Úvod > Aktuality > Vydejte se do bylinných lázniček v Komorní Lhotce za harmonií těla i duše
Vydejte se do bylinných lázniček v Komorní Lhotce za harmonií těla i duše
"> "> "> "> "> "> "> ">
Lázně a wellness

Vydejte se do bylinných lázniček v Komorní Lhotce za harmonií těla i duše

  • Vydáno12. září 2021
Bylinné lázničky se nachází na okraji obce Komorní Lhotka v nádherné přírodě ve svahu beskydské hory Goduly. Jejich poloha na okraji lesa jim zajišťuje dostatečný klid a současně dobrou dostupnost. Nabídnou vám perfektní zázemí pro příjemný a účinný odpočinek nejen těla, ale i duše. Vaše problémy se zády, páteří či bolavými chodidly vyřeší skvělý tým masérů. Nejdříve si však můžete dopřát klid v koupelích, které se skládají ze sesbíraných a následně sušených bylin sestavené dohromady odbornými lékaři.
bylinné lázničkyBylinné lázničky se nachází na úbočí hory Goduly. Při procedůrách se zde používají léčivé rostliny jako preventivní opatření proti nemocím, fyzické a psychické únavě a ke zvýšení odolnosti organismu a zlepšení celkové pohody.

A jak to všechno začalo? V roce 1860 objevil sedlák Jiří Valica pramenité zřídlo na svém pozemku a založil tam první primitivní lázně se 3 dřevěnými vanami a názvem Quellen Bad. Lázničky převzala po vzniku ČSR v roce 1921 lesní správa a koupele byly přebudovány na čtyři kabinky s vanami pro bylinné koupele. Jako historická rarita obce jsou tyto lázničky provozovány do dnešních dnů a kromě původních bylinných koupelí nabízí i masáže a konzultace s lékaři.
 

Vyzkoušejte zdejší bylinné koupele

bylinkyZdejší vyhledávané koupele se skládají ze sesbíraných a následně sušených bylin, sestavené dohromady odbornými lékaři k užitku nejen relaxačnímu. Vaše problémy se zády, krční páteří či bolavými chodidly vyřeší zdejší tým skvělých masérů.

A jak samotné koupele probíhají a v čem jsou výjimečné? Na přípravu koupelí se používá pramenitá voda z hory Godula. Výluh se do vany přidává spolu s pytlíkem bylin a dále tak probíhá uvolňování účinných látek. Koupel působí nejen obsaženým výluhem bylin, ale také aromaterapeuticky. Nelze také opomenout kladný vliv na uvolnění a prohřátí svalů před masáží, kterou po koupeli doporučujeme. K relaxaci během koupele přispěje i možnost objednat si některý z bylinných čajů a popíjet jej během ní. Bylinné koupele a masáže zde provádí podle ověřených receptur i z roku 1860.

bylinková koupelTeplota vody se pohybuje mezi 35 až 38°C, doporučená doba je asi 15 až 20 minut. Pokud vám teplota vody nevyhovuje, můžete si ji regulovat během koupele sami. Po ukončení koupele pak dalších asi 20 minut strávíte relaxací na pohovce, zabaleni do prostěradla a teplé deky. Toto pokračování procedury vede k dalšímu uvolnění těla a umocňuje příjemné pocity. Koupele mají dlouhodobý efekt, pokud následují denně či obden v celkovém počtu alespoň 10.

Jako přirozené pokračování pak lázenští hosté volí masáž, a to nejčastěji zad a šíje. Tyto části těla se v teplé vodě a při následném odpočinku uvolní a masáž je pak účinnější. Opatrnost ve volbě druhu koupele a její teploty je vhodná u nemocných se srdečními chorobami a vysokým krevním tlakem.
Bájný vrch Godula v Moravskoslezských Beskydech

Bájný vrch Godula v Moravskoslezských Beskydech

Zalesněný vrch Godula (738 m) je dobře přístupný z Komorní Lhotky anebo z obce jménem Řeka. Právě tam také začíná Stezka pokladů Godula.

Bylinné lázničky – harmonie těla a duše v Komorní Lhotce

Bylinné lázničky – harmonie těla a duše v Komorní Lhotce

Bylinné lázničky se nachází na okraji obce ve svahu beskydské Goduly. Jejich poloha na okraji lesa jim zajišťuje dostatečný klid a současně dobrou dostupnost.

Chráněná krajinná oblast Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.