!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > České Budějovice oživí slavnosti Město lidem - lidé městu
České Budějovice oživí slavnosti Město lidem - lidé městu
"> "> Ceské Budejovice oživí slavnosti Mesto lidem / lidé mestu "> "> Festival ukáže úplne jiný pohled na známá místa Ceských Budejovic "> V sobotu 31.8. od 19.30 hodin se chystá vypouštení plovoucích lampionu štestí ze Sokolského ostrova
Zážitky

České Budějovice oživí slavnosti Město lidem - lidé městu

Vydáno 27. srpna 2020
8. ročník multižánrového festivalu Město lidem, lidé městu proběhne v pátek a sobotu 28. až 29. srpna 2020 v Českých Budějovicích. Veselá akce se snaží vrátit zábavu a pohodu do uspěchaných ulic města. Oblíbený pouliční festival připraví nevšední zážitek a atmosféru, díky které už město České Budějovice a veřejný prostor v něm nebudete nikdy vnímat stejnýma očima.
Kulturní festival Město lidem - lidé městu přinese úplně jiný pohled na známá místa Českých Budějovic. Centrum města pokryje několik set metrů živé trávy, ve vzduchu visí barevné deštníky a lampiony, ulice zaplní vůně vybraných gastronomických dobrot, pražené kávy a čerstvých květin. Kromě návštěvníků vyrazí do ulic i akrobati, zpěváci, muzikanti, herci, artisti, malíři, kuchaři, baristi, kadeřníci, floristi, návrháři, architekti, sportovci.

burgry budějovicePřijedou také zajímavé foodtrucky s exkluzivní nabídkou jídla, které doplní několik budějckých “gastro” subjektů. Několikrát tu vystoupí bubeníci Ay Caramba a živé kapely.

Na Náměstí Přemysla Otakara II. bude festival letos poprvé a hned ho pořádně rozsvítíme. Organizátoři připravují obří a neobvyklou světelnou instalaci a přesune se sem také módní přehlídka. Ta bude letos úplně jiná a dechberoucí! Prostě velká paráda na konec celého festivalu.

Mint market v Hroznové ulici je již zaběhnutou součástí akce, kde je možné zakoupit naprosto originální rukodělné produkty – oblečení, šperky, hračky, roztomilé maličkosti z papíru, nebo třeba autorskou módu. Památku na léto si tam najde úplně každý.

město lidem, lidé městuPiaristické náměstí nabídne klidnější atmosféru, legendární trávník položený tam, kde ho běžně nenajdeme a elegantně řešené osvětlení přímo vybízející k posezení u drinku a něčeho dobrého. Asijská kuchyně, domácí zmrzlina, burgery, i spousta jídel pro vegany - ideální chvilka na setkání s přáteli a probrání všeho, co jste zažili o prázdninách a poznání nových českobudějovických bister a kaváren! Novinkou mezi gastropodniky bude stánek bistra a prodejny čerstvých ryb Rybotéka, připraví si skvělé sushi a prosecco.

Hned vedle obří písečné pláže vyroste na slepém rameni Malše zeď pro streetartové umělce z Čech a ze Slovenska. Ti tu představí svou tvorbu živě během pátku i soboty.
Vltavská vodní cesta - Stezka řeky Vltavy: lodí z Českých Budějovic až do Hamburku

Vltavská vodní cesta - Stezka řeky Vltavy: lodí z Českých Budějovic až do Hamburku

Vltavská vodní cesta začíná pod českobudějovickým Dlouhým mostem. Díky plavební komoře v Hněvkovicích je na Vltavě pro malá plavidla splavných více než sto kilometrů na Orlickou přehradu, odkud lze pokračovat dále na Slapy, do Prahy, k soutoku s Labem v Mělníku a pak ještě dále do Evropy.

Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

V Českých Budějovicích najdete jedno z největších čtvercových náměstí v České republice i ve střední Evropě. Nese název zakladatele města, kterým byl roku 1265 český král Přemysl Otakar II. Náměstí bylo vytyčeno již při založení města.

Řeka Malše - pravostranný přítok Vltavy

Řeka Malše - pravostranný přítok Vltavy

Malše, německy Maltsch, je řeka v Jihočeském kraji a v Horním Rakousku, významný pravostranný přítok Vltavy. Celková délka toku je 96 km, z toho 89,3 km v Česku.

Černá věž - dominanta Českých Budějovic

Černá věž - dominanta Českých Budějovic

Jednou z dominant Českých Budějovic je Černá věž u náměstí Přemysla Otakara II. Byla dostavěna v roce 1577 a sloužila jako hlásná a strážná věž a také jako zvonice.

Dominikánský klášter v Českých Budějovicích

Dominikánský klášter v Českých Budějovicích

Nejstarší památkou Českých Budějovic je Dominikánský klášter s chrámem Obětování Panny Marie. Klášter byl vystavěn při zakládání města a stal součástí městského opevnění. Zajímavostí je, že jako stavební materiál zde byly použity kromě kamene také cihly.