Úvod > Aktuality > Procestujte celý svět na festivalu Barevná devítka
Procestujte celý svět na festivalu Barevná devítka
"> "> "> "> "> Cestu kolem sveta za jediný den zažijete na festivalu Barevná devítka
Životní styl

Procestujte celý svět na festivalu Barevná devítka

  • Vydáno28. srpna 2020
Závěr léta patří již tradičně multikulturnímu festivalu Barevná devítka, jeho již 16. ročník se bude konat v obvyklém termínu poslední prázdninové soboty, tedy 29. srpna 2020, v pražském parku Podviní ve Vysočanech, vstup na akci zůstává i pro letošní ročník zdarma. Žhavé africké rytmy, balkánská dechovka a kubánská salsa – taková jsou lákadla letošního ročníku. Tradiční přehlídka hudby a kultury z celého světa však proběhne za zvýšených bezpečnostních hygienických podmínek kvůli COVID-19. Zůstává však pohodová atmosféra, která k festivalu každoročně patří a kvůli které se sem návštěvníci i vystupující umělci rádi vracejí.
Barevná DevítkaPoslední srpnová sobota 29. 8. 2020 patří už tradičně multikulturnímu festivalu Barevná devítka. Letošní 16. ročník úspěšného festivalu pořádá MÚ Praha 9 opět v osvědčeném prostoru vysočanského parku Podviní. Barevná devítka představuje kulturu národnostních menšin, které u nás žijí, široké veřejnosti. Návštěvníci poznávají zajímavou hudbu, národní tance, tradiční oděvy, aktivity, ale také oblíbené pochoutky doslova z celého světa.

Hudební produkce a doprovodný program se odehrají na centrálním pódiu umístěném na hlavní louce parku Podviní, kde se propojí vystoupení mezinárodních i regionálních interpretů a doprovodný program. Již tradičně se na festival Barevná devítka vrací africká hudebnice a tanečnice se svou skupinou Bijou Camara & Guinee Toumbou. V rytmech salsy vás roztančí pražská skupina Salsa Band, jejíž tanečníci vás tento temperamentní kubánský tanec naučí během svého tanečního workshopu. Hlavní večerní čas bude patřit skupině Circus Problem a jejímu energickému vystoupení inspirovanému balkánskou dechovkou. Český folklór zastoupí Cimbálová muzika Trnka.
Barevná devítka
Návštěvníci nebudou ani letos ochuzeni o možnost ochutnat gurmánské lahůdky z celého světa, vše se samozřejmě bude servírovat za zvýšených hygienických podmínek. Festivalový areál bude přizpůsoben tak, aby akce splnila doporučení na bezpečnost návštěvníků, tzn. na místě bude dostatek prostředků na dezinfekci rukou, plexisklové zástěny u stánků s občerstvením a prostor pro dodržování bezpečných rozestupů apod.

Program doplní japonských tanečnic Yosiakoi nebo bubeníci Eisá.
Naučná stezka Vysočany–Prosek–Střížkov v Praze 9

Naučná stezka Vysočany–Prosek–Střížkov v Praze 9

Naučná stezka vás provede méně známými zákoutími Prahy a seznamí vás s historií původně zemědělských osad Vysočany, Střížkov a Prosek. Na stezce se nacházejí také přírodní zajímavosti, jako například Prosecké skály, park Podviní či potok Rokytka.

Park Podviní ve Vysočanech

Park Podviní ve Vysočanech

Park Podviní je chloubou Libně i Vysočan, prostírající se na ploše pouhých čtyř hektarů. Díky svému rozmanitému členění ale působí jako značně větší.