Úvod > Aktuality > Centrum stavitelského dědictví Plasy chystá Kočárovou slavnost

Centrum stavitelského dědictví Plasy chystá Kočárovou slavnost

Vydáno 17. června 2019 Zážitky
Centrum stavitelského dědictví Plasy v sobotu 22. června 2019 oživí velkolepá akce s názvem „Kočárová slavnost aneb ke chvále a slávě devatenácti řemesel.“ Návštěvníci uvidí sestavování historických kočárů, jejich zapřahání a jízdu, užijí si bohatý program i večerní ohňostroj. Slavnost je součástí Letního barokního festivalu Plzeňského kraje a připravilo ji Národní technické muzeum ve spolupráci s Muzeem kočárů v Čechách pod Kosířem.
KočárV rámci oblíbeného Letního barokního festivalu Plzeňského kraje proběhne letos v Centru stavitelského dědictví Plasy Národního technického muzea akce s názvem „Kočárová slavnost aneb ke chvále a slávě devatenácti řemesel“. Program slavnosti se uskuteční v prostředí hospodářské části barokního plaského kláštera, kde je výjimečný prostor pro ukázky dobových řemesel a aktivit. Akce potěší menší i dospělé návštěvníky, kteří se budou moci seznámit s řemesly spojenými se stavbou a provozem historických kočárů i s prací štolbů, kteří se o koně starají. Připraven je bohatý program, který dodá slavnosti dobový rámec. Kočár tažený koňmi, který přiveze historickou osobnost, doprovodí za zvuku bubnů vojenský regiment a na závěr akce proběhne barokní ohňostroj.
 
Péče o koněProgram slavnosti začne ve 14:00 hodin prohlídkou stájí a ukázkou péče štolbů o ušlechtilé koně. V 16:00 nastane hlavní odpolední program. Můžete se těšit na slavnostní příjezd urozené společnosti, hulánského regimentu a bubenického orchestru. Zajímavou podívanou bude i vypřažení koní a rozložení dvorního kočáru s ukázkami mistrů řemesel. Následovat bude sestavení kočáru, zápřah čtyřspřeží, zapálení ohňů a noční výcvik hulánského regimentu. Na konce dne zazní bubenický orchestr a dojde i na barokní ohňostroj. Konec programu je plánován na 22:00 hodin.
Národní technické muzeum - Centrum stavitelského dědictví v Plasích

Národní technické muzeum - Centrum stavitelského dědictví v Plasích

V nově opraveném hospodářském zázemí cisterciáckého kláštera v Plasích vytvořilo Národní technické muzeum Centrum stavitelského dědictví - unikátní středisko dokumentace, prezentace a celoživotního vzdělávání v oblastech souvisejících se stavební historií a tradičním stavitelstvím.

Další aktuality

3.6.
2020
10 tipů, jak si užít rodinnou dovolenou s dětmi na Plzeňsku

10 tipů, jak si užít rodinnou dovolenou s dětmi na Plzeňsku

Plzeňsko a Český les | Zážitky
2.6.
2020
Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Plzeňsko

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Plzeňsko

Plzeňsko a Český les | Zážitky