Úvod > Aktuality > Cestujte o víkendu na festivalu Kolem světa

Cestujte o víkendu na festivalu Kolem světa

Vydáno 6. března 2019 Zážitky
Země všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst světa, cestovatelská setkání, zahraniční hosté. To vše i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v České republice – festival Kolem světa. O víkendu 9. a 10. března 2019 se bude konat v PVA Expo Praha v Letňanech. Navíc bude festival doprovodným programem veletrhů a výstav For Caravan, For Boat a For Travel.
MarokoVe čtyřech přednáškových sálech se představí  téměř 50 cestovatelů, dobrodruhů, fotografů, digitálních nomádů či poutníků, kteří představí země všech kontinentů v rámci svých komentovaných projekcí. Program obohatí umělecká vystoupení tanečníků z několika zemí světa. Vedle přednášek a tanců si budete moci zakoupit etnické výrobky z Asie, Afriky a Jižní Ameriky nebo cestopisné průvodce. Velkým lákadlem bude možnost i ochutnat speciality orientální či jiné exotické kuchyně.

Programový ředitel festivalu Karel Wolf připravil pestrou mozaiku přednášek a projekcí nejen pro cestovatele a dobrodruhy, ale také pro jachtaře, námořníky a majitele obytných dodávek či karavanů.
 

Keňa na motorce nebo 4 200 km pěšky z Mexika do Kanady

AfrikaV programu se představí například digitální nomád Matouš Vinš, který procestoval Keňu na motorce. Marek Balicki vám přiblíží, jak cestoval Asií na své lodi i skládacím kole. Atraktivní pětitisícovky za pár kaček představí Michael Pokorný, Ladislav Zibura povypráví o tom, jak šel 40 dní pěšky do Jeruzaléma.

Pozadu však nezůstávaní ani ženy. Jolana Sedláčková si pro vás připravila povídání o své cestě autem napříč Asií, Pavlína Zychová se s vámi podělí o zkušenosti jak přežít cestování po Etiopii. Veronika Marčíková se zase vydala 800 km pěšky do Santiaga. Monika Benešová se vydala na cestu 4200 km sama pěšky z Mexika do Kanady. "Návod na použití" Blízkého východu vám dá Lenka Hrabalová a o tom, že Bangladéš není turistická destinace vám poví Michaela Vaníčková.
 

Od Albánie po Zimbabwe

festival kolem světaO svých cestách a dobrodružných výpravách vám poreferují další cestovatelé. Pavel Svoboda procestoval Gruzii, Arménii a Náhorní Karabach. Fotograf a cestovatel Jiří Kolbaba představí zájemcům Sedm divů Islandu, Martin Mykiska nevšední krásy Peru. Vladimír Lemberk si zamiloval Norsko a tématem jeho přednášky je 13 chvál jedné země. Fotoexpedici Srí Lanka představí Martin Kamín, Jana Wolfová vás zavede do Indonésie dnešních dnů. Filip Bareš a Dominika Nováková strávili tři měsíce na Galapágách a Jana a Daniel Urbanovi podnikli velkou cestu do Mongolska.

dominikánská republikaKateřina Bartošová vás provede po nádherné Dominikánské republice, Kamila Hnyková má pro zájemce informace a zajímavosti i australské Tasmánii, Pavla Bičíková vás zavede na domácím kontinentu z Prokletých hor do Albánie. Dále se na festivalu představí Maroko: pohádka tisíce a jedné noci, Havaj, východní Makedonie, Stezky východního Tibetu a treky Nepálu, nejkrásnější NP jihozápadu USA, Indonésie, Azorské ostrovy na plachetnici, Saudská Arábie, Jižní Afrika podle National Geographic, Uganda – po stopách horských goril, arktický ráj Špicberky nebo Černá hora.