Úvod > Aktuality > Český Krumlov ovládne Masopust
Český Krumlov ovládne Masopust
"> "> ">
Zážitky

Český Krumlov ovládne Masopust

  • Vydáno25. února 2022
Ve dnech 26. února až 1. března 2022 ovládne Český Krumlov masopustní rej. Veselí si můžete do sytosti užívat po celé čtyři dny. Čeká na vás masopustní zábava, dobré jídlo a pití, ale i skvělá podívaná na pestrobarevné procesí masek a mnoho dalšího.
Masopust v KrumlověKrumlovský masopust odstartuje v sobotu 26. února v 11 hodin v Klášterech Český Krumlov, kde je v rámci výstavy Svět fantazie Jindry Čapka připravena výroba pohádkových masek. Použijte barvy, zapojte vlastní fantazii a pusťte se do výroby osobitých pohádkových masek! Materiál k jejich výrobě je k dispozici v rámci vstupu na výstavu zdarma. V pekařské dílně se budou na kachlových kamnech smažit tradiční masopustní koblihy.

ZabijačkaV Masné ulici budou probíhat Zabijačkové hody. Zkušení řezníci přivezou svoji show, prase bude viset, jitrničky a jelítka se jen lesknout, o prdelačce i vejmrdě se budou dělat košilaté vtipy. K poslechu, tanci i konzumaci zahrají mistři heligonkáři a také oblíbená krumlovská kapela vystupující stále a často pod názvem "Kapela, co nikdy nevystoupí". Budou i vypečené koláčky a slavné koblížky, plzeňské pivo a mnoho druhů bublin z Proseku.

V neděli 27. února zve na Klášterní dvůr Českokrumlovský dětský folklórní soubor Jitřenka, který připravil masopustní koledu. Děti zatančí oblíbenou růžičkovou koledu z regionu Doudlebska a během veselí nebude chybět občerstvení z Klášterní pekárny.
 

V úterý do průvodu – tentokrát na téma Sousedský masopust

Masopust KrumlovOblíbený masopustní průvod masek letos vyjde ze ZUŠ v Kostelní ulici v úterý 1. března 2022 v 16 hodin a tradičně ho zahájí požehnáním českokrumlovský prelát Mgr. Václav Pícha, JC.D. Za veselého vyhrávání muziky se budou účastníci v maskách představovat na mnoha zastaveních v centru města různorodým programem a koledováním, odměnou jim za to bude pohoštění ve formě koblih, koláčků a dalších dobrot. Letošní průvod se ponese v duchu „Sousedského Masopustu“, program bude živelný a improvizovaný, stejně tak i trasa průvodu.

Průvod obvykle prochází ulicemi historického centra města po trase Kostelní – Horní – nám. Svornosti – Široká – Dlouhá – Lazebnický most – Latrán až do Klášterní zahrady a zpět. Žáci ZUŠ připravují kolem 40 nových masek, v průvodu budou k vidění i masky z let minulých. Účastníci v maskách se budou na mnoha zastaveních představovat různorodým programem a koledováním.
Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města.