Úvod > Aktuality > Brněnský veletrh Regiontour láká návštěvníky do světa gastronomie

Brněnský veletrh Regiontour láká návštěvníky do světa gastronomie

Vydáno 16. ledna 2020 Gurmánská turistika
Na brněnském veletrhu cestovního ruchu GO a Regiontour, který se od pátku 17. ledna 2020 otevře návštěvníkům z řad veřejnosti, můžete navštívit hned dva velké gastronomické veletrhy - RegFoodfest 2020 a Go to FoodPark, který se chlubí titulem "největší foodfestival v Brně".

Go to FoodPark – největší foodfestival v Brně

Go to FoodparkPavilon F brněnského výstaviště se ve dnech 17. až 19. ledna 2020 promění ve velkou přehlídku regionální kuchyně i mezinárodní gastronomie, a to v rámci foodfestivalu Go to FoodPark. Celorepublikovou premiéru bude mít přehlídka podniků z aktuálně největšího gastro bestselleru 365 Gastromapa Lukáše Hejlíka. V sekci Ochutnej Svět se můžete těšit na zastoupení kontinentální kuchyně, cizokrajných pokrmů a extrémní kuchyně. Nebudou chybět šneci, žabí speciality, pštroš nebo krokodýl.Mlžete tak vyzkoušet chutě ze Španělska, Afriky, Mexika, Srí Lanky a dalších zemí.

Největší výzva ale čeká maxijedlíka Jaroslava Němce, který bude mít velkou premiéru v pojídání islandské speciality Hákarl. Tohle žraločí maso je v syrovém stavu pro člověka prudce jedovaté a po procesu fermentace se vyznačuje silným specifickým zápachem a nepoživatelnou chutí. Dá si i jako druhý chod nejsmradlavější rybu světa Surstromming? Nechme se překvapit!

Go to FoodparkNa své si přijdou i milovníci kvalitních i nevšedních surovin. Na potravinovém trhu FoodPark najdete vše potřebné do kuchyně i pro mlsné jazýčky. Od lokálních prodejců nakoupíte sladké výrobky, uzeniny, sirupy, pečivo, sýry a vyzkoušet mohou netradiční pokrmy z hmyzu. Na jednom místě bude více než 50 podniků z České a Slovenské republiky.

Návštěvníky festivalu Go to FoodPark nečeká pouze pořádný gastro zážitek, ale také nadupaná show na podiu. Kromě cooking show, kde se představí některé z restaurací, vás čeká i premiérové vystoupení Gastrokroužku v Brně. V sobotu se společně na jevišti představí Lukáš Hejlík, Markéta Pavleje, Darina Křivánková, Marika a Jirka z Kitchen Story, Neplecha na plechu Markéta a František Lorencovi, Adéla Došel Karamel, Lucka a Adéla Taste of Red Place.
 

Veletrh RegFoodfest - krajové speciality nejen z ČR

cestování podle chutíDobré pivo a víno, místní speciality... tradiční součástí brněnských cestovatelských veletrhů GO a Regiontour je ochutnávání místních dobrot, které nabízí Festival krajových specialit a regionální potraviny s názvem RegFoodFest, letos umístěný v pavilonu P. Na něm se se svými poctivými a originálními produkty představí výrobci ocenění prestižní značkou Regionální potravina, Regionální potravina Jihomoravského kraje či Zlatá chuť jižní Moravy. Na co a koho se můžete těšit?

Včelař Marcel Gregor nabídne med a medové výrobky. Sýrárna Danka bude prodávat sýry a mléčné výrobky z rodinné firmy zabývající se ruční výrobou sýrů a mléčných výrobků podle tradičních receptur. Kozí a ovčí mléčné produkty a sýry si nakoupíte od Michaly Zdrubecké. Výborné džemy a sirupy pořídíte u firmy Supermus z Rýmařova. Ve své manufaktuře vyrábí džemy a sirupy ve výběrové kvalitě z ovoce, které roste v jesenickém regionu. Kromě borůvek to jsou brusinky, divoké třešně, rybízy, angrešt, černé jeřabiny, jahody, lesní jahody, lesní maliny, lesní ostružiny, maliny, meruňky, rakytník, rebarbora, švestky, višně a u sirupů navíc i byliny, jako mateřídouška, bezinky, máta apod.

regionální potravinyJaroslava Fojtíková bude mít velký sortiment nakládané zeleninové směsi a výrobků pro labužníky. Výrobna paní Fojtíkové se nachází v Těrlicku. Vyrábí zeleninové směsi (hořčice) jemné, ostré a pikantní v různých variantách, které se výborně hodí ke grilování, vaření, jako příloha k masu či uzeninám nebo do dresinků či omáček. V současné době zahájila paní Fojtíková prodej lidových zavařenin a exkluzivních výrobků pro labužníky, které se v běžných obchodech nekoupí.
Veletrhy GO a Regiontour se blíží do Brna

Veletrhy GO a Regiontour se blíží do Brna

My Češi máme pověst náruživých cestovatelů a rádi vyrážíme jak za odpočinkem, tak za poznáním nebo zajímavými zážitky. Ať už na svých cestách hledáte cokoli, vždycky potřebujete kvalitní informace. Ty nejautentičtější vám opět nabídnou tradiční veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour, které se v Brně konají od 16. do 19. ledna 2020. Čeká vás zde nejen spousta inspirace, ale také gastronomický festival, atraktivní doprovodný program s cestovatelskou tematikou a navíc možnost vyzkoušet si některé volnočasové aktivity na vlastní kůži.

Další aktuality

24.2.
2020
Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří

Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří

Jižní Morava | Gurmánská turistika
17.2.
2020
Valtice o víkendu rozveselí vinařský fašank

Valtice o víkendu rozveselí vinařský fašank

Jižní Morava | Gurmánská turistika
15.2.
2020
Do pivovaru Starobrno se můžete podívat i o víkendu

Do pivovaru Starobrno se můžete podívat i o víkendu

Jižní Morava | Gurmánská turistika
12.2.
2020
Vinaři z Popic lákají na degustaci vín Tour de Sklep

Vinaři z Popic lákají na degustaci vín Tour de Sklep

Jižní Morava | Gurmánská turistika