Úvod > Aktuality > Botanická zahrada v Troji láká na vánoční svátky do tropického ráje
Botanická zahrada v Troji láká na vánoční svátky do tropického ráje
"> "> "> "> ">
Příroda

Botanická zahrada v Troji láká na vánoční svátky do tropického ráje

  • Vydáno23. prosince 2021
Procházka s okouzlujícími výhledy, posezení u krbu s dobrým vínem i návštěva tropů uprostřed zimy. To všechno se dá v prosinci zažít v botanické zahradě v Tróji. Než maminky doma obalí kapra, prostřou sváteční tabuli a než zazvoní Ježíšek, mohou si nedočkavé děti s tatínky zkrátit čas výletem do tropů. Otevřeno je 24., 25. i 26. prosince 2021.
orchidejNa Štědrý den bude botanická zahrada v Troji vítat návštěvníky od 9 do 14 hodin. Do skleníku Fata Morgana můžete přijít pozorovat pozoruhodné tvary rostlin – roztodivné barvy a zajímavé struktury porostu se neustále mění; rozkvétají rozmanité typy květů, a dokonce přibývají i nové druhy rostlin.

Přeneste se do vzdálených exotických krajin s bohatou květenou tropického světa! Ve skleníku Fata Morgana si užijete cestu kolem světa, od vlkých nížin po mlžné vrcholky hor, a to vše aniž byste opustili hranice našeho hlavního města.

Skleník Fata Morgana bude mít pro milovníky rostlin otevřeno i přes vánoční svátky, a to: 24.12.2021 od 9:00 do 14:00; 25.12.2021 od 9:00 do 16:00 a 26.12.2021 od 9:00 do 16:00 hodin. Otevřeno je zde každý den mimo pondělí. Na Silvestra 31.12.2021bude skleník přístupný od 9:00 do 14:00 hodin.
 

Vynikající víno z vinice svaté Kláry

Vinice sv. KláryV mnoha rodinách jsou vánoční svátky tradičně spojené s procházkami do přírody. Své kouzlo nabízí trojská botanická zahrada i v zimě, a to nejen díky neopakovatelným výhledům na Prahu. Pohyb pomůže tělu o svátcích zpracovat kila bramborového salátu nebo cukroví a čerstvý vzduch na stráni nad městem zase povzbudí mysl.

Procházku můžete zakončit v romantickém a útulném prostředí viničního domku na vinici sv. Kláry. Vánoční atmosféru v historickém domku podtrhne oheň plápolající v krbu a náladu pozdvihne vynikající víno. Vinotéka zve i ty, které třeba nebaví trávit Vánoce u televizních pohádek – bude mít otevřeno i na Štědrý den, a to od 11:00 do 15:00 hodin.

Pro lahev něčeho dobrého je možné se do botanické zahrady zastavit ještě před vánočními svátky a udělat s ní radost sobě či blízkým. Vína z produkce trojské botanické zahrady tradičně každoročně sbírají ocenění ve vinařských soutěžích a lahev z unikátní malé vinice sv. Kláry může být jedinečným dárkem pod vánoční stromeček nejen pro rodinu, ale i obchodní partnery nebo kolegy v práci. Víno navíc lidé pořídí rovnou v dárkovém balení a bez stresu, který touto dobou vládne v nákupních centrech. Lahev z vinice sv. Kláry může být skvělou a originální volbou i pro silvestrovské oslavy místo tradičních „bublinek“.
Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.