Úvod > Aktuality > Břevnov ožije masopustem – v úterý i sobotu
Břevnov ožije masopustem - v úterý i sobotu
"> "> ">
Gurmánská turistika

Břevnov ožije masopustem – v úterý i sobotu

  • Vydáno25. února 2020
Vydejte v úterý 25. února 2020 na tradiční břevnovský masopustní průvod. Letos bude opět vycházet od křižovatky Bělohorská – Pod Královkou (u kredence). Sraz masek je v 15:45, v 16 hodin bude uděleno masopustní právo a průvod se vydá za náležitého veselí masek i ostatních občanů na svoji cestu po Bělohorské až do Břevnovského kláštera. Průvod doprovodí bubeníci a další hudebníci. V sobotu 29. února se koná v hotelu Pyramida maškarní bál.
Masopust PrahaPřijďte se poveselit na Břevnovský masopust a pochlubit se originálními maskami. Průvod doprovodí bubeníci a další hudebníci. V 16 hodin bude uděleno masopustní právo zástupcem MČ Praha 6 a průvod se vydá za náležitého veselí masek i ostatních občanů na svoji cestu po Bělohorské až do břevnovského kláštera. Průvod doprovodí bubeníci a další hudebníci.

Dorazí i kejklíř Vítek se svoji družinou a další maškary.
Během průvodu bude pro masky připraveno malé občerstvení. Pro účastníky masopustního veselí bude v břevnovském klášteře připraveno zabijačkové občerstvení s posezením, hudbou a tancem. Těšit se můžete na čerstvé jitrničky, jelita, tlačenku, polévku, guláš, prejty, bramborové placky a spirálky, trdlo a další dobroty. Také pivo poteče proudem. Nebudou chybět ani teplé nápoje či něco ostřejšího. Deset nejkrásnějších (nejnápaditějších), dětských masek bude odměněno. Nezapomeňte si s sebou bubínky, řehtačky, trumpetky a další hudební nástroje do průvodu.


V sobotu se bude konat maškarní bál

MaskaV sobotu 29. února 2020 se od 19:00 koná na Břevnově 26. maškarní bál, v hotelu Pyramida. Letošním tématem jsou masky "Příšery a strašidla" (maska však není podmínkou).

Během večera bude i bohatá tombola (např. zapůjčení automobilů na víkend s plnou nádrží, sud piva Herold, poukazy do restaurací a prodejen, kosmetické a uzenářské balíčky atd.). Nejoriginálnější masky dostanou hodnotné ceny. Až do 2:00 bude hrát k tanci a poslechu skupina Vitamín.

Vstupenky na bál, k sezení u stolu v ceně 290 Kč je možné koupit na internetu nebo v prodejně Krejčovství Ála, Bělohorská 90, Praha 6 – Břevnov.
Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha v Praze

Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha v Praze

S historií břevnovského kláštera je spjat také pivovar. Možná vznikl již záhy po založení kláštera, jako součást jeho hospodářského zázemí, jeho existenci ovšem jen nepřímo dokládá listina z poloviny 13. století.

Břevnovský klášter – nejstarší fungující klášter v ČR

Břevnovský klášter – nejstarší fungující klášter v ČR

Tento první mužský benediktinský klášter v Čechách, ležící na polovině cesty mezi Pražským hradem a Bílou horou, založili 14.1.993 pražský biskup Vojtěch a český kníže Boleslav II. Podle legendy se název kláštera odvozuje podle břevna, které leželo ve studánce, u níž se Boleslav s Vojtěchem setkal.

Hotel Adalbert a Klášterní šenk v Břevnovském klášteře

Hotel Adalbert a Klášterní šenk v Břevnovském klášteře

Břevnovský klášter v Praze je spojován s řádem benediktinů. V roce 2003 prošel rekonstrukcí, během níž byl přeměněn na hotel, který nese jméno jednoho ze zakladatelů kláštera, biskupa Vojtěcha (Adalberta). V sousedství hotelu v areálu kláštera je také oblíbená restaurace Klášterní šenk.