Úvod > Aktuality > Zámek v Bečově nad Teplou zve na půlnoční mši a otevře i na Silvestra a na Nový rok
Zámek v Bečově nad Teplou zve na půlnoční mši a otevře i na Silvestra a na Nový rok
"> "> ">

Zámek v Bečově nad Teplou zve na půlnoční mši a otevře i na Silvestra a na Nový rok

Vydáno 17. prosince 2019 Památky
Letos 24. 12. od 24 hodin se opět koná v zámecké kapli sv. Petra v Bečově nad Teplou půlnoční mše (vstup do kaple bude umožněn od 23:45 hod. Zámek a hrad v Bečově nad Teplou nabídne mimořádně 31. prosince a 1. ledna Silvestrovské a Novoroční prohlídky. Mimořádné prohlídky relikviáře sv. Maura se uskuteční přesně ve 13. a 14. hodin.
Zámek BečovVe spolupráci s římskokatolickou farností Bečov nad Teplou se uskuteční 24. prosince ve 24:00 v zámecké kapli svatého Petra státního zámku půlnoční mše. Bude ji celebrovat P. Reginald Pavel Větrovec, Th. D., O. Praem. Vstup bude zájemcům umožněn od 23:45 do obsazení kapacity kaple.

Přijeďte si do Bečova užít Silevstrovskou či Novoroční exkurzi a prohlédněte si vzácnou románskou památku relikviář svatého Maura v příjemné atmosféře. Prohlídka začne přesně ve 13:00 a 14:00 hodin. Vstupenky na prohlídku doporučujeme rezervovat na telefonním čísle 353 999 394.

půlnoční mše BečovHrad a zámek Bečov se řadí mezi jeden z nejzachovalejších českých hradů. Nejvzácnějším klenotem, který je na zámku k vidění, je vzácný relikviář svatého Maura. Jeho vlastníkem byl rod Beaufort-Spontin. Beaufortové však za války spolupracovali s německými okupanty, a když válka končila, zřejmě relikviář ukryli do zásypu hradní kaple s tím, že se pro něj brzy vrátí. Vzácný relikviář však zůstal v zemi ležet 40 let a unikátní památku vypátrali až 5. 11. 1985 kriminalisté pomocí detektoru kovů. Relikviář je vypracován do nejmenších podrobností, najdeme zde i tzv. gemy, které pocházejí z 1. až 3. století našeho letopočtu. O sv. Maurovi víme pouze to, že byl kněž, který poté, co pokřtil několik desítek křesťanů, byl spolu s nimi sťat v 1. nebo 3. století našeho letopočtu.
Relikviář pro každého - na hradě a zámku Bečov myslí na děti

Relikviář pro každého - na hradě a zámku Bečov myslí na děti

Během návštěvní sezóny nabízí státní hrad a zámek Bečov pravidelné dětské prohlídky relikviáře svatého Maura a zámeckých interiérů. Děti si na dětském webu mohou výlet na Bečov dokonce samy naplánovat.

Relikviář svatého Maura v Bečově nad Teplou

Relikviář svatého Maura v Bečově nad Teplou

Mezi největší poklady v Česku patří zlatem, stříbrem a drahými kameny vykládaný relikviář svatého Maura, který si dnes můžete prohlédnout na zámku v Bečově nad Teplou. Jedno z nejvýznamnějších šperkařských děl nalezli za zvláštních okolností v roce 1985 kriminalisté.

Hrad a zámek Bečov nad Teplou - odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Hrad a zámek Bečov nad Teplou - odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Udělejte si výlet na jeden z nejzachovalejších českých hradů, který se může pyšnit unikátní památkou evropského významu - relikviářem sv. Maura, který se stářím a hodnotou blíží českým korunovačním klenotům.

Hradní stezka Burgenstrasse vás zavede do časů dávno minulých

Hradní stezka Burgenstrasse vás zavede do časů dávno minulých

Burgenstrasse je jednou z nejslavnějších evropských historických tras. Nachází se na ní několik desítek půvabných historických hradů, zámků i měst, především ve středním Německu, ale i poblíž našich hranic. Celá trasa měří 1200 km a vede z Mannheimu až do Prahy.

Netopýři na hradě v Bečově nad Teplou

Netopýři na hradě v Bečově nad Teplou

Bečov proslul poklady nesmírné historické hodnoty, především relikviářem svatého Maura či sbírkou vín z konce 19. století. Skrývá však i poklady živé. V podzemních prostorách tu každoročně tráví zimu až 10 druhů netopýrů.