Úvod > Aktuality > Botanická zahrada zve na večerní provázení i exotické krásky z Ekvádoru
Příroda

Botanická zahrada zve na večerní provázení i exotické krásky z Ekvádoru

  • Vydáno2. března 2020
Romantika a exotika se snoubí v aktuální nabídce botanické zahrady v Troji. Až do konce března můžete zavítat do skelníku Fata Morgana, kde se nabízí večerní provázení Džunglí, která nespí. Od 6. března 2020 pak mohou lidé vyrazit na pomyslný výlet do Ekvádoru – zavede je tam další ročník návštěvníky oblíbené výstavy orchidejí.

Romantická procházka večerní džunglí – už jen do konce března

Večerní provázeníRomantická procházka setmělým tropickým skleníkem Fata Morgana je netradiční způsob, jak strávit příjemný a tajuplný večer. Tajemnou atmosféru noční džungle dokresluje tlumené osvětlení i kuňkání drobných tropických žabek. Při hodinové komentované prohlídce se dozvíte řadu zajímavostí nejen z milostného života rostlin.

Zeleň vzrostlých stromů a kapradin doplňují kvetoucí begonie, orchideje a další tropické rostliny. Celý skleník prostupuje atmosféra setmělého pralesa naplněná kuňkáním drobných tropických žabek a tajemným osvělením. Zajímavostí je i to, že během noci intenzivněji voní některé druhy rostlin. Kouzlo večerní návštěvy tropického pralesa si musíte objednat prostřednictvím formuláře na webových stránkách zahrady. Prohlídky se konají až do 28. března, v březnu každý pátek a sobotu od 19 hodin.
 

Krásky z Ekvádoru ve Fata Morganě

OrchidejNa rozdíl od rostlin venku, které se v tomto ročním období ještě oddávají zimnímu odpočinku, ve skleníku Fata Morgana bují život z rovníkových pralesů i mlžných hor, ze světa ekvádorských hor i jezer. Lidé budou moci od 6. do 22. března obdivovat kvetoucí orchideje i nádherné bílé květy hymenokalisů, vlhkomilných rostlin z močálů a okolí říčních ramen Střední a Jižní Ameriky. Orchideje nížin a hor propojí indiánské motivy a návštěvníci ucítí i blízkost aktivní sopky.

orchideje ekvádorAčkoliv Ekvádor není velký rozlohou, patří mezi země s nejvyšší biodiverzitou na světě. Různorodost prostředí se odráží v neskutečné rozmanitosti zdejší přírody. V Ekvádoru rostou například rody Platystele, Lepanthes či Stelis s nejmenšími květy o velikosti méně než 1 milimetr nebo rod Telipogon tvořící miniaturní rostliny s obřími květy v poměru ke své velikosti. Spatřit zde můžeme i orchideje přímo gigantické, ať už svou výškou, jako u zástupců rodu Sobralia, velikostí květenství, jako u rodu Cyrtochilum a Oncidium, či jen jednotlivých květů, jaké mají rody Cattleya, Phragmipedium nebo Brassia.

Pro návštěvníky, kteří podlehnou kouzlu orchidejí, je opět připraven také prodej v zásobním skleníku. K dispozici bude široký sortiment kultivarů i původních druhů orchidejí dovezených přímo z Holandska. Zkušení prodejci rádi poradí s výběrem rostlin vhodných pro začátečníky i pokročilejší pěstitele. Výstavu bude možné zhlédnout denně mimo pondělí od 9.00 do 19.00 hodin.
Džungle, která nespí – večerní provázení skleníkem Fata Morgana

4.11.
16.12.
Džungle, která nespí – večerní provázení skleníkem Fata Morgana

Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Ve skleníku Fata Morgana tuto možnost máte. Přijďte se projít džunglí, která nespí.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 25 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Další aktuality

Na pražském Výstavišti budou o víkendu vánoční hrnčířské a řemeslné trhy

Již osmnáctiletou tradici mají naše vyhlášené, vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze 7, v Holešovicích. I letos se na setkání s vámi těší ve dnech 3. a 4. prosince na 130 uměleckých řemeslníků, kteří se do Prahy sjedou z různých krajů republiky, i ze zahraničí, aby vám představili bohatou nabídku na vkusné a hodnotné dárky. Jako každý rok zde najdete výběr těch nejlepších, tradičních, ale i nevšedních řemesel, inspiraci a předvánoční pohodu.
Praha | Zážitky

Kam v Praze na dobrý svařák? 10 tipů pro sváteční pohodu

Vánoční čas a vůně svařeného vína patří k sobě. Ať už trávíte adventní víkendy či vánoční svátky v Praze jako turista nebo jste v hlavním městě doma, určitě se vám budou hodit tipy, kam vyrazit na dobré svařené víno, případně i punč. Užijte si advent a Vánoce v Praze! Kudy z nudy napoví, kde vám vánoční svařák bude chutnat!
Praha | Gurmánská turistika

30 let od zápisu Prahy na Seznam UNESCO: připomeňte si výročí pěknou procházkou

V neděli 4. prosince uplyne přesně 30 let od zápisu historického centra Prahy – spolu s historickými centry Českého Krumlova a Telče – na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Historická jádra těchto měst byla vůbec našimi prvními památkami, zapsanými na tento prestižní Seznam. Oslavit toto významné výročí můžete pěknou procházkou po historických koutech hlavního města. Kam se vydat vám poradí Kudy z nudy.
Praha | Památky

Nenechte si ujít Czech Space Week – největší tuzemský festival kosmických aktivit

Za hranice Česka a ještě dál se vydá letošní festival kosmických aktivit Czech Space Week, který pořádá Ministerstvo dopravy společně s agenturou CzechInvest, Hvězdárnou a planetáriem hl. m. Prahy Planetum a dalšími partnery, a to pod záštitou českého předsednictví v Radě EU. Festival odstartoval dnes 28. listopadu v prostorách Kongresového centra Praha a potrvá až do pátku 2. prosince. Nabídne bohatý program pro firmy, investory, startupy, studenty, děti a ostatní fanoušky vesmíru.
Praha | Zážitky