Úvod > Aktuality > Březen je ve Skiareálu Lipno ve znamení zábavy
V soucasné dobe leží na sjezdovkách až metr snehu
"> V soucasné dobe leží na sjezdovkách až metr snehu "> Brezen je ve Skiareálu Lipno ve znamení zábavy
Zimní sporty

Březen je ve Skiareálu Lipno ve znamení zábavy

  • Vydáno1. března 2016
Zábava a pohoda všude, kam se podíváš. Tak pod tímto heslem probíhá březnová lyžovačka ve Skiareálu Lipno. Jediné pětihvězdičkové středisko na jihu Čech nabízí kromě kvalitního lyžování na perfektně upravených sjezdovkách i celou řadu doprovodných akcí a další tipů, jak strávit volný čas a zažít něco neopakovatelného.
Zima na LipněV současné době leží na sjezdovkách až 60 cm sněhu. Díky těmto zásobám mohou být sjezdovky kvalitně připraveny pro všechny lyžaře. Od 14. března platí ve Skiareálu Lipno mimosezónní ceny – ceny skipasů zlevnío 30 procent. Navíc s kartou hosta Lipno Card zlevní cenu lyžování o dalších až 20 procent. Až do Velikonoc se každý víkend uskuteční ve Skiareálu Lipno zajímavý a hlavně zábavný program.

Skiareál Lipno je pětihvězdičkové lyžařské středisko, kde si užívají hlavně rodiny s dětmi všech věkových kategorií, a to nejen při lyžování. Zatímco rodiče a jejich děti lyžují, prarodiče s kočárky mohou vyrazit na procházku kolem lipenského jezera, do korun stromů či na kávu a zákusek do jedné z početných restaurací. Děti se učí lyžovat v nejmodernějším lyžařském hřišti v ČR Fox parku, nebo se baví jízdou ve skicrossu, na sjezdovce lišáka Foxe či zkouší měřený slalom. Ti nejmenší dovádějí v Bambini parku.

Vrcholky Alp jsou nyní vidět ze Stezky korunami stromů, která je součástí Skiareálu Lipno. Navštívit ji mohou nejen turisté, ale i lyžaři. Mohou si totiž na vrcholu Kramolína půjčit outdoorové boty a uschovat lyže a lyžáky. Pohodlně si pak projdou stezku, vyjdou až do výšky 40 metrů a pokochají se pohledem na Šumavu, Novohradské hory a pokud budou mít štěstí, tak uvidí i Alpy. Teď v zimě jsou překrásné.

Závěr března, kdy už je při slunečném počasí příjemně teplo, umožní dokonce raritu, kterou můžete zažít jen na Lipně. Mnoho nadšenců za poslední roky přijíždí a kombinuje lyžování s výletem na kolech či in-linech kolem lipenského jezera – dopoledne, kdy je sníh nejupravenější, se lyžuje, a odpoledne si půjčíte kolo a vyjedete si po upravené cyklo – in-line Jezerní stezce.
Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Jezerní cyklo-inline stezka s perfektním povrchem ideálním pro inline bruslení a cykloturistiku vede z Lipna nad Vltavou až do Frymburka. Trasa dlouhá 11,5 km kopíruje levý břeh Lipna a nabízí nádherné výhledy na jezero, ale hlavně pestré houpačky, zatáčky, krátká stoupání a bezpečné malé sjezdy.

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Lipno Card – karta hosta

Lipno Card – karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.