Úvod > Aktuality > Byli jste už ve sklářském muzeu Moser v Karlových Varech?
Byli jste už ve sklářském muzeu Moser v Karlových Varech?
"> ">
Zážitky

Byli jste už ve sklářském muzeu Moser v Karlových Varech?

  • Vydáno13. října 2019
Návštěvníkům lázeňského města se nabízí unikátní zážitek z rukodělné práce sklářů na huti a jedinečný pohled do historie sklárny v muzeu Moser. Během prohlídky poznáte více než 160 let historie sklárny od nejstarší tvorby po současné kolekce i známé majitele luxusních křišťálových děl Moser. Uvidíte i poutavý film přibližující krásu a jedinečnost sklářského řemesla a v případě zájmu budete mít k dispozici audio průvodce, který vám umožní vlastní tempo prohlídky.
Využijte návštěvy lázeňského města Karlovy Vary k prohlídce tradiční sklářské huti světoznámé sklárny Moser, kde se rukodělné řemeslo pečlivě rozvíjí od zahájení provozu v roce 1893. V muzeu se seznámíte s historií rodinné sklárny, která se stala dvorním dodavatelem královských dvorů a dodnes úspěšně zachovává bohatou tradici výroby uměleckého skla. Na závěr vaší návštěvy vám v Moseru rádi nabídnou bohatý sortiment značkových výrobků.

moserSlavnou ryteckou dílnu založil roku 1857 Ludwig Moser a do světa odtud dodnes putují luxusní nápojové a dekorativní soupravy. Celoročně a denně si můžete prohlédnout nejenom muzeum a sklářskou huť Moser, ale také firemní prodejnu, kavárnu a návštěvnické centrum. Muzeum je otevřeno denně od 9:00 do 17:00 hodin. V době státního svátku 28. 10. zde bude však zavřeno.

Prohlídky sklářské hutě jsou k dispozici od pondělí do pátku 9:00 až 14:30 (10:30 – 11:15 probíhá přestávka na huti, prohlídka se v tento čas nekoná). Nově se však neprochází celou hutí, ale lze sledovat skláře při práci u jedné pece. Z bezpečnostně-organizačních důvodů k omezení prohlídek sklářské hutě i kapacity návštěvníků na maximální počet 25 osob ve skupině, zájemci si musí prohlídku předem rezervovat na čísle 353 416 132 či na emailu muzeum@moser.cz.
Krajské muzeum Karlovarského kraje – Muzeum Karlovy Vary na Nové louce

Krajské muzeum Karlovarského kraje – Muzeum Karlovy Vary na Nové louce

Ve zcela nové podobě se představuje od dubna 2017, kdy muzeum oslavilo 150 let své existence. Součástí nové expozice je i příroda, kde návštěvníci spatří čtyři biotopy. Krušné hory, Doupovské hory, Sokolovskou pánev, Slavkovský les, ale i řeku Ohři.

Po stopách porcelánu, skla a likéru v Karlovarském kraji

Po stopách porcelánu, skla a likéru v Karlovarském kraji

Zajímá vás historie i současná výroba porcelánu, skla a světoznámého likéru Becherovka? Do světa fabrik můžete nahlédnout v Karlovarském kraji, a to díky novému produktu cestovního ruchu pod mezinárodním názvem Porcelán & Glass Fabrik Tour, který je určený široké veřejnosti i školám.

Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Sklo patří k nejoblíbenějším suvenýrům. Navštivte Museum Moser v Karlových Varech, kde jsou k vidění současné kolekce i historické sklářské kousky z rytecké dílny, kterou v Karlových Varech založil roku 1857 Ludwig Moser.