!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > České značky: luxusní svíčky Ketts Candles, Meadows, Perfumed Prague, St. Territory a Maty’s
České značky: luxusní svíčky Ketts Candles, Meadows, Perfumed Prague, St. Territory a Maty’s
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

České značky: luxusní svíčky Ketts Candles, Meadows, Perfumed Prague, St. Territory a Maty’s

  • Vydáno30. listopadu 2021
Voní po alpském sněhu, ovocném koláči se skořicí nebo bergamotu, červeném cedru a bílém vavřínu. Jejich dřevěné knoty praskají jako polínka v krbu. Hoří pomaleji, prozáří váš domov a i temné časy s nimi budou trochu laskavější. Seznamte se s domácími výrobci krásných svíček Ketts, Meadows, Perfumed Prague, St. Territory a Maty’s.

Ketts Candles

Když se spojí koníček, vášeň pro tvoření rukama a jedna daleká cesta, vzniknou ručně dělané svíčky Kett’s Candles. Jana Kettnerová je vyrábí od roku 2016 v Jihlavě. Prvotním impulsem ale byla návštěva u kamarádky v Kanadě, kde poprvé viděla svíčky s dřevěným knotem. Pro Janiny svíčky značky Kett’s jsou typické přírodní sójový vosk a vonné oleje, ručně vyráběné sklenice ze sklárny AG Svoboda, a hlavně dřevěné knoty, které při hoření praskají jako dřevo v krbu. Kromě svíček, které v interiéru poslouží jako designový šperk, najdete v sortimentu i dekorativní skleněné poklopy, vonné vosky, aromalampy a dárkové sady. Budou u vás doma letos vonět třeba svíčky s vůní laskomin ze série Kitchen Goodies s tóny brusinkové marmelády, štrůdlu nebo skořice?
 

Meadows

Originální skleněný obal pro své svíčky značky Meadows objevila i Vladimíra Fremuthová, a to sto let starou formu v malé sklárně v Kamenickém Šenově. Samotné svíčky v deseti druzích (a co vůně, to jinak barevné sklo) se vytváří v Praze, jejich minimalistický obal z elegantního černého papíru s organickou strukturou navrhl designér Zoltán Matuška, zbytek surovin ovšem do Česka míří ze světa. Parfemaci podle návrhu majitelky sestavuje proslulá francouzská parfumerie, sójový vosk i knoty z přírodní egyptské bavlny pocházejí od zahraničních firem. Svíčky se vyrábí ručně v malých sériích a všechno probíhá opravdu „v rukavičkách“, aby se k zákazníkům dostal výrobek unikátní kvality s duší. Kromě klasických svíček nabízí Meadows i svíčky v ručně broušených křišťálových sklenicích z kolekce Pink sklárny Rückl dle designu Ronyho Plesla a difuzéry, které fouká česká sklářská firma Bomma. Mimochodem svíčky Meadows dostali jako svatební dárek z Česka například princ Harry a Meghan Markle.
 

Perfumed Prague

Do světa vůní zve i Perfumed Prague, první vonné studio v Praze. Stojí za ním mezinárodní pár Olga a Borys, které láska k vůním provází celý život. Oba vystudovali umění parfemářství ve Francii, inspirovali se konceptem známým ze světových metropolí, upravili jej do vlastní podoby a v roce 2016 založili první studio v Praze. V jejich studiu si můžete vytvořit vlastní vůni – a to nejenom parfém, ale také svíčky, interiérové vůně či vonné vosky. Používaný vosk je veganský, rozložitelný a netoxický, obaly můžete po dohoření svíčky využít třeba jako vázičku. Pokud se s ním ale vrátíte do studia, znovu vám ho naplní, čím si budete přát. A po čem voní svíčky z Perfumed Prague? Třeba po smrku, jedli a černém rybízu, sněženkách, lnu a aloe, pivoňkách či palisandru.
 

St. Territory

Jemně parfémované svíčky ze stoprocentního sójového vosku, s bavlněnými knoty a ekologickým balením z užitkového skla, takové jsou svíčky Martiny Matyášové ze St. Territory. Sklenice s víčkem perfektně udrží parfemaci, svíčky tak nepotřebují žádné další zbytečné obaly. K dostání jsou ve dvou velikostech: 175 ml balení (35 hodin hoření), které funguje i jako „travel size“, a 500 ml (80 hodin hoření). Jako voní? Třeba London King's Road v sobě má růži, a pryskyřici, doladěné špetkou hřebíčku a hořkého pomeranče, Poudre vás vláká do dámského budoáru a nad svíčkou nazvanou Bisquit připomínající vánoční cukroví se vám zase budou sbíhat sliny.
 

Maty’s

Na svou konečnou podobu dlouho čekaly i vonné svíce Maty’s. Jsou kombinací sójového vosku a vůně, která nevyprchá, zabalené v prvotřídním matném křišťálu s propracovaným designem. Tím to ale nekončí: pokud se do mihotavého plamene a vůně levandule, brusinky nebo hor zamilujete, po zaslání dózy vám v Maty’s rádi doplní vosk pro dalších zářivých a voňavých 150 hodin.
 

Víte, že?

  • Většina svíček se vyrábí z parafínového vosku, tím nejzdravějším a nejkvalitnějším voskem na trhu je ale momentálně vosk sójový.
  • Některé značky nabízí také veganské svíčky, kde se nepoužívá včelí vosk.
  • Knoty jsou buď bavlněné, které na vosku nezanechávají černé šupinky, nebo dřevěné, které při hoření praskají jako dřevo v krbu.
  • Úspěšné značky sází na jedinečnost; chemické vůně u nich nehledejte, místo nich dostaly přednost neobvyklé vůně a překvapivé kombinace.
Tvorba vlastní vůně ve vonném studiu Perfumed Prague

Tvorba vlastní vůně ve vonném studiu Perfumed Prague

Perfumed Prague je první studio v Praze, kde je možné vytvořit si na míru vlastní vůni a nebo objevit sójové svíčky a interiérové vůně pro krásnou atmosféru.

Jen pro ten dnešní den... užijte si wellness pobyty na zámcích, v lázních i na horách

Jen pro ten dnešní den... užijte si wellness pobyty na zámcích, v lázních i na horách

Jen pro ten dnešní den... stojí za to žít, zpívá Oldřich Nový ve slavném předválečném filmu Kristian. Vášnivý den, pro který stojí za to žít, můžete proměnit v realitu se svým přítelem, svojí přítelkyní, láskou, manželkou či partnerem na romantických programech ve starobylých zámcích nebo v osvěžujících lázních. Zamilujte se znova!

Pět voňavých a barevných tipů na výlety do mýdláren a svíčkáren

Pět voňavých a barevných tipů na výlety do mýdláren a svíčkáren

Vyrobit si vlastnoruční mýdlo nebo svíčku není žádná věda, ale jen málokdo se pustí do experimentů s vosky, oleji, louhem a bylinkami ve vlastní kuchyni. Jak na to se dozvíte při exkurzích v mýdlárnách a svíčkárnách, kam vás na báječně voňavé výlety zve portál Kudy z nudy.