Úvod > Aktuality > Chebské dvorky nabízejí skryté krásy města a umění
Chebské dvorky nabízejí skryté krásy města a umění
"> "> "> "> ">
Zážitky

Chebské dvorky nabízejí skryté krásy města a umění

  • Vydáno11. června 2021
Historické jádro města Chebu se od 10. do 12. června 2021 stalo centrem setkání umělců a příznivců umění. Na zdech, plotech i zábradlích, ve vzduchu a na zemi se ocitnou fotografie, malby, grafické práce, kresby, prostorové instalace, plastiky i sochy. Představí se autoři výtvarných a fotografických projektů, studenti výtvarných oborů, umělecká seskupení, shlédnete obrazy, prostorové instalace, fotografie profesionálů i nadaných amatérů. Přijďte nasát nezapomenutelnou atmosféru kulturních zážitků a neočekávaných setkání.
Každý rok na začátku června naplní dvorky, úzké uličky, náměstíčka a další zákoutí v centru Chebu umění všeho druhu. Zdi, ploty i zábradlí ozdobí obrazy, plastiky a fotografie, hrají se divadelní představení, koncertuje se, pořádají se módní přehlídky a tvůrčí dílny. To jsou Chebské dvorky, netradiční setkání umělců a příznivců umění. Akci pořádá chebská Galerie 4, a to od čtvrtka 10. června do soboty 12. června 2021.

Vstup do prostoru s programem podmiňují testy na koronavirus dle aktuálních vládních nařízení: Negativní antigenní, nebo PCR test ne starší než 72 hodin. Může být potvrzení ze školy, z práce či odběrového místa. V případě OSVČ pak čestné prohlášení. Dále je akceptovaná průkazka o očkování (1. dávka) a potvrzení o prodělání nemoci covid19 ne starší 180 dnů. Bezbariérový přístup je zajištěn na všechna místa. V případě nepříznivého počasí, výstavy a některé pořady přesunuty do přilehlých vnitřních prostor.
 

Nejzajímavější akce a designové kousky

Cirk La putykaMezi nejzajímavější akce Chebských dvorků patří v pátek v 10:30 divadlo dětem (dv. č. 5), od 19:00 koncerty kapely Prago Union (dv. č. 2 – vstup z ul. Obrněné brigády) a Slam Poetry Exhibice (dv. č. 2). V sobotu se můžete těšit na koncert kapely DNÉ od 17:30 (dv. č. 2) a program Povodí Ohře. Od 21:30 začíná představení Cirku La Putyka "Kaleidoscope" (dv. č. 21).

Centrálním dvorkem je dvorek č. 2, kde bude mimo již zmíněmý program k vidění Kabinet Kuriozit – M. Chrenšťové (designová tvorba – tetovačky), fotografie Kjäera Gunnara nebo malby Terezy Olišarové. Kdo má rád designovou tvoru, neměl by minout dvorek č. 5, kde se představí Galerie Supermarket wc z Karlových Varů, dvorek č. 3, kde je k vidění Keramika MIA a Beholdesign.cz – L. Houtke, dvorek č. 12 (Jiří Šobr) a dvorek č. 15 (EBH Hanelis keramik). Ve dvorku č. 16 je k zastižení Sklářské studio Olivovi.

Abyste si všechno užili a neuteklo vám nic důležitého, budete potřebovat program a plán dvorků. Seženete je na internetu, v informačním centru anebo ve festivalovém Infocentru v Galerii 4, nejstarší stálé fotografické galerie v Česku.
Chebský Špalíček a další zajímavosti města Cheb

Chebský Špalíček a další zajímavosti města Cheb

Společenským, kulturním a hospodářským centrem západních Čech je město Cheb. Málokteré město se může chlubit tak vzácnými památkami, jako je Chebský hrad s Černou věží či symbol města Špalíček s ostatními dochovanými měšťanskými domy, který vytváří neopakovatelnou atmosféru chebského náměstí.

Chebský hrad – jedinečná ukázka falce na našem území s unikátní dvojitou kaplí

Chebský hrad – jedinečná ukázka falce na našem území s unikátní dvojitou kaplí

Hrad typu císařské falce je jednou z nejvýznamnějších románských památek České republiky, k nejlépe dochovaným částem patří hradní kaple sv. Erharda a Uršuly a Černá věž, součást románského opevnění.

Galerie 4 v Chebu – galerie fotografie

Galerie 4 v Chebu – galerie fotografie

Chebská Galerie 4 je nejstarší stálou fotografickou galerií v České republice. Nyní sídlí ve zrekonstruované budově barokního špejcharu na Františkánském náměstí. V galerii zhlédnete jak krátkodobé výstavy, tak i expozici Historie fotografických ateliérů Chebu z přelomu 19. a 20. století.

Galerie výtvarného umění v Chebu

Galerie výtvarného umění v Chebu

Galerie výtvarného umění v Chebu je orientovaná na české umění 19. a 20. století a na gotické umění z historického regionu Chebska. Nejkvalitnější díla ze sbírkových fondů si můžete prohlédnout v několika expozicích, které galerie neustále doplňuje.