ÚvodAktualityBeachklub Ládví bude hostit Mistrovství České republiky v plážovém volejbale
Letní sporty

Beachklub Ládví bude hostit Mistrovství České republiky v plážovém volejbale

  • 31. srpna 2023
Tento víkend od pátku 1. až do neděl 3. září 2023 se v pražském Beachklubu Ládví uskuteční Mistrovství České republiky plážovém volejbale! V turnaji se objeví 16 nejlepších mužských a ženských párů, těšit se můžete na start velkých hvězd tohoto oblíbeného letního sportu v čele s olympioniky Ondřejem Perušičem, Davidem Schweinerem a Barborou Hermannovou.
beach volejbalNejlepší český beachvolejbal se vrací do Prahy! V pražském Beachklubu Ládví se odehraje Mistrovství České republiky v plážovém volejbale od pátku 1. do neděle 3. září 2023. První zářijový víkend tak nabídne skvělou podívanou v podobě domácího šampionátu.  V turnaji se objeví 16 nejlepších mužských a ženských párů v čele s olympioniky Ondřejem Perušičem, Davidem Schweinerem, Barborou Hermannovou a Marií Sárou Štochlovou.

O zlato s nimi budou bojovat čeští reprezentanti Šépka, Semerád, Trousil nebo Dunárová s Resovou, kteří mají za sebou úspěšný start na nedávném mistrovství Evropy ve Vídni. Jedinou favorizovanou hráčkou, která se nakonec nezúčastní je Helena Havelková, která před turnajem skončila s beachvolejbalem a vrátila se do šestkové reprezentace.

beachvolejbalJedním z hlavních otazníků před turnajem bylo, s kým bude hrát favorit turnaje David Schweiner. Na uplynulém Mistrovství Evropy ve Vídni, musel totiž kvůli zranění nahradit Ondřeje Perušiče odchovanec Beachklubu Ládví Tadeáš Trousil. Nově složená dvojice hrála skvěle a po postupu ze skupiny je zastavili ve druhém kole play off až budoucí vítězové Åhman/Hellvig ze Švédska. Pro mistrovství České republiky se ale David Schweiner vrací ke svému tradičnímu spoluhráči Ondřejovi Perušičovi. V ženské kategorii hájily české barvy ve Vídni Barbora Hermannová / Marie Sára Štochlová a Miroslava Dunárová s Danielou Resovou.

Poslední turnaj letošní české národní tour začne v pátek před polednem a bude probíhat až do nedělního odpoledne, kdy jsou na programu finálové zápasy obou kategorií. Vstupné je i v letošním roce zdarma a pro děti bude připraven doprovodný program včetně ukázkových tréninků beachvolejbalu. Všechna utkání budou živě přenášena zdarma na platformě volej.tv, nedělní finálová utkání pak na Nova Sport 2. V sobotu se bude navíc v Beachklubu Ládví konat Den otevřených dveří.
Beachklub Ládví – (nejen) plážový volejbal Letní sporty

Beachklub Ládví – (nejen) plážový volejbal

Největší areál na plážové sporty v Čechách najdete v Praze v Ládví. Nabízí celkem 18 kurtů v létě a 9 krytých v zimě. V nově zrekonstruovaném zázemí je k dispozici cvičební sál, panoramatická sauna a restaurace. Venku jsou stoly na pingpong, obří nafukovací trampolína, dětské hřiště a další.

Další aktuality

Z Prahy všemi směry: metrem do lesa

Do lesů v Praze a jejím okolí se dá vyrazit pěšky, tramvají i metrem – na houby, na výlet s dětmi anebo jen tak, objevovat neznámá místa, kde jste ještě nebyli. Hlavní výhody? Takové procházky budou plné zážitků, nezaberou celý den, a protože při nich využijete hromadnou dopravu, budou také levné.
18. červenec 2024 9:48
Příroda, Praha

Jak poznat Prahu za jeden den

Chcete navštívit Prahu, ale nemáte moc času? Kudy z nudy vám přináší několik skvělých nápadů, jak poznat ta nejhezčí místa během jediného dne. Samozřejmě můžete náš návod použít i jako tipy pro vícedenní dovolené a pobyt si prodloužit, třeba na dva dny nebo na prodloužený víkend.
17. červenec 2024 11:52
Památky, Praha

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (20.7. – 21.7.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Oživlý středověk v podhradí u hradu Zlenice, Víkend hmyzožravců v pražské zoo, Večer otevřených bran na zámku Žleby, Výstava koní, Memoriál Rudolfa Utěšila v Klánovicích. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
17. červenec 2024 7:01
Zážitky, Praha

Letní slavnosti staré hudby zvou do říše snů

Prázdninovou Prahu opět zpestří festival Letní slavnosti staré hudby. Od 16. července do 6. srpna 2024 zve během sedmi večerů především na hudbu šlechtických dvorů – od středověku přes renesanci a baroko až po období rokoka. Podtitulem letošního ročníku Letních slavností staré hudby jsou "sny". Festivalová nabídka se tak v širokém slova smyslu tohoto motivu zaměřuje na snění a imaginaci v různých kontextech hudby starších období, jakož i tvorbu hudebních vizionářů. Právě při aristokratických dvorech působila celá řada špičkových skladatelů. Koncerty například nechají ožít zpívající a hrající anděly z oltářního triptychu z konce 15. století, navodí atmosféru salónních koncertů hudbymilovné šlechty i měšťanstva nebo pozvou na emocemi nabité fado či smyslné tance zvané lundum.
16. červenec 2024 15:00
Kultura, Praha

Cesty za uměním: Rembrandt, obraz Učenec ve studovně a portrét Jana Amose Komenského

Učenec ve studovně z roku 1634 je jediný Rembrandtův obraz ve sbírce pražské Národní galerie. Před několika lety byl hvězdou výstavy, věnované portrétu holandského zlatého věku v 17. století, a vy ho můžete vidět ve sbírkách starého umění. Pojďte se s portálem Kudy z nudy vydat po stopách jeho autora, světoznámého nizozemského malíře Rembrandta van Rijna (15. července 1606 Leiden – 4. října 1669 Amsterdam).
16. červenec 2024 7:06
Kultura, Praha

Hledá se strom pro pražské Vánoční trhy 2024!

Pražany pomůže v těchto dnech ochladit myšlenka na vánoční strom – organizátor největších Vánočních trhů v Česku, společnost Taiko, opět vyhlašuje soutěž Hledá se strom, který ozdobí centrum Prahy v době letošního adventu. Tipy na nejkrásnější dominantu letošních vánočních trhů na Staroměstském náměstí mohou zájemci podávat až do 15. září 2024.
16. červenec 2024 6:00
Zážitky, Praha

Praha ožije po roce folklorem – centrum města čekají Pražské folklorní dny

Pražské folklorní dny tak oživí pražskou kulturní nabídku od pátku 19. 7. do soboty 20. 7. 2024. Cílem festivalu je představit návštěvníkům bohatství a krásu lidového umění. Stejně jako v předchozích letech i letošní festival slibuje pestrou podívanou. Akce se zúčastní více než 30 hudebních a tanečních souborů ze 14 zemí Evropy, Afriky a Asie. Celkem v Praze vystoupí více než 600 zpěváků, tanečníků a hudebníků. Zavítejte na Ovocný trh a nechte se unášet pestrobarevnými kroji tanečnic a tanečníků , lidovou hudbou a ukázkami tradic.
15. červenec 2024 18:55
Kultura, Praha

Víkend hmyzožravců se v Zoo Praha ponese ve znamení cvrčků i specialit z švábů a strašilek

Smažené, pečené, na sladko i na slano připravené cvrčky či moučné červy, ale také hmyzí salát a buchtu můžete tento víkend ochutnat v Zoo Praha. Oblíbený hmyzí festival nabídne netradiční gastronomické zážitky, speciální komentovaná krmení hmyzožravých zvířat či setkání s kudlankami a šváby.
15. červenec 2024 14:57
Příroda, Praha