!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Broumově si prohlédnete skriptorium a ochutnáte skvělá vína
V Broumově si prohlédnete skriptorium a ochutnáte skvělá vína
"> "> "> Broumovský klášter pripravil pro své návštevníky jedinecné prohlídky "> Cestujte v case s benediktiny
Památky

V Broumově si prohlédnete skriptorium a ochutnáte skvělá vína

  • Vydáno5. ledna 2022
Broumovský klášter má otevřenoi v zimním období a pro své návštěvníky chystá řadu zajímavých programů. Každou sobotu 8., 15. , 22. a 29. ledna 2022 se konají zábavné prohlídky středověké písárny broumovského kláštera pro malé i velké. Milovníkům vína zase doporučujeme zavítat na degustaci skvělých vín do Benediktinských sklepů.
Klášter BroumovBroumovský klášter připravil pro své návštěvníky jedinečné prohlídky, které všechny milovníky historie seznámí s jeho unikátní a dlouhou historií. Každou sobotu 8., 15., 22. a 29. ledna 2022 jste i s dětmi zváni na zábavné prohlídky středověké písárny – skriptoria. Přeneste se s námi do středověku a vyzkoušejte si psaní husím brkem, broušení pergamenu, výrobu přírodních barev či vázání knih v unikátní klášterní písárně, která je běžně přístupná pouze školním kolektivům při vzdělávacích programech. Nudit se rozhodně nebudete.

Ve čtvrtek 27. ledna 2020 budou otevřené Benediktinské sklepy. V podvečerních hodinách, od 17:00 do 21:00 hpodin, budou přístupné unikátní prostory Benediktinských sklepů pod klášterní kavárnou. Budete moci ochutnat vína z vybraných vinařství z Čech i z Moravy a v případě zájmu zakoupit vybraná vína s sebou. Sklepy budou otevřeny pro každého, není nutné se registrovat předem.
 

Broumovským klášterem od sklepa po půdu

klášter Broumov knihovnaVe dnech 15. a 29. ledna 2022 se v broumovském klášteře uskuteční prohlídky Klášterem od sklepa po půdu. Jde o mimořádné prohlídky prostor, které jsou jinak veřejnosti běžně nepřístupné. Prohlídky startují v 10 hodin a je doporučena rezervace míst.

Speciální prohlídky národní kulturní památky broumovského kláštera poskytnou veřejnosti jedinečnou příležitost nahlédnout do míst, která jsou jinak před návštěvnickými zraky skryta. Součástí prohlídek bude nejen historická část kláštera, zahrnující knihovnu, kostel a refektář se vzácnou historickou kopií Turínského plátna, ale také členité sklepní prostory, nově opravené Opatské sály s freskovou výzdobou, ubytování v mnišských celách klášterního Domu hostů či rozsáhlé půdní prostory.
Otevřené Benediktinské sklepy v Broumově

27.1.
Otevřené Benediktinské sklepy v Broumově

Zveme na degustaci vín v Benediktinských sklepích, které se nacházejí pod bývalým klášterním gymnáziem v broumovském klášteře.

Interaktivní prohlídky broumovského skriptoria

8.1.
26.3.
Interaktivní prohlídky broumovského skriptoria

Zábavné prohlídky středověké písárny broumovského kláštera pro malé i velké. Prohlídky se konají každou sobotu v 10:00 hodin. Rezervace nutná 1 hodinu předem!

Broumovským klášterem od sklepa po půdu

29.1.
Broumovským klášterem od sklepa po půdu

Mimořádné prohlídky národní kulturní památky broumovského kláštera. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost nahlédnout do míst, která jsou běžně nepřístupná.

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Počátky kláštera sahají až do začátku 13. století. V roce 1999 byla v opatském kostele sv. Vojtěcha nalezena unikátní kopie Turínského plátna z roku 1651. Na světě se nachází kolem 40 podobných historických kopií, broumovská je však jediná ve střední Evropě (severně od Alp).

Broumovské stěny v CHKO Broumovsko

Broumovské stěny v CHKO Broumovsko

Téměř panenská příroda nabízí romantické skalní útvary, rokle, vyhlídky daleko do kraje. Turisty zapomenutá přírodní rezervace uchvátí každého návštěvníka. Chráněná krajinná oblast Broumovsko se rozprostírá na ploše 410 km², převážnou část tohoto území vytyčují státní hranice s Polskem.