Úvod > Aktuality > České značky: luxusní svíčky Ketts Candles, Meadows, Perfumed Prague, St. Territory a Maty’s
Zážitky

České značky: luxusní svíčky Ketts Candles, Meadows, Perfumed Prague, St. Territory a Maty’s

  • Vydáno30. listopadu 2021
Voní po alpském sněhu, ovocném koláči se skořicí nebo bergamotu, červeném cedru a bílém vavřínu. Jejich dřevěné knoty praskají jako polínka v krbu. Hoří pomaleji, prozáří váš domov a i temné časy s nimi budou trochu laskavější. Seznamte se s domácími výrobci krásných svíček Ketts, Meadows, Perfumed Prague, St. Territory a Maty’s.

Ketts Candles

Když se spojí koníček, vášeň pro tvoření rukama a jedna daleká cesta, vzniknou ručně dělané svíčky Kett’s Candles. Jana Kettnerová je vyrábí od roku 2016 v Jihlavě. Prvotním impulsem ale byla návštěva u kamarádky v Kanadě, kde poprvé viděla svíčky s dřevěným knotem. Pro Janiny svíčky značky Kett’s jsou typické přírodní sójový vosk a vonné oleje, ručně vyráběné sklenice ze sklárny AG Svoboda, a hlavně dřevěné knoty, které při hoření praskají jako dřevo v krbu. Kromě svíček, které v interiéru poslouží jako designový šperk, najdete v sortimentu i dekorativní skleněné poklopy, vonné vosky, aromalampy a dárkové sady. Budou u vás doma letos vonět třeba svíčky s vůní laskomin ze série Kitchen Goodies s tóny brusinkové marmelády, štrůdlu nebo skořice?
 

Meadows

Originální skleněný obal pro své svíčky značky Meadows objevila i Vladimíra Fremuthová, a to sto let starou formu v malé sklárně v Kamenickém Šenově. Samotné svíčky v deseti druzích (a co vůně, to jinak barevné sklo) se vytváří v Praze, jejich minimalistický obal z elegantního černého papíru s organickou strukturou navrhl designér Zoltán Matuška, zbytek surovin ovšem do Česka míří ze světa. Parfemaci podle návrhu majitelky sestavuje proslulá francouzská parfumerie, sójový vosk i knoty z přírodní egyptské bavlny pocházejí od zahraničních firem. Svíčky se vyrábí ručně v malých sériích a všechno probíhá opravdu „v rukavičkách“, aby se k zákazníkům dostal výrobek unikátní kvality s duší. Kromě klasických svíček nabízí Meadows i svíčky v ručně broušených křišťálových sklenicích z kolekce Pink sklárny Rückl dle designu Ronyho Plesla a difuzéry, které fouká česká sklářská firma Bomma. Mimochodem svíčky Meadows dostali jako svatební dárek z Česka například princ Harry a Meghan Markle.
 

Perfumed Prague

Do světa vůní zve i Perfumed Prague, první vonné studio v Praze. Stojí za ním mezinárodní pár Olga a Borys, které láska k vůním provází celý život. Oba vystudovali umění parfemářství ve Francii, inspirovali se konceptem známým ze světových metropolí, upravili jej do vlastní podoby a v roce 2016 založili první studio v Praze. V jejich studiu si můžete vytvořit vlastní vůni – a to nejenom parfém, ale také svíčky, interiérové vůně či vonné vosky. Používaný vosk je veganský, rozložitelný a netoxický, obaly můžete po dohoření svíčky využít třeba jako vázičku. Pokud se s ním ale vrátíte do studia, znovu vám ho naplní, čím si budete přát. A po čem voní svíčky z Perfumed Prague? Třeba po smrku, jedli a černém rybízu, sněženkách, lnu a aloe, pivoňkách či palisandru.
 

St. Territory

Jemně parfémované svíčky ze stoprocentního sójového vosku, s bavlněnými knoty a ekologickým balením z užitkového skla, takové jsou svíčky Martiny Matyášové ze St. Territory. Sklenice s víčkem perfektně udrží parfemaci, svíčky tak nepotřebují žádné další zbytečné obaly. K dostání jsou ve dvou velikostech: 175 ml balení (35 hodin hoření), které funguje i jako „travel size“, a 500 ml (80 hodin hoření). Jako voní? Třeba London King's Road v sobě má růži, a pryskyřici, doladěné špetkou hřebíčku a hořkého pomeranče, Poudre vás vláká do dámského budoáru a nad svíčkou nazvanou Bisquit připomínající vánoční cukroví se vám zase budou sbíhat sliny.
 

Maty’s

Na svou konečnou podobu dlouho čekaly i vonné svíce Maty’s. Jsou kombinací sójového vosku a vůně, která nevyprchá, zabalené v prvotřídním matném křišťálu s propracovaným designem. Tím to ale nekončí: pokud se do mihotavého plamene a vůně levandule, brusinky nebo hor zamilujete, po zaslání dózy vám v Maty’s rádi doplní vosk pro dalších zářivých a voňavých 150 hodin.
 

Víte, že?

  • Většina svíček se vyrábí z parafínového vosku, tím nejzdravějším a nejkvalitnějším voskem na trhu je ale momentálně vosk sójový.
  • Některé značky nabízí také veganské svíčky, kde se nepoužívá včelí vosk.
  • Knoty jsou buď bavlněné, které na vosku nezanechávají černé šupinky, nebo dřevěné, které při hoření praskají jako dřevo v krbu.
  • Úspěšné značky sází na jedinečnost; chemické vůně u nich nehledejte, místo nich dostaly přednost neobvyklé vůně a překvapivé kombinace.
Tvorba vlastní vůně ve vonném studiu Perfumed Prague

Tvorba vlastní vůně ve vonném studiu Perfumed Prague

Perfumed Prague je první studio v Praze, kde je možné vytvořit si na míru vlastní vůni a nebo objevit sójové svíčky a interiérové vůně pro krásnou atmosféru.

Jen pro ten dnešní den... užijte si wellness pobyty na zámcích, v lázních i na horách

Jen pro ten dnešní den... užijte si wellness pobyty na zámcích, v lázních i na horách

Jen pro ten dnešní den... stojí za to žít, zpívá Oldřich Nový ve slavném černobílém filmu Kristian. Vášnivý den, pro který stojí za to žít, můžete proměnit v realitu se svým přítelem, svojí přítelkyní, láskou, manželkou či partnerem na romantických programech ve starobylých zámcích nebo v osvěžujících lázních. Zamilujte se znova!

Pět voňavých a barevných tipů na výlety do mýdláren a svíčkáren

Pět voňavých a barevných tipů na výlety do mýdláren a svíčkáren

Vyrobit si vlastnoruční mýdlo nebo svíčku není žádná věda, ale jen málokdo se pustí do experimentů s vosky, oleji, louhem a bylinkami ve vlastní kuchyni. Jak na to se dozvíte při exkurzích v mýdlárnách a svíčkárnách, kam vás na báječně voňavé výlety zve portál Kudy z nudy.

Další aktuality

Sedm skvělých nápadů, jak si užít oslavy dne dětí

Protože 1. červen letos připadá na čtvrtek, někde se den dětí slaví během týdne a někde oslavy posunuli na následující sobotu a neděli. Při plánování výletů je proto potřeba dávat pozor na datum. Na portálu Kudy z nudy víme, že Mezinárodní den dětí se slaví doslova všude – v zoologických zahradách, na hradech a zámcích, zábavních centrech i v pohádkových areálech nebo ve vlacích. Vyberete si některý z našich tipů?
Zážitky

Za devatero horami a devatero řekami... aneb devět pohádkových výstav pro děti

Milovníci pohádek si letos mohou vybírat z bohaté nabídky expozic, hravých výstav a pohádkových festivalů. Na Brněnském výstavišti čekají malé i velké návštěvníky Šmoulové, kteří si zde postavili šmoulí vesnici i kouzelný les. Do světa fantazie se přenesete také v jihočeské Bechyni, kde se otevřel rozsáhlý svět skřítků a víl. Kdo touží po setkání s princeznami, může se vypravit do Dětenic nebo na zámek Ratibořice. Popelka na vás zase čeká na hradě Švihově.
Zážitky

50 tipů na nejnavštěvovanější místa v Česku

Odhadnete, která místa v České republice si turisté nejvíce oblíbili? Nejnavštěvovanějším turistickým cílem byla v roce 2022 lanová dráha na Petřín, pražská a zlínská zoo. V oblíbených tipech najdete řadu dalších lákadel: například Adršpašské skály, Aqualand Moravia, Safari park Dvůr Králové, Dolní Vítkovice, Sky Bridge 721 a Stezku v oblacích Dolní Morava nebo hrad Špilberk. Celkově je přehled top aktivit velmi rozmanitý a lze v něm najít širokou škálu cílů z celé ČR.
Zážitky

Nejnavštěvovanější turistické cíle 2022 podle kategorií – zoologické zahrady, technické památky, koupání a další

Několik zoologických zahrad včetně Safari parku (v Praze, Zlíně, Plzni, Ostravě, Olomouci a Dvoře Králové), lanová dráha na Petřín, Dolní oblast Vítkovice v Ostravě, AquaPalace v pražských Čestlicích a Pražský hrad. Desítky turistických cílů, které lidé v roce 2022 nejvíc navštěvovali v různých kategoriích. Přehled míst, o která měli cestovatelé největší zájem, na základě údajů z krajských a oblastních organizací destinačního managementu zpracoval Institut turismu České centrály cestovního ruchu – CzechTourism.
Zážitky

Nejnavštěvovanější turistické cíle v kategorii Zábavní turistické cíle

V kategorii Zábavní turistické cíle obsadily AquaPalace Praha v Čestlicích a Aqualand Moravia v Pasohlávkách čelní místa. Mezi nejnavštěvovanější zábavní turistické cíle se s přehledem zařadily i stezky v korunách stromů a v oblacích, bludiště na Petříně, Sky Bridge 721 na Dolní Moravě a Park Mirakulum v Milovicích.
Zážitky

Nejnavštěvovanější turistické cíle v kategorii Ostatní turistické cíle

Jaké jsou nejoblíbenější ostatní turistické cíle v Česku? Jaká místa vás v roce 2022 nejvíce zajímala? Nabídka je pozoruhodně různorodá... Najdete mezi nimi vyhlídková místa, krásné přírodní oblasti, zážitkové areály pro děti, technické unikáty, interaktivní muzea či lidovou architekturu. Vítězství v této kategorii putuje do Prahy pro Staroměstskou radnici.
Zážitky

50 tipů na nejzajímavější historické akce během prázdnin

V naší zemi se koná obrovský počet akcí připomínajících velké historické milníky. Mimořádně oblíbené jsou také městské slavnosti, výročí bitev nebo významných osobností. Nabídka letních historických akcí na Kudy z nudy je opravdu široká. Nenechte si ujít nejzajímavější prázdninové akce. Léto přeje výletům!
Zážitky

100 prázdninových tipů na výlety nejen pro děti – naplánujte si skvělé výlety na léto

Léto, sluníčko, prázdniny a spousta dobrodružství... Hledáte inspiraci a nápady na prázdninové výlety? Návštěvy hradů a zámků k prázdninám neodmyslitelně patří, provázet vás budou pohádkové a historické postavy. Kromě prohlídek expozic na vás ale čeká spousta dalších zážitků. Podívejte se na tipy portálu Kudy z nudy a naplánujte si letošní léto, určitě si vyberete!
Zážitky