Úvod > Aktuality > Čas pro neobyčejné zážitky aneb noční putování v Poličce
Čas pro neobyčejné zážitky aneb noční putování v Poličce
">
Památky

Čas pro neobyčejné zážitky aneb noční putování v Poličce

  • Vydáno29. května 2019
Poličské noční putování bude zahájeno 1. června 2019 v 15:00 v budově muzea, kde budou připraveny tištěné programy s mapkou, které vám usnadní vaše putování. A bude to opravdu nabitý večer. Těšit se můžete na několik zastavení s bohatým programem a soutěžemi pro malé i velké poutníky. Uvidíte zručné řemeslníky, umělce i hudebníky. Nenechte si ujít nic z toho, co pro vás místní organizace a spolky připravily a vydejte se na netradiční putování za dobrodružstvím a zábavou!
Tradiční jarní akce Čas pro neobyčejné zážitky 2019 se letos v Poličce koná již podvacáté. Od 15:00 do 24:00 hodin bude otevřena řada památek a muzeí, které si tak užijete v netradiční večerní atmosféře.

Otevřeno bude například v Městském muzeu a galerii a Centru Bohuslava Martinů, MaTami – centrum pro rodinu, Speciální mateřská škola a základní škola Polička, kostel sv. Michaela, Středisko volného času Mozaika, Tylův dům, Evangelický sbor, Síň řemesel nebo Pravoslavný spolek sv. Sophie – kaple v areálu Poličské nemocnice.
 

Gravírování, večer plný her či ukázky řemesel

malování na skloexpozicích muzea si vyzkoušíte techniku zdobení sklagravírování i výrobu skleněných perel nebo práci s hlínou na historickém trhu. Dozvíte se, co psal Bohuslav Martinů svému příteli a violoncellistovi Franku Rybkovi. O postupech restaurování pohovoří Radomír Slovik z Litomyšle z Fakulty restaurování Univerzity Pardubice. Mimo jiné uvidíte, jak vypadala budova muzea před dokončením rekonstrukce v roce 2009 i co všechno se za těch 10 let podařilo uskutečnit. S vážnou hudbou vás blíže seznámí hudební dílna pro děti Sun of Art, o.p.s. z Mělníka. Muzeum je otevřeno od 15 do 22 hodin.

Centrum MartinůDen otevřených dveří Centra Bohuslava Martinů vám přinese od 15:00 do 22:00 komentované prohlídky, hravé atrakce a soutěže o drobné ceny, malování na obličej, besedu, fotokoutek i skákací hrad. Po celý den bude hrát příjemná hudba a bude zajištěno občerstvení.

Přijít se ztišit a povzbudit pásmem hudby, obrazů a biblické poezie můžete do kostela sv. Michaela ve stejném časovém horizontu.

VrhcábyVečer plný her nabídne od 15:00 do 22:30 Středisko volného času Mozaika. Večer bude věnován hrám, zábavě a relaxaci. Těšit se můžete na výstavu prací dětí z kreativních kroužků, venkovní, pohybové, strategické, postřehové hry, hlavolamy a tvořivé workshopy.

Spolek tvořivých žen si připraví v Síni řemesel v ulici Na Bídě ukázky řemesel a prodej ručně vyráběných užitkových předmětů z keramiky, pedigu a drátků. Děti i dospělí si mohou udělat pískovaný obrázek a vyzkoušet lukostřelbu. Pro mlsné jazýčky je připraveno občerstvení a v každou celou hodinu si můžete společně zazpívat s kytarou a houslemi. Program se koná od 19:00 do 24:00.
Opevnění Polička – na ochoz hradeb královského města Polička

Opevnění Polička – na ochoz hradeb královského města Polička

Pojďte s námi vystoupit na ochoz městských hradeb, jedněch z nejzachovalejších ve střední Evropě. Hradby mají úctyhodnou šířku 2 až 2,25 m, jsou až 8 m vysoké, zpevněné 19 půlválcovými do města otevřenými baštami.

Centrum Bohuslava Martinů v Poličce – moderní svět poznání, zábavy a hudby

Centrum Bohuslava Martinů v Poličce – moderní svět poznání, zábavy a hudby

Nové interaktivní expozice pro všechny generace. Pojďte se s námi bavit a vyzkoušet sebe sama v Poličce. Poznejte život a dílo poličského rodáka v nové moderní expozici, některé osobní předměty a dokumenty rodiny Martinů jsou uveřejněny vůbec poprvé, navštivte i jeho školní třídu.

Rodná světnička Bohuslava Martinů v Poličce

Rodná světnička Bohuslava Martinů v Poličce

Se jménem Bohuslava Martinů je neodmyslitelně spjaté unikátní, romantické, i když pro život trochu nepraktické místo – malá světnička ve věži kostela sv. Jakuba v Poličce. Zde se 8. prosince 1890 budoucí slavný hudební skladatel narodil.