Úvod > Aktuality > Dům přírody Českého ráje slaví o víkendu 1. narozeniny
Dům přírody Českého ráje slaví o víkendu 1. narozeniny
"> "> Ceský ráj to není jen príroda zamek-detenice.jpg "> "> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Dům přírody Českého ráje slaví o víkendu 1. narozeniny

  • Vydáno17. května 2017
Dům přírody Českého ráje najdou návštěvníci ve zrekonstruované budově bývalé školy, v těsné blízkosti železniční zastávky Dolánky u Turnova. V sousedství stojí národní kulturní památka, roubený Dlaskův statek s národopisnou expozicí Muzea Českého ráje. Před Domem přírody je vodácky atraktivní řeka Jizera a cyklostezka Greenway Jizera, kterou ročně projede okolo 100 000 lidí. Moderní návštěvnické středisko má oslovit především návštěvníky regionu, ale i místní obyvatele. 20 května 2017 můžete oslavit jeho 1. narozeniny. Těšit se můžete na tradiční dílničky pro rodiny s dětmi, dětskou stezku plnou zábavy a poznání, představení loutkového souboru Čmukaři a mnoho dalšího!
V přízemí třípodlažního objektu si návštěvníci zakoupí nejen vstupenky do expozice, ale i regionální občerstvení nebo suvenýry. Zároveň se tu dozvědí o dalších domech přírody v České republice nebo si prohlédnou historický prostorový model Českého ráje, vyrobený v první polovině 20. století. Ve druhém patře je k dispozici konferenční místnost pro 50 osob, vybavená audio- a videotechnikou. Tento prostor je vhodný pro přednášky a výhledově tu provozovatel plánuje pořádání školních výukových programů.

V hlavní turistické sezoně je Dům přírody Českého ráje pro návštěvníky otevřen sedm dní v týdnu od 10 do 18 hodin. Další zajímavou akcí je plánovaná Muzejní noc. Dům přírody Českého ráje zůstane 16. června 2017 pro návštěvníky otevřen zdarma až do 22 hodin.
Jizera – řeka mnoha tváří

Jizera – řeka mnoha tváří

Řeka Jizera pramení v Jizerských horách, kde tvoří hranici Českou republikou a Polskem. Řeka propojuje území Krkonoš, Jizerských hor i Českého ráje, a je osou celého území. Soutěska Jizery od soutoku s Mumlavou do Horní Sytové je v jarních měsících rájem pro milovníky divoké vody a raftingu.

Dům přírody Českého ráje v Dolánkách u Turnova

Dům přírody Českého ráje v Dolánkách u Turnova

Dům přírody Českého ráje nabízí interaktivní expozici o přírodě. Nachází se v objektu bývalé školy v Dolánkách u Turnova, v malebné osadě na pravém břehu Jizery. Návštěvník zábavnou formou získává řadu zajímavých informací o nejstarší chráněné krajinné oblasti ČR.