Úvod > Aktuality > Břevnov dnes ožije masopustem

Břevnov dnes ožije masopustem

Vydáno 13. února 2018 Gurmánská turistika
Vydejte v úterý 13. února na tradiční břevnovský masopustní průvod a bál. Letos bude opět vycházet od křižovatky Bělohorská-Pod Královkou. Sraz masek je v 15.45, v 16 hodin bude uděleno masopustní právo a průvod se vydá za náležitého veselí masek i ostatních občanů na svoji cestu po Bělohorské až ke KC Kaštan. Průvod doprovodí bubeníci a další hudebníci.
Přijďte se poveselit a pochlubit originálními maskami. Průvod doprovodí bubeníci a další hudebníci.Během průvodu bude pro masky připraveno malé občerstvení.

Před KC Kaštan na vás bude čekat pravá česká zabijačka, venkovní posezení a hlavně čerstvé domácí zabijačkové speciality, které si můžete dát na místě nebo zakoupit s sebou - čerstvé jitrničky, jelita, tlačenka, polévka a guláš.

Masopust tradičně začíná svátkem Tří králů a pokračuje až k Popeleční středě, která letos vychází na 14. února, kdy začne období půstu před Velikonocemi.
Břevnovský klášter - nejstarší fungující klášter v ČR

Břevnovský klášter - nejstarší fungující klášter v ČR

Tento první mužský benediktinský klášter v Čechách, ležící na polovině cesty mezi Pražským hradem a Bílou horou, založili 14.1.993 pražský biskup Vojtěch a český kníže Boleslav II. Podle legendy se název kláštera odvozuje podle břevna, které leželo ve studánce, u níž se Boleslav s Vojtěchem setkal.

Hotel Adalbert a Klášterní šenk v Břevnovském klášteře

Hotel Adalbert a Klášterní šenk v Břevnovském klášteře

Břevnovský klášter v Praze je spojován s řádem benediktinů. V roce 2003 prošel rekonstrukcí, během níž byl přeměněn na hotel, který nese jméno jednoho ze zakladatelů kláštera, biskupa Vojtěcha (Adalberta). V sousedství hotelu v areálu kláštera je také oblíbená restaurace Klášterní šenk.

25. břevnovský masopust 2019

25. břevnovský masopust 2019

Břevnovský masopustní průvod projde Břevnovem v úterý 5. března 2019.