K volnému užití, za dohledu dospělého doprovodu, jsou nachystány hry i soutěže pro děti. S vystavujícími je možnost setkání na piknikových akcích, většina autorů však pobývá u svých prezentací v průběhu celé akce.

Výstavy jsou přístupné od 10:00 do 18:30, kulturní program od 10:30 do 23:00.
K tomu se bude hrát divadlo, koncertovat a Cheb se zkrátka až do soboty 15. června stane obřím centrem umění všeho druhu. Bezbariérový přístup je možný na všechna místa konání. Podrobné informace naleznete v kompletním programu s festivalovou mapkou, který bude dostupný ve fotografické Galerii 4 na Františkánském náměstí.
 

Co si v Chebu ještě prohlédnete

Chebské dvorky 2021

10.6.
12.6.
Chebské dvorky 2021

Galerie 4 pořádá vve dnech od 10. do 12. června 2021 krajský festival uměleckých projektů.

Pachelbelův dům - krajské muzeum Cheb

Pachelbelův dům - krajské muzeum Cheb

Muzeum města Chebu, které patří mezi nejstarší regionální muzea v Čechách bylo otevřeno roku 1874 v bývalém Městském domě, jednom z nejstarších měšťanských domů na chebském náměstí, který bývá po nejznámějším ze svých majitelů označován také jako Pachelbelův dům.

Chebský hrad - jedinečná ukázka falce na našem území s unikátní dvojitou kaplí

Chebský hrad - jedinečná ukázka falce na našem území s unikátní dvojitou kaplí

Hrad typu císařské falce je jednou z nejvýznamnějších románských památek České republiky, k nejlépe dochovaným částem patří hradní kaple sv. Erharda a Uršuly a Černá věž, součást románského opevnění.

Chebský Špalíček a další zajímavosti města Cheb

Chebský Špalíček a další zajímavosti města Cheb

Společenským, kulturním a hospodářským centrem západních Čech je město Cheb. Málokteré město se může chlubit tak vzácnými památkami, jako je Chebský hrad s Černou věží či symbol města Špalíček s ostatními dochovanými měšťanskými domy, který vytváří neopakovatelnou atmosféru chebského náměstí.

Retromuseum Cheb

Retromuseum Cheb

Vzpomínáte, jak vypadala 60., 70. a 80. léta dnes již minulého století? Připomínku doby nedávno minulé najdete v chebském Retromuseu, které sídlí v Schillerově domě, na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad.

Galerie výtvarného umění v Chebu

Galerie výtvarného umění v Chebu

Galerie výtvarného umění v Chebu je orientovaná na české umění 19. a 20. století a na gotické umění z historického regionu Chebska. Nejkvalitnější díla ze sbírkových fondů si můžete prohlédnout v několika expozicích, které galerie neustále doplňuje.

Prohlídková trasa Chebské niky

Prohlídková trasa Chebské niky

Tématická prohlídková trasa Chebské niky vás provede po významných chebských památkách a místech v centru města, které je městskou památkovou rezervací již od roku 1981.