Úvod > Aktuality > Hrad Okoř se v pátek otevře odvážným turistům

Hrad Okoř se v pátek otevře odvážným turistům

Vydáno 10. července 2018 Zážitky
Hrad Okoř láká všechny odvážné turisty na speciální noční prohlídky, které se uskuteční v pátek 13. července od 22 hodin. Za svitu baterek budou mít příchozí možnost zjistit, jak vypadá zřícenina trempy opěvovaného hradu v nočních hodinách a jestli "bílá paní šla už dávno spát".
Hrad OkořZřícenina hradu Okoř zve turisty v pátek od 22:00 na speciální noční prohlídku, která proběhne pouze za světel baterek. Jestli mají vaše ratolesti pro strach uděláno, tenhle dobrodružný výlet je jistě nadchne. Zatímco jsou některé jiné noční prohlídky pro děti nevhodné, tato se na ně specializuje.

V hradu si zblízka prohlédnete torzo věže a ruiny raně gotické kaple. Na západní, severní a jižní straně opevnění si můžete všimnout zbytků pozdně gotického opevnění, které tvořila polokruhová bašta s klíčovými střílnami z 15. století. Svah východně od hradu, který skrýval potencionální nebezpečí ze strany útočníků, přiměl majitele vybudovat samostatnou předsunutou baštu, z které dnes můžete vidět valy a příkopy.
Zřícenina hradu Okoř - oblíbený výletní cíl nedaleko Prahy

Zřícenina hradu Okoř - oblíbený výletní cíl nedaleko Prahy

Zřícenina hradu Okoř je oblíbeným cílem výletníků i cyklistů a zároveň jednou z našich nejzobrazovanějších hradních zřícenin. V letních měsících se zde konají šermířská vystoupení či výpravné bitvy a prostranství před hradem se stává dějištěm festivalů a koncertů.

Další aktuality

13.2.
2019
Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky
21.1.
2019
Máslovice v sobotu ožijí masopustem

Máslovice v sobotu ožijí masopustem

Střední Čechy | Zážitky