ÚvodAktualityV šumavském Nebespánu ochutnáte lahůdky francouzské kuchyně
Ubytování

V šumavském Nebespánu ochutnáte lahůdky francouzské kuchyně

  • 4. července 2024
Boutique hotel Nebespán nabízí od 5. do 7. července a 24. až 25. srpna mimořádný kulinářský zážitek – zdejší francouzský šéfkuchař Mikael Rassineux vám těchto dnech připraví nejlepší úpravy mušlí: Moules marinières, Moules à la crème a Soupe dieppoise. Kromě vynikající kuchyně si v Nebespánu můžete dopřát skvělý odpočinek.
nebespánMušlové víkendy aneb slávky à la Nebespán slibují kulinářské zážitky ve dnech od 5. do 7. července a od 24. do 25. srpna. Víkend s mušlemi – slávkami připravil v boutique hotelu Nebespán zdejší talentovaný francouzský šéfkuchař Mikael Rassineux. Vydejte se na lahodnou cestu plnou chutí, která vás přenese do půvabných pobřežních vesniček Francie.

Připravte své chuťové pohárky na malé gastronomické dobrodružství. V Nebespánu vám během víkendu nabídnou ty nejklasičtější, ale zároveň nejlepší úpravy mušlí slávek – Moules marinières, Moules à la crème a Soupe dieppoise (rybí polévka). Doporučujeme rezervaci předem, abyste si zajistili svůj stůl a mohli si v klidu vychutnat kouzlo francouzské kuchyně. Kromě slávek zde podávají i další chutná menší či větší jídla.
 

Užijte si ubytování v Nebespánu s osobní péčí o každého hosta

nebespánRodinný boutique hotel Nebespán najdete přímo na krásném historickém náměstí v horském městečku Kašperské Hory, na strategickém místě uprostřed Šumavy. Nabízí luxusní ubytování s hotelovými službami. Při rekonstrukci (původně církevní dívčí školy) se majitelé snažili zachovat genius loci této krásné budovy z roku 1907. Zároveň ale měli také stále na mysli pohodlí hostů – abyste se tu cítili jako doma, ale zároveň jako vážení a milí hosté.
 
Boutique hotel Nebespán typický francouzský interiér s pravými thonetkami, křesílky, zámeckou pohovkou a krbem. Kávu z biosměsi pražírny Coffee Source tu připravují na legendárním stroji La Marzocco GB5, kterých je jen dvacítka v České republice. V Nebespánu najdete restauraci, kavárnu, bar a cukrárnu v jednom. Nabídne vám špičkovou gastronomii od francouzského šéfkuchaře, domácí zákusky jen z poctivých surovin a mimo výběrové kávy, o které již byla řeč, si tu vychutnáte také výborná vína z nejlepších vinic v celé Evropě i na Moravě. Veškeré zákusky se také pečou přímo zde. Jsou jen z poctivých surovin, s čerstvým ovocem, z pravé čokolády, másla a smetany.
Mušlový víkend v Nebespánu na Šumavě

24. 8.25. 8.
Mušlový víkend v Nebespánu na Šumavě

Přijďte na skvělý kulinářský zážitek od našeho francouzského šéfkuchaře Mikaela Rassineux. Ochutnáte nejlepší úpravy mušlí: Moules marinières, Moules à la crème a Soupe dieppoise (polévka).

Jen pro ten dnešní den... užijte si wellness pobyty na zámcích, v lázních i na horách

Jen pro ten dnešní den... užijte si wellness pobyty na zámcích, v lázních i na horách

Jen pro ten dnešní den... stojí za to žít, zpívá Oldřich Nový ve slavném černobílém filmu Kristian. Vášnivý den, pro který stojí za to žít, můžete proměnit v realitu se svým přítelem, svojí přítelkyní, láskou, manželkou či partnerem na romantických programech ve starobylých zámcích nebo v osvěžujících lázních. Zamilujte se znova!

Nebespán boutique hotel – luxusní ubytování a gastronomie na Šumavě Ubytování

Nebespán boutique hotel – luxusní ubytování a gastronomie na Šumavě

V rodinném hotelu v Kašperských Horách s jedinečnou atmosférou najdete nejen luxusní ubytování, výbornou kávu, špičkovou gastronomii od francouzského šéfkuchaře a skvělé zákusky, ale především vlídnost a profesionalitu. Přijeďte do Nebespána na romantický víkend ve dvou či dovolenou s gastrozážitky.

Další aktuality

Benediktinské dny oživí klášter Kladruby

V pátek a sobotu 12. a 13. července 2024 se konají oživené noční prohlídky kláštera v Kladrubech, tzv. Benediktinské dny. Netradiční exkurze klášterem vám přiblíží významné období našich dějin.
11. červenec 2024 10:00
Památky, Plzeňský kraj

Nejlepší koupání: tipy, kam k vodě na Plzeňsku

Okolí Plzně nabízí možnosti koupání v několika vodních nádržích, rybnících i přírodních biotopech. Vybrat si můžete například nádrž Hracholusky, biotop Kotynka či Blovice, lomy Starý Klíčov, Hradec anebo Hradišťský vrch. Nejoblíbenějším místem Plzeňanů je Velký bolevecký rybník.
9. červenec 2024 10:30
Letní sporty, Plzeňský kraj

Za vůní dřeva na pily, do srubu a ke kanálům: tipy na výlety za tradicí dřevařství nejen na Šumavě

Dřevařství patří k tradičním odvětvím našeho průmyslu a v horských oblastech vždy patřilo k hlavnímu zdroji obživy místních obyvatel. Zvláště na Šumavě, kde existoval až do roku 1870 neproniknutelný prales, se dřevařství dařilo. A bylo tomu tak i po osudném 26. říjnu, kdy silná vichřice během několika hodin vyvrátila a polámala na dva miliony stromů. Těžbu, zpracování, transport dřeva a jeho následné využití připomíná řada expozicí a technických památek nejen na Šumavě, ale také v Krkonoších, Krušných horách nebo na Vysočině. Kam se za vůní dřeva vydat vám poradí Kudy z nudy.
4. červenec 2024 6:16
Památky, Plzeňský kraj

Poledník, Třístoličník a Bučina: tři krátké výlety přes hranice na Šumavě

Hledáte zajímavý námět na šumavský výlet? Vyzkoušejte naše tipy na krátké výlety přes hranice. Vybrali jsme si horu Poledník, Třístoličník a oblíbenou Bučinu. Udělejte si hezkou procházku těmito místy, která byste za minulého režimu museli obejít velikým obloukem.
3. červenec 2024 16:00
Letní sporty, Plzeňský kraj

Na šumavském Špičáku se o víkendu jede závod Evropského poháru v downhillu

Po třech letech se o nastávajícím prodlouženém víkendu postaví bikeři na start mezinárodního podniku v downhillu na šumavském Špičáku. Ve dnech 5. až 7. července 2024 se pojede v pořadí 4. závod šestidílné série iXS Downhill Cupu, kde mohou startovat i jezdci bez licence.
2. červenec 2024 13:50
Letní sporty, Plzeňský kraj

V létě lákají do Klatov karafiáty i tradiční pouť

Výlet do Klatov se obvykle neobejde bez krkolomného výstupu na Černou věž, sestupu do tajemných katakomb a obdivování barokní lékárny U Bílého jednorožce. Pokud se sem s portálem Kudy z nudy vypravíte o víkendu 12. až 14. července 2024, můžete si navíc užít tradiční pouť a výstavu slavných klatovských karafiátů!
30. červen 2024 18:54
Životní styl, Plzeňský kraj

Pestrobarevné karafiáty lákají do Klatov

Je to již více než 200 let, kdy do Klatov přivezl baron Josef Volšanský, vracející se z napoleonských válek, semena květin původem z Francie, které se postupem času staly symbolem města. Pokud i vy patříte k obdivovatelům něžné krásy těchto květin, prohlédněte si množství klatovských karafiátů neuvěřitelných barevných kombinací na výstavě v zahradě klatovských karafiátníků. Letos se výstava koná již od 28. června, a potrvá určitě alespoň do 14. července 2024.
27. červen 2024 14:00
Příroda, Plzeňský kraj

Slavnosti Kaše ožijí opět ve středověkém duchu v Horažďovicích

Poslední červnový víkend, letos 29. 6. 2024, se v Horažďovicích konají slavnosti Kaše. Slavnosti Kaše doprovází bohatý kulturní program, historické skupiny, vaření a vyhlášení nejlepší kaše a krále kaše – největšího jedlíka. Jako hlavní host večera vystoupí skupina Portless spolu s černošským rapperem Henrym D. Proč zrovna Kaše? Protože dne 4. 7. 1307 zemřel při obléhání Horažďovic Rudolf Habsburský přezdívaný pro svou střídmost v jídle, v tehdejších dobách u panovníků opravdu nezvyklou, "král Kaše", vévoda rakouský v letech 1298 – 1306 a český král v letech 1306 – 1307.
27. červen 2024 11:18
Kultura, Plzeňský kraj