Úvod > Aktuality > České značky: lázeňské a wellness hotely a vily společnosti Royal Spa
Lázně a wellness

České značky: lázeňské a wellness hotely a vily společnosti Royal Spa

  • Vydáno18. ledna 2022
Plánujete výlet do lázní? Možná si vyberete některý z hotelů lázeňské skupiny Royal Spa, která podniká v Luhačovicích, Mariánských Lázních, Ostrožské Nové Vsi a Velkých Losinách. Díky Royal Spa také ve Velkých Losinách vznikl Termální park, komplex termálních bazénů s řadou atrakcí a ideální místo pro relaxaci s celou rodinou.
Čtyři města a čtyři známé české a moravské lázně, několik lázeňských a wellness hotelů, kapacita přes tisíc lůžek: to je stručné představení značky Royal Spa. Které místo a které ubytování si vyberete? Budou to Luhačovice, Mariánské Lázně, Ostrožská Nová Ves nebo Velké Losiny?
 

Velké Losiny: termální aquapark a hotely Eliška a Diana

Rozsáhlý lesopark se staletými stromy, na jaře záplava kvetoucích azalek a rododendronů, jedinečné léčebné účinky sirných minerálních vod s teplotou 36,8 °C a k tomu lázeňská tradice dlouhá 450 let: to jsou termální lázně Velké Losiny. Jedny z nejstarších lázní na Moravě se specializují na léčbu nervových a pohybových nemocí a na nemoci dýchacího ústrojí. K ubytování si můžete vybrat Lázeňský hotel Eliška, hlavní hotel termálních lázní vhodný především pro lázeňské hosty a seniory, anebo Wellness Hotel Diana. Ten najdete necelé dva kilometry od lázní, na okraji lesa s nádherným výhledem na hřebeny Jeseníků. Je určený pro rodiny s dětmi, relaxaci i firemní akce.

Poloha termálních lázní v podhůří Jeseníků je ideální pro rozmanité sportovní aktivity i poznávání: přímo ve Velkých Losinách je kromě Termálního parku s vnitřními i venkovními bazény s termální sirnou vodou funkční historická ruční papírna a renesanční zámek, velkým lákadlem jsou i zajímavosti v okolí v čele s přečerpávací elektrárnou Dlouhé stráně, jedním ze sedmi divů Česka.
 

Mariánské Lázně: hotel Royal

Proslulost západočeských lázní potvrdil mezinárodní projekt Slavné lázně Evropy / Great Spas of Europe a jeho zápis na prestižní seznam UNESCO. Mezi jedenáct oceněných měst patří i Mariánské Lázně, proslulé bohatstvím léčebných minerálních pramenů, architekturou lázeňských budov ve stylu 19. století, nezapomenutelnou Zpívající fontánou a bohatou kulturní nabídkou. Vlajkovou lodí společnosti Royal Spa je v Mariánských Lázních hotel Royal. V lázních patří k nejoblíbenějším a hosté se sem rádi vracejí: možná i proto, že hotel má vlastní minerální Balbínův pramen a nabízí kompletní balneoprovoz s nabídkou lázeňských a relaxačních procedur pod jednou střechou. Poloha pouhých 300 metrů od centra na okraji lesoparku je lákavá pro milovníky přírody, golfu, turistiky, cykloturistiky i lyžování: ke Skiareálu Mariánky s kabinkovou lanovkou je to z hotelu jen o něco málo dál než k hlavní kolonádě. Kromě toho Lázeňský hotel Royal nabízí překrásný panoramatický výhled na město.
 

Lázně Luhačovice: Miramare, Vila Antoaneta a Vila Valaška

Největší moravské lázně s originální architekturou od Dušana Jurkoviče, šestnáct minerálních pramenů indikovaných pro pitnou kúru a koupele a k tomu bohatá kulturní nabídka a pestré sportovní vyžití: to jsou Lázně Luhačovice. Skupina Royal Spa tu vlastní tři hotely. Lázeňský hotel Miramare se nachází v klidné čtvrti a přesto v blízkosti centra Luhačovic, a je ideální především pro lázeňské hosty s různými zdravotními problémy a pro seniory. Hotel má dva vlastní minerální prameny určené ke koupelím a pitné kúře, a nabízí více než 80 lázeňských procedur pod jednou střechou.

Na opačném konci lázní v blízkosti kolonády a parku stojí Lázeňský hotel Vila Antoaneta, skvělé místo pro odpočinkový pobyt v lázních i dovolenou s dětmi. S Vilou Antoaneta je pak propojen Luxury Spa & Wellness Vila Valaška. Valaška má na kontě ještě jednu zajímavost: jejím autorem je architekt Dušan Jurkovič. Společnost Royal Spa vilu koupila v roce 2007 ve značně zdevastovaném stavu; v té době byla už dvacet let prázdná a chátrala. Společnost do bývalé ubytovny pro zaměstnance lázní investovala desítky milionů a cennou stavbu zachránila doslova na poslední chvíli. Dnes nabízí devět pětihvězdičkových apartmánů pro nejnáročnější lázeňské hosty.
 

Ostrožská Nová Ves: lázeňský hotel a vily Vlasta a Šárka

Na Východní Moravě kromě několika luhačovických hotelů společnost Royal Spa vlastní hlavní lázeňský hotel a vily Vlasta a Šárka v Ostrožské Nové Vsi. Zakladatel prosperujícího lázeňského impéria Antonín Plachý pochází z nedalekého Vlčnova, v malebných lázních na Slovácku společnost Royal Spa zachránila vzácné objekty se sirnatými prameny; i díky tomu Plachý obdržel od svazu lázní ocenění za celoživotní přínos českému lázeňství.

Lázně v kraji vína a vinic leží uprostřed rozsáhlého lesoparku a jsou vhodné pro lázeňské hosty s kožními problémy (lupénka) a nemocemi pohybového aparátu nebo pro seniory. Lákavá je možnost koupání a rybaření v nedalekých přírodních štěrkopískových jezerech.
 

Pětkrát o značce a společnosti Royal Spa

  • Zakladatel společnosti Royal Spa Antonín Plachý začal podnikat v roce 1991. Pronajal si luhačovický hotel a po několika letech založil rodinnou firmu Léčebné lázně Luhačovice – Sanatorium Miramare. Spojil se s kamarádem z rodné vsi Zdeňkem Zemkem a společně přikupovali další lázeňské domy.
  • Společnost Royal Spa se zasloužila o záchranu lázní v Ostrožské Nové Vsi a Velkých Losinách.
  • V letech 1999–2005 byl Antonín Plachý členem představenstva Svazu léčebných lázní České republiky, dva roky byl i jeho předsedou. Kvůli vážné nemoci přenechal řízení firmy svým dětem, dnes proto v čele firmy stojí Martin Plachý a jeho sestra Veronika Záhorská.
  • Hotely a resorty ROYAL SPA zajišťují jak klasickou lázeňskou léčbu především na bázi přírodních léčivých zdrojů, tak různé druhy relaxačních a wellness pobytů. Většina hotelů má čtyřhvězdičkový standard a poskytuje komplexní služby pod jednou střechou.
  • Společnost Royal Spa je rodinný podnik s téměř čtyřmi stovkami zaměstnanců a ročním obratem přibližně 400 milionů korun. Řadí se mezi pět největších společností v oboru lázeňství.
Vila Antoaneta a Vila Valaška v Luhačovicích

Vila Antoaneta a Vila Valaška v Luhačovicích

Lázeňský hotel Vila Antoaneta, jehož součástí je i Luxury Spa & Wellness Vila Valaška, se nachází v klidné lázeňské čtvrti Luhačovic v blízkosti lázeňského parku a kolonády a nabízí komplexní služby pod jednou střechou. Hotel je vhodný i pro mladší klientelu a rodiny s dětmi.

Lázeňský hotel Vila Antoaneta

Lázeňský hotel Vila Antoaneta

Moderní hotel Vila Antoaneta poskytuje klidné ubytování v blízkosti lázeňského parku a kolonády.

Ostrožská Nová Ves

Ostrožská Nová Ves

O slovácké vesnici, ležící v rovinách kolem řeky Moravy jižně od Uherského Hradiště, se často mluví a píše díky zdejším sirnatým lázním. Ostrožskou Novou Ves ale znají i cyklisté a milovníci vodních radovánek, které lákají Novoveská jezera a přírodní koupaliště Albatros.

Velké Losiny

Velké Losiny

Nádherný renesanční zámek s arkádovým nádvořím a věží, lázně s termálním koupalištěm a unikátní ruční papírna – to jsou hlavní důvody, proč byste měli navštívit Velké Losiny, obec pod svahy Jeseníků. A když už tu budete, vzpomeňte si i na nešťastné oběti proslulých čarodějnických procesů.

Termální lázně Velké Losiny

Termální lázně Velké Losiny

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejznámější a nejstarší moravské lázně s dlouholetou tradicí. Historie lázeňství ve Velkých Losinách sahá až do 16. století. Dnešní lázně tak navazují na ty nejlepší tradice s využitím nejmodernějších léčebných postupů a metod.

Wellness hotel Diana ve Velkých Losinách – ráj pro rodiny s dětmi

Wellness hotel Diana ve Velkých Losinách – ráj pro rodiny s dětmi

Nabídka relaxačně ozdravných pobytů ve Wellness hotelu Diana, který stojí na okraji kouzelného lesa, na svazích Lázeňského vrchu západně od Velkých Losin uprostřed překrásné zeleně.

Mariánské Lázně – architektonický skvost s léčebnými účinky

Mariánské Lázně – architektonický skvost s léčebnými účinky

Výstavné lázeňské domy, více než stovka minerálních pramenů, několik kolonád v čele s litinovou novobarokní kolonádou z konce 19. století, divadlo, Městské muzeum, památníky a pomníky, rozhledna Hamelika, zpívající fontána a solná jeskyně – to všechno jsou Mariánské Lázně.

Lázeňské hotely a resorty Royal Spa

Lázeňské hotely a resorty Royal Spa

Český rodinný řetězec lázeňských hotelů a resortů, který působí na území České republiky již více než dvacet let.

Sirnaté lázně – lázně v srdci Moravského Slovácka

Sirnaté lázně – lázně v srdci Moravského Slovácka

Klidné a malebné prostředí Sirnatých lázní v centru Moravského Slovácka, výborné účinky lázeňských i relaxačních procedur, procházky lázeňským parkem, výlety do okolí či posezení v některém ze stovek vinných sklípků této vinařské oblasti, to vše přispěje k regeneraci těla i psychiky.

Lázeňské hotely Miramare v Luhačovicích

Lázeňské hotely Miramare v Luhačovicích

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně ČR a nejnavštěvovanější lázně na Moravě. Lázeňské hotely nabízí veškerý komfort pro vaši léčebnou či relaxační dovolenou – luxusní ubytování, výběrová strava, kvalifikovaný personál a přes 80 léčebných a relaxačně-rehabilitačních procedur.

Lázeňský hotel Royal Mariánské Lázně

Lázeňský hotel Royal Mariánské Lázně

Čtyřhvězdičkový lázeňský hotel s úžasnými výhledy na Mariánské Lázně a komplexními službami pod jednou střechou. Komfortní ubytování, hotelové, lázeňské a wellness služby ocení mladší i straší generace a také rodiny s dětmi. Nabízíme pobyty přes zdravotní pojišťovny i různé typy relaxačních pobytů.

Další aktuality

Osvěžte se a relaxujte na termálních koupalištích

Zpříjemněte si dny, dokud ještě trvá léto! Během tropických dnů, ale i když zrovna horké není, mohou milovníci vodního živlu v klidu vyrazit za koupáním k termálním bazénům, kde je voda v letních vedrech nezávadná, v chladnějších dnech zase příjemně teplá. A navíc minerální složení vody má na lidské tělo mimořádné relaxační účinky.
Lázně a wellness

7 věcí, které nevíte o… vzduchu, který uzdravuje, baví i pomáhá

Něco je ve vzduchu! Nevidíme ho, a pokud nefouká vítr, ani ho nevnímáme, přesto ho nezbytně potřebujeme. S prvním nádechem začínáme žít, vzduch dýcháme celý život a s posledním výdechem umíráme. Jak málo toho o našem věrném průvodci vlastně víme!
Lázně a wellness

Poznejte česká lázeňská nej

Už vás nedokážou nahodit ani krásná letní rána a pořád vás trápí zbytky jarní únavy? Zažeňte ji a užijte si hýčkání v lázních těch nejzvučnějších jmen! Tipy na lázně oplývajícími nejrůznějšími „nej“ vám třeba dodají trochu inspirace, kam vyrazit a dopřát vašemu tělu odpočinek a rekonvalescenci.
Lázně a wellness

Lázeňská místa Česka: kam do českých a moravských lázní

V Česku se nachází velké množství lázní na špičkové úrovni. Vybrat si město či lázně, které poctíte svou návštěvou je snadné, portál Kudy z nudy nabízí celou řadu tipů. Vyberte si lázně ze seznamu lázeňských míst v České republice, které jsou držitelem statutu lázeňského místa a v místě je poskytována lázeňská léčebně rehabilitační péče. Podívejte se, kde vám pomohou s jakým neduhem.
Lázně a wellness

Proměny lázeňských resortů: inspirace pro dokonalý odpočinek a zážitky v lázních

Jedeme do lázní! Těšíme se na dokonalý odpočinek a zážitky, osvědčené lázeňské procedury, procházky po promenádách a kolonádách, v upravených parcích a okolní přírodě, na slavnostní zahájení lázeňské sezony i na křupavé lázeňské oplatky. Než ale vyrazíme na cestu, pojďme se s Kudy z nudy podívat na proměny lázeňských resortů a na nejžhavější novinky sezony 2023!
Lázně a wellness

Kalendář 2023: Lázeňská sezóna, otevírání pramenů, přehled akcí v českých a moravských lázních

Ve většině českých lázní se zahájení nové sezóny odehraje až v květnu, ale někde si pospíšili – například Lázně Slatinice otvírají už koncem března. Na portálu Kudy z nudy navíc zjistíte, jaké novinky lázně chystají pro letošní rok a kdy nastane nejvhodnější doba k jejich návštěvě.
Lázně a wellness

Potřebujete nabrat dech? Pomohou vám klimatické lázně!

Není jich u nás mnoho, ale jsou – řeč je o klimatických lázních, které se tímto označením pyšní díky unikátním podmínkám a výjimečně čistému vzduchu. Titul uděluje Český inspektorát lázní a zřídel, aktuálně se status klimatické lázně podařilo získat Mariánským Lázním. Aby byl titul udělen, musí lázeňští po celý rok pravidelně a důkladně měřit emise a škodliviny ve vzduchu. Pak se všechny hodnoty zprůměrují a posoudí. Klimatické lázně napomáhají při léčení plicních onemocnění a vyhledávají je i pacienti po těžším průběhu nákazy koronavirem.
Lázně a wellness

Za krásou těla i ducha: 10 tipů na příjemné wellness

Cítíte se unavení a vyčerpaní anebo si chcete užít příjemnou relaxaci a udělat něco pro své fyzické i dušení zdraví? V obou případech se nabízí řada wellness programů zahrnující nejrůznější koupele, masáže, relaxační bazény s vířivkami nebo třeba polária! Přehled toho nejlepšího vám přináší Kudy z nudy.
Lázně a wellness