Úvod > Aktuality > Čas první republiky na zámku Loučeň nabídne také gastronomické zážitky
Na zámku Loucen vyražte na gurmánsku prohlídku
"> Na zámku Loucen vyražte na gurmánsku prohlídku "> K ochutnání tu budou exkluzivní pralinky "> Ješte hodinu po pulnoci pak mužete vyrazit na kastelánskou prohlídku zámku
Zážitky

Čas první republiky na zámku Loučeň nabídne také gastronomické zážitky

  • Vydáno29. srpna 2013
Zámek Loučeň na Nymbursku se během letošní Hradozámecké noci 31. srpna, které se účastní už počtvrté, vrátí do časů první republiky, kdy ho obývaly poslední generace významného evropského rodu Thurn – Taxisů. Jeho příslušníky uvidíte během oživených prohlídek, které začínají každou celou hodinu vždy od 19 do 24 hodin. Na své si ale přijdou také labužníci.
Hradozámecká noc LoučeňTi, kdož by během večera chtěli udělat radost svému žaludku, mohou dát před prohlídkami s kněžnami, knížaty a jejich překvapivým hostem z automobilového světa přednost gurmánským prohlídkám hned dvojího typu: rodiče s dětmi jistě ocení prohlídky s ochutnávkou lahodných a také esteticky navýsost vybraných českých domácích pralinek a kvalitní mexické a africké plantážové čokolády s vysokým podílem kakaa, které začínají již v 17 hodin a následně ještě v 18 hodin.

Ti z dospělých, kteří dávají přednost vlastní potěše, pak jistě ocení vína z blízkých kutnohorských vinic při degustační prohlídce ve 20.30 hodin. Při této prohlídce mohou návštěvníci dokonce zasednout do honosných barokních křesel ke stolu v zámecké jídelně, u něhož se odehrávaly všechny důležité rodinné sešlosti. Ochutnají tu hned 3 vzorky vína – po jednom od bílých, růžových a červených hroznů.

Další pochoutky čekají na návštěvníky v plenérové kavárně, kde se budou mino jiné péci palačinky. Při promítání černobílých filmů na venkovní stěnu zámeckého kostela je snad oceníte víc, než dnes v kinech běžný popcorn. Až na půlnoc ohlásila svoji zavírací dobu zámecká restaurace Vtipná kaše, kde vám i takto pozdě večer, před spaním, umožní spáchat sladký hřích v podobě konzumace zdejších vyhlášených švestkových čápů s mákem. Ještě hodinu po půlnoci si můžete vyrazit na kastelánskou prohlídku zámku.

Úplnou tečkou Hradozámecké noci na Loučeni bude od 5 hodin prohlídka zámku s astronomem, při které mohou ranní ptáčata, promíchaná s nočními sůvami, zažít v neobvyklé situaci východ slunce.
Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika
21.9.
2022
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Středočeský kraj | Zážitky