Úvod > Aktuality > Botanická zahrada zve o víkendu na Festival chutí a kuchařskou show
Botanická zahrada zve o víkendu na Festival chutí a kuchařskou show
"> "> ">
Gurmánská turistika

Botanická zahrada zve o víkendu na Festival chutí a kuchařskou show

  • Vydáno12. července 2019
Milujete originální občerstvení z foodtracků, exotickou kuchyni i domácí letní limonády? Pak si tento víkend 13. a 14. července nenechte ujít food festival plný gastronomických specialit na pozadí zelené oázy. Přijďte se inspirovat kuchařským uměním Ley Skálové a Markéty Hrubešové, ochutnejte extrémní pokrmy z hmyzu nebo si vyberte z bohaté nabídky stánků a uspořádejte s přáteli piknik ve stínu stromů. Akce se koná po oba víkendové dny od 10:00 do 19:00 hodin v Ornamentální zahradě a v expozici Stráň. Za vstup zaplatíte běžné vstupné do venkovních expozic. Užijte si léto plné chutí, vůní a kulinářských zážitků v trojské botanické zahradě.
Food festival botanickáK létu neodmyslitelně patří výborné jídlo servírované přímo pod širým nebem. V pořadí už počtvrté pořádá trojská botanická zahrada oblíbený letní food festival. Tentokrát se návštěvníci mohou těšit mimo jiné na jedinečnou kuchařsko-floristickou show, kdy své umění představí výborná kuchařka Markéta Hrubešová a přední česká floristka Klára Franc Vavříková. Chybět nebude ani nabídka vínvinice sv. Kláry a široký výběr delikates. V prostoru rozkvetlé Ornamentální zahrady si tak vychutnáte piknik s přáteli či s rodinou.

aranžmá květinNechte se inspirovat letními recepty, sledujte kuchaře přímo při práci. V sobotu 13. července se zájemci mohou těšit na řadu kuchařských show. Finalistka letošního ročníku soutěže MasterChef Česko a nadaná kuchařka Lea Skálová připraví před zraky diváků menu určené pro letní slavnostní oběd. Je možné ze stejných ingrediencí připravit chutné jídlo a zároveň uvázat aranžmá?  O tom vás přesvědčí herečka a kuchařka Markéta Hrubešová a přední česká floristka Klára Franc Vavříková během své originální kuchařsko-floristické show. Obě budou mít k dispozici totožný rostlinný materiál složený z jedlých květin, a zatímco bude Markéta Hrubešová vařit lehké tříchodové menu, vznikne pod rukama Kláry Franc Vavříkové vazba určená k dekoraci letní slavnostní tabule.

HmyzChcete-li vyzkoušet něco nového a dopřát si opravdu netradiční gastronomický zážitek, pak rozhodně nevynechejte ani prezentaci kuchyňského zpracování hmyzu v jedinečném podání Jana Škraňka z projektu Brouk na talíři. Zájemci se mimo jiné dozvědí, jak si správně a chutně připravit sarančata, cvrčky nebo červy. Těšit se můžete na show plnou chutí a emocí, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít.
 

Vyberte si z bohaté nabídky stánků a foodtracků

BurgerPo oba víkendové dny se můžete těšit na výběr delikates. Na své si přijdou milovníci skvělé kávy, kterou jim připraví Kafe Mělník, podnik doporučovaný v nedávno vydané Gastromapě Lukáše Hejlíka. Lahodné frappé připravené v pojízdné retro kavárně HY Coffee Point a ozdobené domácí cookies vás okouzlí natolik, že si během dne přijdete určitě i pro druhou várku.

K letnímu dni se hodí i sladké potěšení v podobě lehkých francouzských makronků, domácích nanuků nebo originální rolované zmrzliny, kterou vám na přání připraví účastník soutěže MasterChef Česko Jan Šulc.

LimonádaPokud vás během dne přepadne hlad, pak nevynechejte stánky s nabídkou mexické nebo peruánské kuchyně, ochutnejte tažené maso připravené pouze za pomoci kouře a žáru z tvrdého dřeva, orientální nudle, nebo delikátní burgery a skvělé pivo z mělnického minipivovaru Němý medvěd uvedeného  v gastromapě Lukáše Hejlíka. Vyzkoušet můžete i tradiční řepánky či preclíky ve sladké i slané podobě. Jídlo skvěle doplní nabídka vín a osvěžující domácí limonády bez umělých sladidel, aromat a konzervantů.

Travnaté plochy trojské botanické zahrady (vyjma Japonské zahrady) jsou v létě ideální pro uspořádání pikniku a příjemný odpočinek v prostředí plného vůní a záplavy květin. Prožijte letní festival chutí v rozkvetlé oáze na dosah centra české metropole!
Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Krásné vinice si v Tróji všimne každý. Navozuje příjemnou atmosféru a pocit klidu, když listy vinné révy lehounce ševelí ve větru. Snad právě větru vyprávějí o výrobě vína; ale vy máte možnost poslechnout si příjemného průvodce a na závěr prohlídky ochutnat samotný produkt.

Kaple sv. Kláry v Tróji

Kaple sv. Kláry v Tróji

Drobná sakrální stavbička, barokní kaple sv. Kláry, stojí na vrcholu vinice nad trojským zámkem a tvoří tak nejvyšší dominantu této části Prahy, viditelnou z mnoha blízkých i dalekých míst.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.