Úvod > Aktuality > Bohumín hledá dárce vánočního stromu
Bohumín hledá dárce vánočního stromu
">
Zážitky

Bohumín hledá dárce vánočního stromu

  • Vydáno18. listopadu 2016
Bohumín hledá vánoční strom, který během letošního adventu ozdobí náměstí Svobody ve Starém Bohumíně. Město doufá, že najde dárce, který by byl ochoten vhodný strom poskytnout. Pokud máte na svém pozemku vhodný jehličnan nebo o nějakém víte, kontaktujte prosím vedoucí organizačního odboru radnice Miroslavu Šmídovou.
Strom pro BohumínPro zrekonstruované náměstí ve Starém Bohumíně má radnice připravenou efektní vánoční výzdobu v podobě světelných závěsů. Chybí jí ale vánoční strom. Loni tu vytvořil sváteční atmosféru živý stříbrný smrk, který město dostalo darem od jedné starobohumínské obyvatelky. Letos mělo město přislíbeno strom od dalšího dárce, nakonec se bohužel ukázal jako nevhodný. Proto teď radnice oslovuje veřejnost.

Vánoční strom by měl být zhruba 6 až 8 metrů vysoký, rovně rostlý, kuželového tvaru a hlavně v dobrém zdravotním stavu. Výhodou je také dobrá dostupnost pro techniku, která jej bude nakládat. Město zajistí a zaplatí jeho kácení a převoz na starobohumínské náměstí.

Letos se ve městě rozzáří hned čtrnáct živých stromků. Svůj symbol Vánoc bude mít každá městská část, kde se stromy zdobí už devátým rokem. Dva živé vánoční smrčky se na náměstí T. G. Masaryka rozsvítí v neděli 27. listopadu v 17 hodin. Po slavnostním rozsvěcení se pak příchozí mohou těšit na vystoupení muzikálové zpěvačky Hany Křížkové, jejíž srdeční záležitostí je swing, šanson a blues. Tečku za kulturním programem udělá kolem 18. hodiny ohňostroj.
Městské muzeum v Bohumíně

Městské muzeum v Bohumíně

Městské muzeum vzniká v útrobách secesního zrekonstruovaného domu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. Má tři výstavní místnosti, dva depozitáře a mezi největší lákadla patří bohumínský poklad nebo pozůstatky mamuta.

Mauglího stezka v Bohumíně

Mauglího stezka v Bohumíně

Unikátní lanovou atrakci pro všechny generace – Mauglího stezku najdete v centru Bohumína. Lanový unikát vyrostl ve zdejším Hobbyparku u aquacentra a adventure golfu.