Úvod > Aktuality > České skiareály připravily na zimní sezónu 2019/20 mnoho novinek

České skiareály připravily na zimní sezónu 2019/20 mnoho novinek

Vydáno 7. října 2019 Zimní sporty
Nová lanovka na Klínovci, efektivnější úprava sjezdovek SkiResortu Černá hora – Pec nebo nový systém prodeje skipasů ve Špindlerově Mlýně, to je jen několik namátkou vybraných vylepšení, které na české hory přináší blížící se zimní sezona. Pojďte s portálem Kudy z nudy objevit další novinky, které lyžařům chystají skiareály na zimu 2019/20.

Klínovec staví novou lanovku

Ski KlínovecSkiareál Klínovec nabídne letos zcela novou lanovku u sjezdovky Dámská. Modrá sjezdovka byla vloni rozšířena a stavba nové lanovky byla dalším krokem modernizace areálu. Stará lanovka byla pouze třímístná a sloužila od 80. let minulého století, ta nová bude mít o jedno místo více. Díky tomu dokáže v plné rychlosti za hodinu přepravit o 800 lidí víc než ta původní.

I letos bude pokračovat spolupráce českých a německých skiareálů. V rámci InterSkiregionu Klínovec-Fichtelberg si zalyžujete na 47 km sjezdových tratí. Využívat je můžete zakoupením skipasu na jeden a půl dne a dalších vícedenních skipasů. Mezi vrcholy přepravuje lyžaře skibus zdarma, doba přesunu je cca 10 minut.
 

Skipasy ve Špindlu a Ski Opening 2019

Ski ŠpindlKrkonoších bude největší letošní změnou nakupování skipasů ve Špindlerově Mlýně. V e-shopu skiareálu se cena skipasu bude odvíjet od atraktivity termínu, předpokládané návštěvnosti nebo počasí. Kdo si koupí skipas s dostatečným předstihem, získá ho levněji. Zmizí tak klasický pevný ceník typu mimosezona a hlavní sezona.

Přestože je ve Špindlu ještě letní sezóna, od září se už prodává nejvýhodnější celosezónní skipasů tzv. Chytrá sezónka, na nadcházející zimu 2019/20. Lyžaři za ní zaplatí zhruba polovinu ceny oproti permanentce pořízené v zimě. Vyplatí se i těm, kteří do Skiareálu Špindlerův Mlýn přijíždějí lyžovat jen na dva až tři víkendy nebo na jeden týden. Dospělého vyjde na 7 990 Kč.

Nová sezóna ve Špindlu začne o víkendu 7. a 8. prosince, kdy proběhne zahajovací akce s pestrým doprovodným programem Ski Opening 2019.
 

Rozšíření sjezdovek v resortu Černá hora – Pec

Ski Černá horaV lyžařském resortu Černá hora – Pec nabídne letos nově lyžování na 50 km sjezdovek na 1 skipas.

Ski areál Malá Úpa (SKiMU) letos investoval do propojení svých dvou částí – areálu Pomezky a areálu U Kostela. Přitom dochází k rozšíření lyžařské nabídky ve SKiMU na 6,1 km sjezdovek. Kromě vlastních lokálních skipasů bude možné v Malé Úpě koupit i skipasy SkiResortu Černá horaPec, které budou platit ve všech 6 areálech SkiResortu, včetně Malé Úpy.
 

Tanvaldský Špičák zvětšuje modrou sjezdovku

Tanvaldský ŠpičákNejvětší lyžařské středisko Jizerských hor, Tanvaldský Špičák, chystá na letošní sezonu rozšíření modré sjezdovky na dvojnásobek její současné šířky.

Loni byla ve středisku uvedena do provozu 4sedačková lanovka s bublinou, letos by se měli lyžaři dočkat bezpečnějšího lyžování na širším prostoru.
 

Pojmenujte novou sjezdovku na Lipně a užijte si snowcross

Ski Lipno Zbrusu novou lanovku, snowcrossovou trať a další sjezdovku připravuje na letošní zimu jihočeské středisko Skiareál Lipno. Stejně jako v minulosti změnil Skiareál Lipno podobu rodinného lyžování, v současnosti udává trend zábavy při lyžování. Vybudováním nového Snowcrossu bude již čtvrtina celkové délky sjezdovek patřit právě zábavě. Druhá sjezdovka bude dlouhá 800 metrů a svým profilem bude ideální pro malé lyžaře. Nová sjezdovka zůstává prozatím bez pojmenování.

S výběrem se Skiareál Lipno obrací přímo na lyžaře a nabízí tučnou odměnu - středisko vyhlásilo soutěž na svém facebooku, kdemohou lidé psát návrhy jména pro delší z obou sjezdovek, která bude mít modrou obtížnost. Ten, jehož návrh bude na konci soutěže vybrán, obdrží celosezonní skipas na Lipno, aby si novinky pořádně užil.
 

První lyžování si užijete na Monínci

Ski MonínecAreál Monínec se díky novým investicím ještě více přibližuje rodinám s dětmi. Ať již nabídkou ubytování, tak možností pro lyžování. Také letos bude patřit ke střediskům, která jako jedna z prvních zahájí lyžařskou sezónu. Díky zasněžovací technologii Snowfactory to bude tentokrát již od soboty 16. listopadu 2019.

Další novinkou letošní sezóny je nová budova lyžařské školy s vlastní půjčovnou a větší prostor pro lyžařskou školu přímo na svahu. Děti zase ocení novou hernu. Dospělé potěší tři nová lyžařská děla a komfortnější výstup z lanovky. Není bez zajímavosti, že zrekonstruovný penzion Javorka nabídne obdobný standard jako sousední Hotel Monínec.
Areál Pec pod Sněžkou

Areál Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je známá nejen jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale také jako aktivní horské středisko jak v létě, tak i v zimě. Lyžařský areál nabízí lyžování na 14,1 km sjezdovek.

SkiResort Černá Hora - Pec

SkiResort Černá Hora - Pec

Zalyžujte si ve východních Krkonoších a užijte si 44 km sjezdovek na 1 skipas. 5 propojených areálů, mezi kterými přejedete na lyžích, skibusy nebo rolbou. V létě vás na hřebeny vyvezou 3 lanovky. Odtud se vydejte na túru, cyklovýlet, koloběžky nebo do dětských parků.

Skiareál Špindlerův Mlýn - sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn - sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.

Lyžařský areál SKiMU v Malé Úpě

Lyžařský areál SKiMU v Malé Úpě

Kompletní přípravu lyžaře, sportovní program, hlídání dětí, programy pro školy, to všechno dohromady nabízí svým návštěvníkům SKiMU, lyžařský areál ve východních Krkonoších.

Skiareál Klínovec - největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec - největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko Krušných hor. Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec který lyžařům nabízí 47 km sjezdovek od jeden a půldenní permanentky. Nově došlo k propojení Klínovce s Neklidem a Božím Darem.

Ski Aréna Jizerky - lyžování na Tanvaldském Špičáku

Ski Aréna Jizerky - lyžování na Tanvaldském Špičáku

Ski Aréna Jizerky Tanvaldský Špičák je největším lyžařským areálem v Jizerských horách. Středisko disponuje sjezdovými tratěmi takové kvality, že se zde pořádají i závody evropské úrovně. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec Sunkid.

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.