Úvod > Aktuality > Brněnská přehrada dostane příští rok nové převlékárny, WC, sprchy a hřiště
Brnenská prehrada dostane nové prevlékárny, WC, sprchy a hrište
"> Brnenská prehrada dostane nové prevlékárny, WC, sprchy a hrište "> Opravy potrvají zhruba osm mesícu "> Na Rakovecké zátoce pribudou WC, prevlékací kabinky a venkovní sprchy
Letní sporty

Brněnská přehrada dostane příští rok nové převlékárny, WC, sprchy a hřiště

  • Vydáno23. července 2014
Nové převlékárny, lavičky, stoly pro stolní tenis, houpačky nebo sportovní hřiště a lanovka pro děti. Taková vylepšení čekají příští sezónu návštěvníky Brněnské přehrady. Opravy potrvají zhruba osm měsíců, stavební práce by měly začít na konci září 2014.

Brněnská přehradaPo vyčištění brněnské přehrady připravuje město Brno další zvelebení rekreačního prostoru kolem přehradní nádrže. Projekt zahrnuje novostavbu hygienického zázemí v lokalitách Sokolské koupaliště a Rakovecká zátoka, vybudování nových a modernizace stávajících rekreačních prvků (hřišť, rekreačních a herních prvků) a provedení sadových úprav v lokalitách Sokolské koupaliště, Rakovecká zátoka, Kozí horka a Rokle na březích Brněnské přehrady. Účelem stavby je zvýšení hygienického standardu a zvýšení atraktivity vodní nádrže pro veřejnou rekreaci.

Od příští sezóny se tak mohou milovníci koupání těšit v lokalitě Rokle na opravené stoly pro stolní tenis, sestavu pěti nízkých lanových překážek nebo hřiště pro petanque ve spodní části pláže. Na Kozí horce také dojde k opravě tenisových stolů, nové převlákárny "šnek" a zcela nový herní prvek – lanovku hnízdo z akátového dřeva nebo pružinovou lavici.

Brněnská přehradaNa Rakovecké zátoce přibudou čtyři kabiny veřejného WC, dvě převlékací kabinky a čtyři venkovní sprchy. Sportovci uvítají opravu stolů na stolní tenis, sestavu šesti posilovacích strojů, dvě trampolíny nebo sestavu nízkých lanových překážek. Najdete zde také hřiště na plážový volejbal, nohejbal a streetball s umělým povrchem, které vyroste na stávajícím přírodním hřišti. Nebude chybět ani hřiště pro petanque.

Sokolské koupaliště obohatí převlákárny a venkovní sprchy u stávající budovy veřejných WC. Přibudou také stoly na tenis, cvičební prvek hrazda a hřiště pro petanque ve spodní části pláže.

Brněnská přehrada – Prýgl

Brněnská přehrada – Prýgl

Jednou z nejvýznamnějších rekreačních oblastí v bezprostřední blízkosti moravské metropole je Brněnská přehrada. Přehradní nádrž s rozlohou 252 ha byla vybudována na řece Svratce v letech 1936-1940. Dnes je přehrada oblíbenou rekreační oblastí s pravidelnou lodní dopravou.

Další aktuality

4.10.
2022
Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Jihomoravský kraj | Příroda
29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika