Úvod > Aktuality > Český Krumlov ovládne Masopust
Český Krumlov ovládne Masopust
"> "> ">

Český Krumlov ovládne Masopust

Vydáno 18. února 2020 Zážitky
Ve dnech 22. až 25. února 2020 ovládne Český Krumlov masopustní rej. Veselí si můžete do sytosti užívat po celé čtyři dny. Čeká na vás masopustní zábava, dobré jídlo a pití, ale i skvělá podívaná na pestrobarevné procesí masek a mnoho dalšího.
Masopust v KrumlověKrumlovský masopust odstartuje v sobotu 22. února v 11 hodin v Klášterech Český Krumlov, kde na masopustním jarmarku na klášterním dvoře ochutnáte tradiční zabijačkové pochutiny, otevřeno bude i mnoho řemeslných dílen, kde si můžete vytvořit vlastní výrobek. V pekařské dílně se budou na kachlových kamnech smažit tradiční masopustní koblihy. K poslechu a třeba i k tanci zahraje od 14:00 do 16:00 hodin harmonikářské duo Hrajeto. Celý den je pro vás také opět připraveno masopustní tvoření ve Velkém sále a Seminárních místnostech. Přijďte si společně s vašimi dětmi vyrobit nejrůznější maškarní masky, ale třeba i rytmické nástroje a zapojte se pak do úterního masopustního průvodu!

zabijačkaSobotní odpolední program pokračuje masopustním veselím ve 13:00 v restauraci krumlovského Historického pivovaru. Těšte se na ochutnávku zabijačkových specialit i masopustního pivního speciálu. Masopustní dobroty si budete moci na místě také zakoupit a odnést si s sebou domů. Je připraveno i opékání buřtů na pivovarském dvorku. Pro navození té pravé masopustní atmosféry zahraje od 20:00 hodin Bryce Belcher s kapelou.
 

V úterý do průvodu - tentokrát na téma Pohostinné setkání

Masopust KrumlovOblíbený masopustní průvod masek letos vyjde ze ZUŠ v Kostelní ulici v úterý 25. února 2020 v 16 hodin a tradičně ho zahájí požehnáním P. Mgr. Václav Pícha, JC.D., prelát českokrumlovský. Za veselého vyhrávání muziky se budou účastníci v maskách představovat na mnoha zastaveních v centru města různorodým programem a koledováním, odměnou jim za to bude pohoštění ve formě koblih, koláčků a dalších dobrot.

masopust krumlovPrůvod dále projde ulicemi historického centra města po trase Kostelní - Horní - nám. Svornosti – Široká – Dlouhá- Lazebnický most - Latrán až do Klášterní zahrady a zpět. Účastníci v maskách se budou na mnoha zastaveních představovat různorodým programem a koledováním. Letošní průvod nese název "Pohostinné setkání" a je inspirován turismem a vším, co přináší - pohostinnost i přesycenost, nadšení i únavu, setkávání i míjení. Můžete se těšit na řadu vystoupení vycházejících z našich tradic, ale i na ukázky kultury exotičtější.
Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města.

Kláštery Český Krumlov

Kláštery Český Krumlov

Komplex klášterních budov je druhým nejrozsáhlejším areálem v historickém centru Českého Krumlova. Dvojí konvent bratří a sester řádu sv. Františka byl založen v polovině 14. století rodem Rožmberků a od té doby prošel mnoha proměnami, tou poslední v letech 2014 - 2015.