Úvod > Aktuality > Podlehněte fenoménu jménem "letní biatlon" v Letohradu
Podlehněte fenoménu jménem "letní biatlon" v Letohradu
"> ">
Letní sporty

Podlehněte fenoménu jménem "letní biatlon" v Letohradu

  • Vydáno28. srpna 2019
Výborné výsledky českých biatlonistů k tomuto sportu lákají stále více diváků. Letní varianta biatlonu se od té zimní liší tím, že běžky nahrazuje běh na kolečkových lyžích, běhá se na kratší vzdálenosti a bez zbraně na zádech – ty jsou k vyzvednutí na střelnici. Letní Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích se bude konat od 31. srpna do 1. září 2019 v Letohradu.
Český svaz biatlonu pořádá ve dnech 31. srpna – 1. září 2019 Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. Závodníci se sjedou do letohradského biatlonového areálu Šedivský lom.

Na start tohoto prestižního závodu nastoupí kompletní česká špička na čele s Markétou Davidovou, Veronikou Vítkovou, Evou Kristejn-Puskarčíkovou nebo Michalem Krčmářem, Ondřejem Moravcem a Tomášem Krupčíkem.

Mimo těchto vorců přijedou také reprezentanti Polska a Slovenska, představí se juniorské naděje jako Mikuláš Karlík, Vítězslav Hornig, Tomáš Mikyska, Tereza Voborníková, Petra Suchá či Tereza Vinklárková. A možná vůbec naposledy nastoupí do šampionátu trojnásobný medailista z mistrovství světa Michal Šlesingr!
 

Střelba bude letos standardní, na pět ran

Střelba biatlonSobotní sprinty a nedělní stíhací závody odstartují vždy v 9:30 hodin. V sobotu večer se navíc mohou příchozí fanoušci těšit na nový formát atraktivního supersprintu, který bude začínat po 20. hodině!

A co bude letos v supersprintu jinak? Závodníky čeká utkání po vzoru Grand Prix F1. Hlavní změnou je standardní střelba na pět ran. Za každý netrefený terč poběží biatlonisté jedno trestné kolo od délce cca 30 m. Kvalifikací pro supersprint bude sprint, následovat budou tři semifinálové jízdy a finále. Tři semifinálová klání se poběží na dvě položky a finále na čtyři. Protože se závodí ve dvou kategoriích (ženy/muži) uvidí fanoušci během večera hned osm závodů! A to vše budou moci sledovat z nové stacionární tribuny u střelnice.
Areál biatlonu Šedivský lom – Letohrad

Areál biatlonu Šedivský lom – Letohrad

Areál v n.m. výšce 410 m, který je pro veřejnost mimo tréninky a konané sportovní akce volně přístupný.