!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Jihočeskou metropoli rozzáří Českobudějovický advent
Jihočeskou metropoli rozzáří Českobudějovický advent
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

Jihočeskou metropoli rozzáří Českobudějovický advent

  • Vydáno17. listopadu 2021
Letošní ročník Českobudějovického adventu zve na pravou vánoční atmosféru a bohatý kulturní program. Hudební program Českobudějovického adventu láká na Poutníky, Aničku Slováčkovou, Jana Skleničku a dává opět velký prostor regionálním umělcům. Zajímavostí je vystoupení dua Flaškinet, které pro svou hru používá skleněné lahve. Českobudějovický advent začíná v pátek 19. listopadu 2021 a potrvá až do 6. ledna 2022. Denně bude otevřeno také ledové kluziště a to od 10:00 do 22:00 hodin.

Vyhlídková věž, řemeslníci a nejrůznější laskominy

českobudějovický adventRozsáhlé tržiště nabídne několik desítek dřevěných stánků s pestrým vánočním sortimentem, dárky, občerstvením, punče nejrůznějších vůní a chutí, medoviny, trdelníků a dalších oblíbených vánočních nápojů a pochutin. K vidění budou také stánky s tradičními řemesly a vlastnoručně vyráběným sortimentem. V těchto stáncích se budou jednotliví řemeslníci během celého adventu střídat. 

Ve spolupráci s odborem kultury a cestovního ruchu města České Budějovice byl rovněž také rozšířen prostor pro prezentaci neziskových či sociálně zaměřených organizací, které pomáhají znevýhodněným skupinám obyvatel města a blízkého okolí. Zástupci těchto organizací mohou využít zdarma možnosti nabídnout své výrobky ve stáncích na adventních trzích. Nákupem těchto výrobků přispějete ke zlepšení rozpočtu příspěvkových organizací, které uvítají každou pomoc. V sobotu 27. listopadu od 16:30 proběhne v rámci Českobudějovického adventu tradiční rozsvícení vánočního stromku v půl páté.


Hudební program letošního Českobudějovického adventu

vánoční trhy české budějoviceHudební program na českobudějovickém náměstí startuje v pátek 26. listopadu, kdy se představí populární strakonický hudebník Pavel Horejš. Během pestrého programu se můžete 28. listopadu těšit také například na duo Flaškinet, které pro svou hru používá skleněné lahve, budějovickou folkovou kapelu Želiboys (1. prosince) a v úterý 7. prosince ve 20:00 vystoupí Anička Slováčková s kapelou.

Během dalších dnů uslyšíte také Lakomou Barku (10. prosince), Poutníky (16. prosince), rockové violoncello Jana Skleničky a jeho hosta (17. prosince), kapelu Epydemye a Elvis Presley revival (18. prosince) anebo Jižany (23. prosince).
 

Na bruslích okolo Samsona, přílet anděla i Ježíškova poštovna

bruslení samsonProjet se na bruslích na dotek Samsona bude možné i při letošním adventu a kdo si nevezme brusle, nemusí se bát, altán se zvoničkou umožní jak bruslařům, tak i těm bez bruslí, setkat se pod jednou střechou a společně sledovat program na pódiu. Kluziště, které mimo jiné nabídne i půjčovnu bruslí bude k dispozici veřejnosti zdarma až do čtvrtka 6. ledna 2022. Kluziště bude otevřené i na Štědrý den.

přílet andělaPřílet anděla je již tradičně 5. prosince. Anděl slétne z Černé věže přesně v 17:45. Obří loutky procházející kolem náměstí vystřídá komponovaný program místních hudebníků s netradičním nástrojovým složením zvonkohry, marimby a vibrafonu, kteří spolu s muzikálovými zpěváky a sólisty Jihočeské filharmonie zahrají české a světové vánoční melodie. V pátek 10. prosince se můžete vypravit na již 21. vánoční zvonkový průvod. Průvod vyjde v 16:05 z Piaristického náměstí pod vedením městského tambora s hořící loučí přes Sady na náměstí Přemysla Otakara II.

V pátek 10. prosince se také v 16:00 otevře v Turistickém a mapovém centru Ježíškova poštovna, která bude vyadávat na pohledy a dopisy pohádkové razítko. Nezapomeňte si tedy vzít s sebou dopisy a pohlednice k orazítkování! Razítkování pohledů a dopisů pohádkovým razítkem bude probíhat až do 31.12.2021 od pondělí do pátku od 15 do 17 hod., v sobotu 10 až 12 hodin v Turistickém infomístě, nám. Přemysla Otakara II. č.23.
Přílet anděla do Českých Budějovic – zrušeno

5.12.
Přílet anděla do Českých Budějovic – zrušeno

Nenechte si ujít Přílet anděla a Andělskou pochůzku v Českých Budějovicích.

Bruslení kolem Samsonovy kašny v Českých Budějovicích

26.11.
6.1.
Bruslení kolem Samsonovy kašny v Českých Budějovicích

Užijte si unikátní ledové kluziště kolem Samsonovy kašny! Návštěvníci, kteří zavítají na Českobudějovický advent, čeká i letos nejkrásnější kluziště v Čechách. Barokní Samsonova kašna je jednou z největších svého druhu v zemi a představuje významnou památku i symbol města.

Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích – zrušeno

19.11.
6.1.
Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích – zrušeno

Tradiční řemesla a vánoční zvyky v jihočeské metropoli na náměstí Přemysla Otakara II. Vánoční trhy v Českých Budějovicích začínají 27. listopadu a potrvají až do 6. ledna 2022.

Vánoční zvonkový průvod v Českých Budějovicích

10.12.
Vánoční zvonkový průvod v Českých Budějovicích

Zveme vás na tradiční vánoční zvonkový průvod, který se uskuteční 10. prosince na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích. Těšit se můžete také na otevření Ježíškovy poštovny či křest Zvonkové vizitky.

Další aktuality

23.11.
2021
Andělská Hluboká vás příjemně naladí

Andělská Hluboká vás příjemně naladí

Jižní Čechy | Zážitky
20.11.
2021
Jihočeské památky lákají k návštěvě i v zimě

Jihočeské památky lákají k návštěvě i v zimě

Jižní Čechy | Památky
20.11.
2021
Znáte rekordy a kuriozity našich hor?

Znáte rekordy a kuriozity našich hor?

Jižní Čechy | Zimní sporty