Úvod > Aktuality > Jazz & Blues Fest rozezní Chodovskou tvrz v Praze
Kultura

Jazz & Blues Fest rozezní Chodovskou tvrz v Praze

  • Vydáno19. července 2023
Jazz & Blues Fest se opět koná na Chodovské tvrzi v Praze. Příznivce těchto hudebních žánrů přivítá ve dnech 19. až 21. 7. 2023. Milovníci jazzu si přijdou na své na tomto již 4. ročníku mezinárodního festivalu na nádvoří Chodovské tvrze – ve třech dnech se zde odehraje šest skvělých koncertů!
jazzChodovská tvrz je jedinečná svou komorní atmosférou šansonových, operetních a hlavně jazzových koncertů. V létě se kulturní program přesouvá na malebné nádvoří tvrze, kde se v průběhu července střídá Letní scéna Divadla Na Jezerce, festival vážné hudby Tóny Chodovské tvrze a Jazz & Blues Fest.

Ve dnech 19. až 21. 7. 2023 zde zazní podmanivé tóny festivalu Jazz & Blues. Čekají na vás tři dny, šest koncertů, komorní atmosféra kruhového nádvoří historické vodní tvrze a letní obloha. Pro letošní čtvrtý ročník Jazz & Blues Festu je charakteristická žánrová pestrost, značné zastoupení hvězd či oceňovaných osobností jazz & blues scény a také to, že čtyři ze šesti koncertů budou zpívané, tedy posluchačsky vstřícné. Každý divák si přijde na své a zároveň může objevit nové muzikanty či žánry.

Jižní Město, nejvíce zalidněná městská část, také ale nejzelenější část Prahy, ve které lze najít i klenoty, jako unikátní Chodovskou tvrz. Překvapí vás, jak snadno se k ní dostanete od metra C Chodov, a že autobusem ze Smíchova jste u tvrze za pouhých 14 minut!
 

Gypsy jazz, funk, soul, blues a další žánry

Ve středu 19. července vystoupí na tvrzi v 18.00 Milan Angelo trio. Svůj talent vám představí "pravděpodobně nejmladší kytarový virtuóz na české hudební scéně". Šestnáctiletý kytarista Milan Angelo se svými přáteli je doma v jazzových žánrech straight-ahead a gypsy jazz. Ve 20:000 přijde na řadu devítičlenný band Soul Ožil. Publikum si podmaní pořádnou dávku taneční energie, soulu a funku!
 
Čtvrtek 20. 7. v 18:00 bude patřit uskupení Four Seasons Saxopfone Quartet FSSQ. Skládá se z altového, barytonového, tenorového a sopranového saxofonu. Je složený z absolventů hudebních škol, kteří působí i v jiných profesionálních souborech a hraním s FSSQ si doplňují své umělecké ambice či potřeby spoluhry s malým komorním souborem. Repertoár tohoto kvarteta obsahuje od barokních skladeb po současné moderní kompozice psané českým skladatelem Ottou Oranym pro kterého, doplněné rytmickou sekcí, nahrálo desku Jazz garden. Od 20:00 bude na pódiu Allison Wheeler Winterspring – její hudba plynule překračuje žánrové hranice a čerpá inspiraci od takových osobností jako Regina Spektor, Norma Winstone, Fiona Apple, a další. Za pomoci jazzu a výtvarného umění vytváří svůj jedinečný svět plný improvizace, nostalgie a lásce k impresionismu.

Anna KolingerováPoslední festivalový den, pátek 21. července přinese v 18:00 skladby v podání kvartetu Anny Kolingerové. Nevšední kombinace jazzového kvarteta vás provede jak vokální, tak instrumentální jazzovou hudbou. Uslyšíte jak jazzové standardy a improvizace, tak také izraelské písně a moravské lidové písně v jazzové úpravě. Posledním uskupením v rámci letošního festivalu bude od 20:00 Roman Pokorný Box Heroes. Jedná se o bluesový projekt významného českého kytaristy, skladatele, zpěváka a producenta Romana Pokorného, držitele mnoha ocenění (Zlatý Anděl, Jazzový Kája)  a jednoho z nejproduktivnějších hudebníků posledních třech dekád v oblasti jazzu a blues.
Chodovská tvrz v Praze

Chodovská tvrz v Praze

Na pražském Jižním Městě vzniklo obnovou a rekonstrukcí již značně zchátralého objektu ze 13. století kulturní centrum, které se řadí k nejvýznačnějším pražským koncertním scénám a galeriím. Chodovská tvrz je zaměřena na hodnotné formy kultury a umění.

Další aktuality

Mláďátka, štěpánské koledování i Silvestr: kdy začínají a kdy končí Vánoce?

Betlémy, cukroví, vánoční stromeček, šupiny z kapra, zlaté prasátko, jmelí, lití olova, házení střevícem nebo krájení jablíček: to všechno jsou zvyky, které už nepatří k adventu, ale do vánoční doby. Víte ale, kdy vlastně Vánoce začínají a kdy končí?
Praha | Životní styl

Čerti na Vltavě se vyrojí v předvečer svátku svatého Mikuláše

Hledáte originální možnosti, jak letos s dětmi oslavit svátek svatého Mikuláše? Co se s nimi vypravit za čerty na Čertovku! Tradiční mikulášská akce se koná v úterý 5. prosince, čertovská loď vyplouvá z podzemního přístaviště Judita. Vyzkoušet můžete i plavbu na nejstarší osobní lodi v Praze – Salonní rychlolodi Nepomuk.
Praha | Zážitky

Prahou jezdí tramvaje a autobusy s vánoční výzdobou

Dopravní podnik hlavního města Prahy vyslal s první adventní nedělí do pražských ulic svoji flotilu vánočně nazdobených vozidel. Cestující se nimi mohou svézt až do Tří králů, tj. do 6. ledna 2024. O vánoční výzdobu se postaraly tisíce vánočních světýlek, vnitřní vánoční dekorace a vnější polepy s vánoční tematikou. Kromě výzdoby tramvajových vozů a autobusů je letos vánočně osvětlená také horní stanice lanové dráhy – Petřín anebo oblíbená Mazačka.
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (9.12. – 10.12.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Královský advent na hradě Křivoklát , Vánoční trh na zámku Dobříš, Michael Rittstein – Nohy na stole, Vánoční jarmark na náměstí v Mnichově Hradišti 2023, Novoměstský advent 2023. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Když v Praze napadne sníh: tipy, kde si zabobovat, i kde nasadit běžky

Nestává se často, aby v Praze napadl sníh. Respektive tolik sněhu, který by vydržel pár dnů a bylo ho skutečně hodně! Letos však meterologická zima startuje zostra a arktické vzdušné proudy nám poslaly sněhovou nadílku, kterou ocení děti na bobech a dospěláci na běžkách. Kam se za sněhovými radovánkami vydat vám poradí portál Kudy z nudy.
Praha | Zimní sporty

Kde si v Praze zasportovat? Tipy na sportovní centra a indoorové sporty

Nevíte kam si jít v Praze zasportovat? Inspirujte se našimi tipy, které vám prozradí, kde najít dobré posilovny, sportovní centra, lezecké stěny anebo plavecké bazény. Moderně zařízené prostory s kvalitním sportovním vybavením vám umožní aktivní odpočinek, zábavu a relaxaci na špičkové úrovni.
Praha | Životní styl

Kam s dětmi do divadla v Praze? Vyberte si z tipů, kam na představení pro děti

Venku je zimní nevlídno, které nepřeje dlouhým vycházkám. Proto přinášíme pár tipů, kde se s dětmi v teple a suchu pobavíte a rozhodně se nebudete nudit. Inspirujte se a vydejte se s celou rodinou za kulturou na veselá představení do divadel i divadélek nejen pro děti.
Praha | Kultura

Na pražském Výstavišti budou o víkendu vánoční hrnčířské a řemeslné trhy

Již devatenáctiletou tradici mají vyhlášené, vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze 7, v Holešovicích. I letos se na setkání s vámi těší ve dnech 2. a 3. prosince na 130 uměleckých řemeslníků, kteří se do Prahy sjedou z různých krajů republiky, i ze zahraničí, aby vám představili bohatou nabídku na vkusné a hodnotné dárky. Jako každý rok zde najdete výběr těch nejlepších, tradičních, ale i nevšedních řemesel, inspiraci a předvánoční pohodu.
Praha | Kultura