Úvod > Aktuality > Cestu do pohádky i za dobrotami znají ve Starých Hradech
Cestu do pohádky i za dobrotami znají ve Starých Hradech
">
Zážitky

Cestu do pohádky i za dobrotami znají ve Starých Hradech

  • Vydáno12. října 2016
Na pohádkovém hradu a zámku Staré Hrady v Českém ráji probíhají o víkendu nejen podádkové prohlídky, ale i jarmareční veselice a vepřové hody. Nebude chybět domácí zabíjačka, guláš, jitrničky, jelítka, slivovice, posvícenské koláče a veliký jarmark. Bohatý program bude připravený také pro děti. Otevřeno bude 15. října 2016 od 10:00 – 18:00.

Cílem výletu, kde se bude bavit celá rodina, bývají pravidelně Staré HradyČeském ráji. V sobotu 15. října 2016 tu chystají Vepřové hody aneb Pohádkové posvícení. Tradiční lidová veselice nenabídne jen domácí zabijačkové pochoutky, posvícenské koláče a bohatý jarmark, ale také velký rytířský turnaj o největší jelito, soutěže v pojídání jitrnic, písničky, pohádkové soutěže, pasování ochránců starohradských pohádek a pohádková překvapení pro děti i dospělé.
 

Po celý den navíc můžete navštívit netradiční prohlídkové okruhy hradu a zámku, kterými vás provedou živé pohádkové bytosti. V prohlídkovém okruhu Zámecké pohádkové sklepení uvidíte rodinku obra Zelijáše a jeho ženy Knedlindy, vodnické království, ledové a lesní království s tříhlavým drakem, pohádkové vězení i hladomornu.

Na Hradní pohádkové půdě připravuje elixíry a lektvary mocný čarodrak. Půdu zabydlely čarodějnice a skřítkové. Čeká vás i čarodějná hospůdka, prádelna, mydlírna a nebo loupežnická hospůdka.

Zábava, soutěže a hry  pro děti i dospělé – přijďte si hrát!
Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína – hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.