Úvod > Aktuality > Café Nebespán přináší francouzské chutě na Šumavu
Máte rádi francouzské speciality?
"> Máte rádi francouzské speciality? "> Interier Nebespán café pusobí velmi mile "> Tito milí lidé se o vás postarají v Nebespán café
Ubytování

Café Nebespán přináší francouzské chutě na Šumavu

  • Vydáno12. března 2014
Café Nebespán, to je první francouzské bistro na Šumavě. Trend typicky francouzských bister s rodinnou atmosférou se konečně dostal i na Šumavu. Vůbec první takový podnik v této lokalitě se jmenuje Nebespán a kromě té nejlepší kávy, tradičních dezertů a francouzské kuchyně s českou příchutí nabízí také ubytování.
Nebespán café vás vítáPodnik založili manželé Sabina a Robert Kmecovi, kteří hledali alternativu ke standardnímu městskému životu s manažerskou prací, a tak se rozhodli odstěhovat na šumavskou samotu a založit rodinnou kavárnu s ubytováním.
 
Café Nebespán se nachází na náměstí Kašperských Hor v krásné secesní budově z roku 1907. Má typicky francouzský interiér s pravými thonetkami, křesílky, zámeckou pohovkou a krbem. Kávu z biosměsi pražírny Coffee Source tu na legendárním stroji La Marzocco GB5, kterých je jen dvacítka v České republice, tu připravuje zkušená baristka Petra Beránková.

Mix tradičních francouzských, českých, nebo třeba italských dezertů tu peče nadšená cukrářka Jitka Žižková, která své zkušenosti sbírala i u Romana Pauluse, michelinského šéfkuchaře restaurace Radisson Blu v hotelu Alcron. Pro Nebespán však vymýšlí a připravuje i domácí džemy či vynikající vaječný likér – ideální suvenýr ze Šumavy.

Šéfkuchař z Paříže

Nejnovější posilou profesionálního týmu Café Nebespán je francouzský kuchař Cyril Sauvage původem z Paříže. Do Kašperských Hor přišel z restaurace Le Grat v Bordeaux, jejíž kuchyni vedl šéfkuchař Philippe Gauffre, rovněž oceněný michelinskou hvězdou.

Pro Café Nebespán sestavuje menu plné tradičních francouzských jídel přizpůsobených českým sezónním surovinám. Vaří se tu tedy ze vždy čerstvých potravin, často kupovaných v blízkém Bavorsku, kde jsou především zelenina, ovoce a mléčné výrobky často kvalitnější než ty z Česka. Menu se každý týden obměňuje a nechybí v něm ani malá jídla jako je tradiční quiche nebo grilované sendviče, které můžete zapít několika druhy domácích limonád.

Kurzy pečení i pilates

V Café Nebespán se rozhodně nudit nebudete. Každý týden pravidelně se tu konají lekce pilates i jógy, cukrářka Jitka pořádá jednou za dva měsíce kurzy pečení, součástí kavárny je i místnost s promítacím plátnem, a půjčují tu například i elektrokola.

V lednu odstartovala série gastronomických víkendů nazvaná Tour de France. Každý z těchto víkendů bude patřit jinému koutu Francie, tedy Provensálsku, Baskicku, Korsice, Bretagne, Alsasku-Lotrinsku a Paříži, po nichž zájemce provede šéfkuchař Cyril se svým speciálním menu typickým pro daný region. Série končí tento víkend 14.-16.3. speciálním pařížským menu a večerem plným francouzských šansonů  „Pod střechami Paříže“. V Café Nebespán se stále něco děje, cílem je vytvořit z kavárny příjemný sociální prostor s pestrou programovou nabídkou.

Ubytování v centru i na samotě

Café Nebespán je díky své poloze ideální na zimní i letní dovolenou. Náročným klientům nabízí prostorné apartmány s vysokými stropy. Najdete zde i pokoje typu bed & breakfast, které jsou ideální pro větší skupiny přátel i pro firemní akce a team-buildingy. Součástí podniku je také velká zahrada s relaxačními lehátky, kde si mohou hosté odpočinout a vychutnat kávu.Posezení v Nebespán café je velmi příjemné

Kdybyste náhodou zatoužili po ubytování ve větším soukromí, ke Café Nebespán patří také luxusně vybavené chalupy Rajsko, které jsou dílem architekta Petera Lacka a leží v naprosté samotě ve stráni nad řekou Otavou. Jsou obklopené jen loukami, kde se pasou srnky, a lesy, kde lišky doslova dávají dobrou noc. V jedné z nich bydlí i manželé Kmecovi.

Nejbližší akce, které můžete v Nebespánu navštívit

Provozovatelé se snaží z kavárny vytvořit sociální prostor, kde nabízí různé zajímavé akce: 
15.3.2014 od 20:00  Pod střechami Paříže – pásmo šansonů a historek z Paříže v podání paní Evy Kriz a pianisty pana Bohdana Dvořáka
16.3 2014 od 10:30  Dopolední káva s živým klavírem
17.4. 17:00 Velikonoční výtvarná dílna pro děti
18.4. 17:00  Povídání o bylinkách- jak a kde je pěstovat, jak založit bylinkovou zahrád-ku...
19.-20.4.2014 Velikonoční francouzské speciality aneb co si na velikonoce připravují Francouzi?
Všechny akce jsou pro hosty kavárny zdarma (kromě vlastní konzumace v kavárně). 
Nebespán boutique hotel – luxusní ubytování a gastronomie na Šumavě

Nebespán boutique hotel – luxusní ubytování a gastronomie na Šumavě

V rodinném hotelu v Kašperských Horách s jedinečnou atmosférou najdete nejen luxusní ubytování, výbornou kávu, špičkovou gastronomii od francouzského šéfkuchaře a skvělé zákusky, ale především vlídnost a profesionalitu. Přijeďte do Nebespána na romantický víkend ve dvou či dovolenou s gastrozážitky.