Úvod > Aktuality > Blíží se svátek gastronomie: Prague Food Festival bude letos opět na Vyšehradě
Gurmánská turistika

Blíží se svátek gastronomie: Prague Food Festival bude letos opět na Vyšehradě

  • Vydáno24. května 2018
XII. ročník Prague Food Festivalu, který patří mezi nejvěhlasnější kulinární akce v naší zemi, se letos uskuteční poslední víkend v květnu 25. – 27. 5. 2018 v areálu Národní kulturní památky Vyšehrad. Návštěvníci budou mít unikátní možnost ochutnat pokrmy vybraných špičkových 22 restaurací z prestižního Maurerova výběru Grand Restaurant. Vedle nich je připravena bohatá nabídka nealko i alkoholických nápojů, různorodých delikates, ale také hudba, řada cooking shows, workshopů či přednášek o gastronomických trendech. Prague Food Festival je zkrátka svátkem každého milovníka dobrého jídla a pití.
JídloCílem Prague Food Festivalu je představovat, kromě vysoké gastronomie, zajímavá místa v Praze. Proto si návštěvníci letos užijí vyšehradských parků, sadů, barokních ochozů, středověkých i románských staveb a kouzelných výhledů na Prahu a Vltavu. Tam také bue možné ochutnat za festivalové ceny skvělé lokální i exotické pokrmy od věhlasných šéfkuchařů, cukrářů, zmrzlinářů a nápoje domácí i cizokrajné


Letošním tématem festivalu je 10 nejzajímavějších kulinárních trendů pro rok 2018. Hosté budou poznávat pokrmy “Všemi smysly” (i naslepo), ochutnají “Byliny a květiny” oblíbené u šéfkuchařů, ale i “Superpotraviny”, také “Tradiční jídla z 1. Republiky” a nebo si otestují tzv. “Fusion” kuchyni, kde se prolínají různé celosvětové gastronomické směry. Vedle nápojových speciálů ze všech oblastí bude probíhat unikátní soutěž v poznávání potravin, které vypadají jinak, ale i chutnají jinak “Víš, co jíš? Nevíš”, to je zábavná atrakce napříč celým festivalem.
 

Na jaké restaurace se můžete těšit?

Krevety jídloS výběrem restaurací si pořadatelé dali letos opravdu záležet. Čeká na vás fusion cuisine z Aureole Fusion Restaurant & Lounge, moderní pojetí kuchyně v podání Balu Kitchen, tradice v kombinaci s progresivními evropskými trendy od Bellevue, zvěřinové speciality z Deer, pravá chuť orientu z El Emir, vynikající menu od Francouzské restaurace Art Nouveau, inspirace středomořskou kuchyní od Fresherie Bistro nebo moderní vietnamská kuchyně od Gao Den.

SvíčkováLokální speciality nabídne Chateau Mcely, Piano Nobile, šťavnaté maso a asijské speciality KOBE, exotické chutě ochutnáte od La Bodeguita Del Medio, kreativní jídla nabídne Le Grill, The Grand Mark Prague, speciální festivalové menu ve stylu 1. Republiky Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR, tradiční asijská kuchyně s respektem k tradici Taro, maso a čerstvé ryby přiveze táborská Terasa Jordán, dokonalá harmonie chutí vás uspokojí od kuchařů z restaurace U Malířů 1543, tradiční českou kuchyni nabídne restaurant V Zahradě, mezinárodní speciality pak restaurace V Zátiší, japonskou kuchyni ochutnáte v Yoshihashi Sushi, moderní českou kuchyní s nádechem Francie překvapí Zámek Liblice, tradiční recepty v novém provedení předvede Zámek Ratměřice, Sequoia a skvělé pokrmy nejen z grilu připraví Žofín Garden.
 

Koktejly, vína i pivní speciály

KoktejlVedle kreativních koktejlů v Hennessy Cocktail Bar, La Bodeguita Del Medio, ochutnáte také řadu vynikajících vín z českých vinařství Chateau Valtice, Vinařství B\V a Vinselekt Michlovský. Ekologická vína vám představí sdružení Ekovín a chybět nebude ani šumivé víno od Bohemia Sektu a šampaňské ve Veuve Clicquot Champagne Lounge. Dále si můžete ochutnat čtyři pivní speciály z portfólia Smíchovský výběr.

Vynikající kávu připraví Kavárny De’Longhi. Na stánku Nestea ochutnáte novou recepturu ledového čaje bez umělých barviv. Luxusní značky minerálních a pramenitých vod a koktejly okusíte na stánku Perrier Cocktail Bar a vodu obohacenou o přírodní energii a bylinky vám nabídne Vodní Bar Veolia a její vodní koktejly.
 

Jaký bude doprovodný program?

PivoV rámci festivalu připravili organizátoři bohatý doprovodný program. Ve velké De’Longhi Group Aréně, našeho hlavního partnera, můžete po celé tři dny sledovat cooking shows vybraných kuchařů v čele s charismatickým dvoumichelinovým Morenem Cedronim a našimi nejlepšími šéfkuchaři, v sekci Braun se naučíte jak připravovat dětské pokrmy a se značkou Kenwood si vyzkoušíte, jak se stát šéfkuchařem v pohodlí domova.

Staropramen, Smíchovský výběr je hlavní partner a exkluzivní dodavatel piva a pivních speciálů a nápojů na bázi sladu. Připravil si narážení soudku, párování pivních speciálů s jídlem a ochutnávku se sládky pivovaru. Hlavním mediálním partnerem festivalu je Radiožurnál, který bude ze svého přenosového vozu vysílat živé rozhovory.

MarmeládaPokud s sebou budete mít vaše malé ratolesti, navštivte s nimi Francouzskou restauraci Art Nouveau, kde se mohou naučit jak správně stolovat pod odborným dohledem nebo stánek časopisu Kreativ, který dětem nabídne spoustu aktivit. Yoshihashi Sushi vás naučí, jak párovat japonské pokrmy a nápoje, zatímco V Zahradě vám ukážou, který pivní speciál pasuje k vybranému pokrmu. S restaurací El Emir se naučíte jak správně připravit vodní dýmku. Hana Šindlerová vás naučí jak správně připravit Marmelády s příběhem. Pravá Chuť Dolce Vita si pozvala své oblíbené kuchaře, aby vás překvapili svými recepty a odbornice z Chateau Mcely, Piano Nobile vás zas naučí jak míchat přírodní kosmetiku. Bude též tanec, hudba, zpěv a další nečekaná, nejen gastronomická překvapení.
 
Vstupenky pořídíte na místě za 500 Kč. V ceně vstupenky je zahrnuto 10 Grandů na degustace.
Vyšehrad – poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad – poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad, skála nad řekou s temnou siluetou štíhlých věží, patří neodmyslitelně k pražské krajině. I na začátku 21. století si Vyšehrad uchovává magickou atmosféru a tajemství.

Aureole – nebeský gurmánský zážitek

Aureole – nebeský gurmánský zážitek

Vystoupejte do 109metrové výšky, do nejvýše položené restaurace v Praze, kde vás okouzlí kulinářské umění stejně jako magická atmosféra. Aureole se nachází v 27. patře mrakodrapu City Tower na Pankráci, nabízí unikátní design v kombinaci s kulinářským uměním a velkolepým výhledem na panorama Prahy.

Restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile sídlí v Chateau Mcely, necelou hodinu jízdy z Prahy uprostřed přírody. Pravidelně se řadí mezi nejlépe hodnocené restaurace v České republice dle Maurerova výběru, průvodce nejlepších restaurací oceněných Zlatými lvi i Gastromapy Lukáše Hejlíka.

La Bodeguita del Medio – kubánský cocktail bar a Music restaurant v Praze

La Bodeguita del Medio – kubánský cocktail bar a Music restaurant v Praze

Kubánský cocktail bar a Music restaurant v koloniálním stylu staré Havany najdete v centru Prahy nedaleko Staroměstského náměstí. Čeká vás výběr ze 150 druhů míchaných nápojů, krátké i dlouhé karibské drinky, kubánské doutníky i speciality z čerstvých mořských ryb.

Hotel The Grand Mark Prague

Hotel The Grand Mark Prague

Exkluzivní pětihvězdičkový hotel se nachází v centru Prahy a nabízí 75 luxusně zařízených pokojů, z nichž většina disponuje oddělenou ložnicí a prostorným obývacím pokojem vybaveným kuchyní. Součástí hotelu je vyhlášená restaurace Le Grill s terasou, Two Steps bar a konferenční prostory.

Restaurace U Malířů na Maltézském náměstí v Praze

Restaurace U Malířů na Maltézském náměstí v Praze

Restaurace s nádechem starých časů a romantické atmosféry, která byla založena již v roce 1543 se nachází na Maltézském náměstí na Malé Straně. Nabízí výjimečný interiér, který je zdoben freskami.

V Zátiší – stabilní hvězda pražské gastronomie

V Zátiší – stabilní hvězda pražské gastronomie

V Zátiší je tajemství chutí! Dva šéfkuchaři každý den odhalují tajemství nových chutí a s radostí se s hosty dělí o své objevy. Všechny suroviny dostávají V Zátiší dvě dimenze.

Zámecká restaurace na zámku Liblice

Zámecká restaurace na zámku Liblice

Přímo v historických prostorách zámku Liblice se nachází zámecká restaurace s kapacitou 80 míst. Každého z návštěvníků jistě zaujme její pozdně barokní výzdoba s freskami, která přispívá, společně s vynikající nabídkou zámecké kuchyně, k mimořádnému kulinářskému zážitku.

Restaurant Sequoia

Restaurant Sequoia

Moderní interiér stylové restaurace má kapacitu až 82 míst. Za příznivého počasí je připraveno příjemné posezení na venkovní terase s výhledem na přilehlé jezírko a park.

Žofín Restaurant & Zahrada na Slovanském ostrově

Žofín Restaurant & Zahrada na Slovanském ostrově

Dopřejte si nezapomenutelný gurmánský zážitek v jednom z nejkrásnějších pražských paláců. Zážitek, který zhmotňuje filosofii a přístup STONES fine catering – haute cuisine jako autentická naturální kuchyně, kde hlavní roli hrají lokální suroviny, které promění ve skvělé jídlo s fantazií a vášní.

Vinné sklepy Valtice

Vinné sklepy Valtice

Jedná se o firmu rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi. Základy tohoto vinařství byly položeny již ve 12. století na místech původního valtického hradu.

Francouzská restaurace Art Nouveau

Francouzská restaurace Art Nouveau

Francouzská restaurace je uzavřena.

Perlivý svět Bohemia Sektu

Perlivý svět Bohemia Sektu

Přijďte se ponořit do tajuplných hlubin bublinek sektu, které jsou plné alchymie chutí a vůní šumivých vín značky Bohemia Sekt. Dvouhodinový program je určený skupinám od 6 do 25 osob, během které návštěvníci ochutnají skvělé sekty a poodhalí tajemství výroby šumivých vín.

Další aktuality

Festival Cirkopolis ukáže pestrost evropského cirkusu

Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis se uskuteční od 12. do 18. února 2023. Na již 10. ročník zavítají umělci převážně z jižní části Evropy a představí různé podoby současného cirkusu. Francouzská dvojice CollectifPetit Travers a jejich žonglérsko-bubenická show festival zahájí. Hranice vnímání bolesti vytyčí španělská performerka Elena Zanzu. Tělo na tělo prozkoumá francouzská dvojice párových akrobatů Un loup pour l'homme potenciál fyzické přitažlivosti. Festival poprvé přiváží představení vytvořené a určené zvědavému dětskému divákovi. Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis přivítá diváky v Paláci Akropolis, divadle Ponec, Kasárnách Karlín a nově i v Centru současného umění DOX.
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním.
Praha | Zážitky

Kam za vodou v Praze

Kromě několika krytých bazénů, letních koupališť, vodních nádrží a říčních lázní najdete v Praze i čtyři celoročně otevřené aquaparky. Vodní ráje si můžete užívat po celý rok. Zadovádějte si v bazénu, sjeďte divokou řeku, vyhřejte se se v sauně anebo si užijte pořádnou zábavu při jízdě na toboganu!
Praha | Lázně a wellness

50 tipů pro děti v Praze

Chcete s dětmi vyrazit v Praze někam, kde je to bude bavit? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, které zaručují dobrou zábavu dětem od nejmenších, až po ty vzrostlejší. A mnohdy se pobaví i dospělí. Zajdete do zoo, za filmovými triky nebo do světa mašinek či Lega?
Praha | Zážitky