Úvod > Aktuality > Buštěhradská zámecká zahrada je otevřena veřejnosti
Buštehradská zámecká zahrada je otevrena verejnosti
"> Buštehradská zámecká zahrada je otevrena verejnosti
Památky

Buštěhradská zámecká zahrada je otevřena veřejnosti

  • Vydáno30. července 2013
Na konci července 2013 byla v Buštěhradu otevřena zahrada tamního zámku, kde mohou nyní trávit svůj volný čas místní občané i zájemci z řad turistů. Zahrada totiž není jen obyčejným parkem, ale jsou v ní nainstalovány cvičební prvky, houpací sítě a také 2 zátěžové travnaté plochy – jedna i s pódiem, kde se mohou pořádat kulturní či sportovní akce.
Park v Buštěhradu se otevřel veřejnostiPřestože je zámecký areál v Buštěhradu ve značně zchátralém stavu, podařilo se zde Středočeskému kraji a městu Buštěhrad dokončit plánovanou rekonstrukci zámecké zahrady, kterou mohou nyní využívat lidé ke svému odpočinku. V rámci revitalizace zde bylo nově vysázeno 19 stromů alejových a soliterních, sedm jehličnanů, více než 16 tisíc různých druhů keřů, 16 popínavých rostlinek a 771 trvalek. To však není vše, co se zde nachází – kromě laviček, cvičebních prvků a vybavení pro pořádání kulturních akcí zde zájemci naleznou třeba i houpací sítě.

Rekonstrukci zámku prosazoval bývalý hejtman Rath, který je kvůli podezření ze zmanipulovaní zakázky na opravu budovy a dalších trestných činů ve vazbě. Podle původních plánů se mělo ze zámku stát multifunkční centrum pro pořádání plesů, koncertů a výstav s tanečním a konferenčním sálem se salonky. Jaký však bude další osud dnes smutně vyhlížejícího zámku, zatím visí ve hvězdách.
Zámecký park zámku Buštěhrad

Zámecký park zámku Buštěhrad

Barokní zámek s klasicistní kaplí je nejvýznamnější památkou Buštěhradu. V současné době je bohužel budova značně zchátralá, veřejnosti přístupný je však od července 2013 zámecký park.