Úvod > Aktuality > Bohemia Jazz Fest roztančí česká města

Bohemia Jazz Fest roztančí česká města

Vydáno 9. července 2018 Kultura
Bohemia Jazz Fest je už 13. sezónu unikátní akcí svého druhu především proto, že se jedná o spojení prvotřídní hudby s úchvatnou scenérií středověkých náměstí. Historická centra českých měst takto každým rokem přivítají na 90 tisíc návštěvníků, kteří se sem vydají vychutnat si špičková jazzová vystoupení, na něž se neplatí vůbec žádné vstupné! Letos se do jazzpvých tónů můžete zaposlouchat od 9. do 17. července 2018.

Scéna na Staroměstském náměstíBohemia JazzFest je již potřinácté zde, a i letos bude opět překračovat hudební hranice a pokládat nové limity letní zábavě. Společně s několika největšími jmény americké a evropské hudební scény letošní festival nabízí vzrušující směs jazzu, popu, rocku, soulu, funku, elektronických a tanečních beatů. Ať už jste jazzovým nadšencem, nebo jen příležitostným fanouškem, který miluje poslouchání hudby pod hvězdami, tento ročník vás určitě nadchne.

Mezi letošní hlavní hvězdy patří Soia Hagen, Leo Betzl Trio - LBT, Miroslav Hloucal Quintet, Elmhurst College Jazz Band, Martina Bárta & Marcus Gartschock "Scotch and Soda" a mnoho dalších.
 

Která města hostí letošní ročník?

JazzFestival zahajují dva večery v Praze na Staroměstském náměstí (9. a 10. července). První večer započne rakouská umělkyně Soia, jejíž hlas umí znít od Soul do elecktronického hip hopu a lehce tančí nad dilla-esque rytmy v mezových krásných harmonizacích. Dále uslyšíte duo Martina Bárta & Marcus Gartschock "Scotch and Soda" nebo italskou jazzovou ikonu Enrica Rava.

Druhou noc festivalu se představí Miroslav Hloucal Quintet, seskupení, které chce prezentovat své pojetí jazzu pomocí aranžmá rómských písní a svých vlastních kompozic. Poté zahraje Elmhurst College Jazz Band z USA a jejich krajané: kytarový guru Mike Stern, kterého doprovodí staří přátelé, legendární muzikanti, trumpetista Randy Brecker, basista Tom Kennedy a bubeník Dennis Chambers.

Mike Stern bude také hlavní hvězdou festivalu následující noc v Plzni (11. července), spolu s ním rozproudí zábavu i Miroslav Hloucal Quintet. Z Plzně se festival přestěhuje do Liberce (12. července), kde vystoupí místní jazzové kvarteto PSH, Elmhurst College Jazz Band a také Mike Stern.

JazzV Domažlicích (14. července) zahájí večer české uskupení Adam Tvrdý Trio, pak přijdou na řadu němečtí Leo Betzl Trio - LBT a po nich živelní Američané Bryan Carter & The Young Swangers, kapela, která vyzařuje takovou energii a žár, že se jejich obecenstvo jen rozrůstá.

Ohnivý Brian Carter i oblíbené Leo Betzl Trio - LBT vystoupí i následující večer v Táboře (15. července). Doplní je američtí House of Waters.

V Brně pak proběhne závěr festivalu (16. a 17. července), a to na náměstí Svobody. Těšit se můžete na Miroslav Hloucal Quintet, House of Waters a Billa Frisella - When You Wish Upon a Star z USA.