Úvod > Aktuality > Čeští freediveři se sjedou do Čestlic. Zkusíte to s nimi také?
Čeští freediveři se sjedou do Čestlic. Zkusíte to s nimi také?
">
Letní sporty

Čeští freediveři se sjedou do Čestlic. Zkusíte to s nimi také?

  • Vydáno24. listopadu 2015
Potápěčská akce, která se o posledním listopadovém víkendu koná v Aquaparku Čestlice je unikátní, v Česku se jedná o premiéru. Navíc si během netradičních závodů každý návštěvník může vyzkoušet, co freediving obnáší!
Mnoho lidí si myslí, že freediving je jenom pro vybranou skupinu „supermanů“ s objemem plic 8 a více litrů. Ano, být v kondici a mít větší objem plic je určitá výhoda, ale není to nutný předpoklad k tomu, abyste se potápěli do hloubky 20 metrů nebo uplavali 75 metrů na jeden nádech! Kdo propadne freedivingu si navíc užije všechnu tu krásu ukrytou pod vodní hladinou. Dá se v podstatě říct, že je to sport pro všechny. Jak to ale vyzkoušet? Ideální příležitost se naskytne v sobotu 28. listopadu při příležitosti konání závodů Apneman static challengeAquapalace Praha.


Freediverem na zkoušku

Jedná se o jedinečnou akci, na které budete moct pozorovat české i zahraniční závodníky při porovnávání sil v disciplíně statická apnoe s upravenými pravidly přímo pro tento závod. Statická apnoe je bazénová disciplína freedivingu, při které se potápěč pokouší o co nejdelší zadržení dechu pod vodou v klidové poloze. Měří se maximální dosažený čas, který takto sportovec dosáhl.
Kromě sledování závodů je však především zajímavý fakt, že si freediving dospělí i děti mohou v sobotu i v neděli během dopoledních hodin vyzkoušet v rámci závodů v potápěčské jámě.  Jako součást doprovodného programu se představí akvabely a těšit se můžete také na praktické ukázky freedivingu.
Spa – Wellness centrum Aquapalace Praha

Spa – Wellness centrum Aquapalace Praha

Dopřejte svému tělu hojivé doteky přírodních procedur a nechte o sebe pečovat špičkové profesionály v oboru péče o tělo. Ve spa – wellness centru Aquapalace Praha si můžete vybrat z mnoha regeneračních procesů, které probudí vaše tělo z únavy.

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.