Úvod > Aktuality > Česká národní banka pořádá Den otevřených dveří
Druhý okruh bude venovaný stálé Expozici CNB
"> Druhý okruh bude venovaný stálé Expozici CNB "> Ceská národní banka porádá Den otevrených dverí
Kultura

Česká národní banka pořádá Den otevřených dveří

  • Vydáno3. června 2016
Česká národní banka po třech letech opět otevírá své dveře veřejnosti. V sobotu 4. června 2016 od 9 do 16 hodin budou moci zájemci navštívit budovu centrální banky v Praze, kde na ně budou čekat tři prohlídkové okruhy. Česká národní banka po třech letech otevírá své prostory při příležitosti 90 let od založení Národní banky Československé. Základním mottem Dne otevřených dveří v sobotu bude „Porovnání činností centrální banky před 90 lety se současností“.
Dvě stě korunPro návštěvníky budou v hlavní budově ČNB připraveny tři prohlídkové okruhy. První okruh vás provede rozhodujícími místy banky a seznámí vás s tím, jak ČNB naplňuje svůj zákonný mandát zejména v oblasti peněžního oběhu, platebního styku a cenové i finanční stability. Budete si moci potěžkat zlatou cihlu, navštívíte pracovnu guvernéra a zasedací místnost bankovní rady, v níž se rozhoduje o měnové politice.

Druhý okruh nabídne možnost navštívit výstavu Lidé a peníze v Expozici ČNB, která je umístěna v původním trezoru a představuje historii vývoje peněz od pazourků k digitálním penězům. Samostatnou část bude stejně jako v minulosti tvořit expozice speciálních útvarů Policie ČR v prostorách garáží.

V Kongresovém centru ČNB, které se nachází v budově bývalé Plodinové burzy, budete mít možnost zúčastnit se v průběhu dne přednášek členů bankovní rady a prohlédnout si výstavu z historie Plodinové burzy. Dalším programem bude několik vystoupení Hudby Hradní stráže a Policie ČR.
ČNB – expozice České národní banky Lidé a peníze v Praze

ČNB – expozice České národní banky Lidé a peníze v Praze

Expozici Lidé a peníze připravila Česká národní banka pro veřejnost v krásných prostorách bývalého trezoru ve své budově v centru Prahy. Expozice prezentuje ucelený vývoj měny a financí v ČR, včetně vývoje České národní banky od jejího založení.