Úvod > Aktuality > České vydání Guinnessovy knihy světových rekordů 2012 pokřtěno v Pelhřimově
České vydání Guinnessovy knihy světových rekordů 2012 pokřtěno v Pelhřimově
">
Zážitky

České vydání Guinnessovy knihy světových rekordů 2012 pokřtěno v Pelhřimově

  • Vydáno19. října 2011
V Pelhřimově – městě rekordů dnes bylo slavnostně pokřtěno české vydání Guinnessovy knihy světových rekordů 2012. Lidé z agentury Dobrý den, která eviduje české rekordy, zároveň oficiálně zaregistrovali do České knihy rekordů pokus rekordmana Zdeňka Bradáče o nejrychlejší únik ze svěrací kazajky při zavěšení hlavou dolů.
Kniha Guinness World Records 2012 má 288 stran. Obsahuje čtyři tisícovky nových rekordů z více než stovky různých oborů a oblastí a zájemci si ji budou moci koupit od 20. října ve všech knihkupectvích.

Křest knihy rekordů dnes na pelhřimovském náměstí ozdobil nejlepším světovým výkonem čtyřiadvacetiletý Zdeněk Bradáč z Jablonce nad Nisou. Zavěšen hlavou dolů se dokázal vyprostit ze svěrací kazajky za 41,75 vteřiny. Stávající světový rekord v téže disciplíně tak překonal o více než 13 vteřin.

Dnešní slavnosti se zúčastnil také fotograf Jan Saudek, jenž je držitelem českého rekordu v pořízení největšího uměleckého skupinového aktu.

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší … To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici Muzea rekordů a kuriozit setkáte na každém kroku. Muzeum mapuje unikátní výkony českých i světových rekordmanů.