!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Farmářské trhy opět lákají na zámek Doudleby
Farmářské trhy opět lákají na zámek Doudleby
"> "> Puvabný renesancní zámek dal postavit rod Bubnu, který jej vlastní témer nepretržite s výjimkou období 1948 až 1993 více než 400 let "> Na farmárské trhy na zámku Doudleby chodí stále více lidí, a tak budou pokracovat i v tomto roce "> Cást scén pro historický film Bathory natácel režisér Juraj Jakubisko v doudlebské zámecké zahrade
Památky

Farmářské trhy opět lákají na zámek Doudleby

Vydáno 11. března 2019
Jaro je doslova za dveřmi a seriál letošních zámeckých trhů začíná! V neděli 17. 3. 2019 se můžete na zámku Doudleby nad Orlicí připravit na jarní období, chybět nebude pletení pomlázek či řemeslníci. Areálem doudlebského zámku bude v neděli vonět zabijačka, šikovné farmáře a pěstitele doplní řemeslné stánky, v nabídce budou mimo jiné i jarní sadby a květiny, občerstvení je zajištěno a sortiment pro celou rodinu bude tradičně k dispozici. Během trhů bude letos poprvé otevřen i samotný zámek, který nabídne dvě prohlídky.
Doudlebský zámek má oficiálně otevřeno podobně jako řada jiných: od začátku dubna do konce října. Tradiční a oblíbenou akcí, při níž ovšem zámek doslova praská ve švech i mimo hlavní turistickou sezónu, jsou farmářské trhy. Ty letošní se konají poprvé už v neděli 17. března a pro každého tu mají něco: Mléčné produkty, uzeniny a ryby, alkoholické i nealkoholické nápoje, koření i masti, proutěné košíky a svíčky, ovoce a zeleninu přímo od pěstitelů, zkrátka chutné dobroty a poctivé výrobky, jaké se na farmářských trzích dají očekávat.

Během trhů bude letos poprvé otevřeno i Přírodovědné muzeum v zámecké sýpce, navštívit zároveň můžete i zvířátka v sousedním Babiččině dvorečku, kde uvidíte i letošní mláďátka! Speciálním nedělním bonusem pak budou dvě první letošní prohlídky zámeckých interiérů. Uskuteční se v 11 a ve 14 hodin a správci zámku všem zájemcům s péčí sobě vlastní vzkazují: "Půjdete-li s námi nahoru, dobře se oblečte. V renesanci je ještě pořád zima." Samotné trhy začínají v 9:00 hodin a pokračují do 15:00 hodin. Vstup na trhy a do babiččina dvorečku je zdarma, do interieru zámku a do muzea se platí vstupné (zámek 120 Kč, muzeum 60 Kč).
Velikonoce
Farmářské trhy se konají po celý rok, přibližně v polovině měsíce vždy v neděli. Na další trh se můžete těšit v neděli 14. dubna.
Tradiční farmářské trhy na zámku Doudleby nad Orlicí

16.5.
12.12.
Tradiční farmářské trhy na zámku Doudleby nad Orlicí

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Babiččin dvoreček v Doublebech nad Orlicí

Babiččin dvoreček v Doublebech nad Orlicí

Menší zookoutek s názvem Babiččin dvoreček můžete navštívit v rámci prohlídky zámku Doudleby nad Orlicí. Uvidíte exotická, ale i domácí zvířátka.

Zámek Doudleby nad Orlicí

Zámek Doudleby nad Orlicí

Renesančně-barokní zámek Doudleby nad Orlicí, rodové sídlo Bubnů z Litic, vás uchvátí unikátní sgrafitovou výzdobou fasád i výmalbou interiérů. Prohlédnout si můžete také Muzeum přírodovědy a venkova. Park za zámkem je jako stvořený k vycházkám.