Úvod > Aktuality > Česká filharmonie láká děti na program Tučňáci opět v Rudolfinu
Ceská filharmonie láká deti na program Tucnáci opet v Rudolfinu
"> Ceská filharmonie láká deti na program Tucnáci opet v Rudolfinu "> Program se uskutecní v nedeli 8. února od 14 hodin "> Nejmladším posluchacum bude odpovídat herec Pavel Liška a hobojista Vojtech Jouza
Kultura

Česká filharmonie láká děti na program Tučňáci opět v Rudolfinu

  • Vydáno11. února 2017
Poodhalte dětem zákulisí klasické hudby a život velkého orchestru. Na zvídavé dětské otázky typu "Proč se na koncertě nemluví?" a "Proč vypadají hudebníci jako tučňáci?" odpoví od 14. do 19. února nejmladším posluchačům herec Pavel Liška.
Pavel LiškaPro děti i rodiče, kteří se chtějí nenáročnou formou dozvědět více o vážné hudbě, si už po několikáté připravila Česká filharmonie program s názvem Tučňáci opět v Rudolfinu. Proč hudebníci vypadají jako tučňáci? Je dirigent opravdu potřeba? A proč se na koncertě nemluví?

Po odpovědích na tyto a mnoho dalších zvídavých otázek budou pátrat populární herec Pavel Liška. Užijte si zcela nový, zábavný i poučný program Alice Nellis pro malé školáky! Rezervovat vstupenky si můžete online nebo osobně na pokladně České filharmonie Rudolfinu.
Rudolfinum – budova dvou múz a sídlo České filharmonie

Rudolfinum – budova dvou múz a sídlo České filharmonie

V 19. století postrádala Praha opravdu reprezentativní i kapacitou vyhovující prostory pro potřeby symfonického orchestru a pro umístění obrazárny. Proto vznikl záměr postavit budovu, která by tyto dvě potřeby uspokojila a zároveň by ilustrovala ekonomický i kulturní rozvoj českého národa.