!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > V Broumově si prohlédnete skriptorium a ochutnáte skvělá vína

V Broumově si prohlédnete skriptorium a ochutnáte skvělá vína

Vydáno 6. ledna 2020 Památky
Broumovský klášter má otevřenoi v zimním období a pro své návštěvníky chystá řadu zajímavých programů. Každou sobotu 11., 18. a 25. ledna 2020 se konají zábavné prohlídky středověké písárny broumovského kláštera pro malé i velké. Milovníkům vína zase doporučujeme zavítat na degustaci skvělých vín do Benediktinských sklepů.
Klášter BroumovBroumovský klášter připravil pro své návštěvníky jedinečné prohlídky, které všechny milovníky historie seznámí s jeho unikátní a dlouhou historií. Každou sobotu 11., 18. a 25. ledna 2020 jste i s dětmi zváni na zábavné prohlídky středověké písárny - skriptoria. Přeneste se s námi do středověku a vyzkoušejte si psaní husím brkem, broušení pergamenu, výrobu přírodních barev či vázání knih v unikátní klášterní písárně, která je běžně přístupná pouze školním kolektivům při vzdělávacích programech. Nudit se rozhodně nebudete.

V pátek 17. ledna 2020 budou otevřené Benediktinské sklepy. V podvečerních hodinách, od 18:00 do 21:30 hpodin, budou přístupné unikátní prostory Benediktinských sklepů pod klášterní kavárnou. Budete moci ochutnat vína z vybraných vinařství z Čech i z Moravy a v případě zájmu zakoupit vybraná vína s sebou. Sklepy budou otevřeny pro každého, není nutné se registrovat předem.
Broumovské stěny v CHKO Broumovsko

Broumovské stěny v CHKO Broumovsko

Téměř panenská příroda nabízí romantické skalní útvary, rokle, vyhlídky daleko do kraje. Turisty zapomenutá přírodní rezervace uchvátí každého návštěvníka. Chráněná krajinná oblast Broumovsko se rozprostírá na ploše 410 km², převážnou část tohoto území vytyčují státní hranice s Polskem.

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Počátky kláštera sahají až do začátku 13. století. V roce 1999 byla v opatském kostele sv. Vojtěcha nalezena unikátní kopie Turínského plátna z roku 1651. Na světě se nachází kolem 40 podobných historických kopií, broumovská je však jediná ve střední Evropě (severně od Alp).