Úvod > Aktuality > Dožínkové slavnosti Toulcova dvora proběhnout opět tento víkend
Životní styl

Dožínkové slavnosti Toulcova dvora proběhnout opět tento víkend

  • Vydáno2. září 2019
Tradiční oslava dožínek spojená s jarmarkem se uskuteční v sobotu 7. září 2019 od 10:00 do 17:00 hodin na Toulcově dvoře. Každým rokem je tato tradiční oslava lákadlem nejen pro Pražany, ale i pro zájemce z okolí. Návštěvníci se mohou těšit na vjezd našňořeného žebřiňáku s koňmi a chasou do dvora a poté na obřadné předání dožínkového věnce hospodáři.

Toulcův dvůrHistorický dvůr a barokní stáje se na Toulcově dvoře obléknou v tento den do svátečního a prostory zaplní řemeslníci s vlastními výrobky. Návštěvníci si budou moci zakoupit české řemeslné a originální výrobky, ovoce a zeleninu, celozrnné i bezlepkové pečivo, čaje, víno nebo burčák. Zájemci budou moci ochutnat i staročeské občerstvení, které naši předci o dožínkách jídávali.

Jde o tradiční pozdně letní setkání, letos lehce s nádechem středověku, při kterém budete mít možnost oslavit úrodu.

Připraveny budou dílny, při nichž si vyrobíte chlebovou placku od vymlácení obilí cepem až po upečení na ohni i v peci a další tradiční rukodělné dílničky a pohybové hry. Během dne vám Toulcův dvůr připraví i několik zajímavých ukázek a her z dřívějších i současných ekologických programů. Na výběr bude například Jede sedlák do mlejna – slalom s trakařem; "Na kuny a slípku" – podaří se vám přelstít slípku a sebrat jí vajíčka?; "Zvířecí skoky" – vyzkoušíte si, kterému zvířátku se svým skokem vyrovnáte anebo "Zeptej se koně" – poradí vám, když si nebudete vědět rady?

Nebude chybět staročeské dožínkové občerstvení, živá muzika a taneční vystoupení, pohádka …
Můžete si udělat radost nejen drobnými nákupy, obohatit šatník o nové podzimně laděné tričko nebo dětem pořídit kvalitní dětské oblečení, ale ochutnat i dobrou kávu, čaj, víno, burčák... Vstupné je pro dospělé 80 Kč, děti od 4 let, studenti a důchodci zaplatí 40 Kč.
Toulcův dvůr – farma s domácími zvířátky v Praze

Toulcův dvůr – farma s domácími zvířátky v Praze

Toulcův dvůr, středisko ekologické výchovy, tvoří komplex památkově chráněných budov (gotický špýchar, barokní stáje) a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louku, lužní les a také mokřad.

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (2.3. – 3.3.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Smetana Party – oslava 200. narozenin Bedřicha Smetany s Národním divadlem, Smetana Gala – Slavnostní koncert k 200. výročí narození Bedřicha Smetany, Výstava železničních modelů a kolejišť Pečky, Smetana u Dvořáka, Tajemství zaniklých řemesel na zámku Brandýs nad Labem. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Po roce opět na Matějskou: výlet na první jarní pouť a za zajímavými místy v okolí

Matějská pouť se koná tradičně každé jaro v areálu Výstaviště v Praze-Holešovicích. Na dospělé i děti čekají strašidelné zámky, střelnice, kolotoče, houpačky, skákací hrady, houpací lodě nebo lochnesky. Pouť začíná 24. února a trvá do 14. dubna 2024. Mezi hity letošních atrakcí patří 65 metrů vysoký Airborne – největší kolotoč svého druhu v Evropě (s lavicí otáčející se na kyvadle do všech směrů), vodní dráha Big Splash anebo obří řetízkový kolotoč Aeronaut.
Praha | Zážitky

Znáte národní kulturní památky Prahy?

V Praze je památných staveb a míst více než dost. Většina z nich jsou notoricky známá, ale ruku na srdce – dovedli byste mezi nimi najít ty, které se honosí titulem Národní kulturní památka? Definice říká, že se jedná o kulturní památku celostátního významu. Pojďme se společně podívat, jaké Národní kulturní památky v Praze objevíte!
Praha | Památky

Gorilí samička Mobi ze Zoo Praha se ráda vozí mámě na hřbetě

Gorilí samička narozená 2. ledna 2024 v Rezervaci Dja v Zoo Praha dostala jméno Mobi. V dialektu badjoué, kterým se mluví v okolí kamerunské Biosférické rezervace Dja, znamená „dědička“ či „pokračovatelka“. Mládě a ostatní členy gorilí tlupy můžete pozorovat v oblíbeném pavilonu pojmenovaném právě po kamerunské rezervaci. Aktuálně zde uvidíte, jak se malá Mobi vozí na hřbetě své mámy Duni.
Praha | Příroda

Kam ven s dětmi v Praze? Tipy, kde si užít venkovní aktivity a přírodní lokality

Chcete s dětmi vyrazit v Praze někam ven, kde je to bude bavit? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, které zaručují dobrou zábavu pod širým nebem od nejmenších, až po ty vzrostlejší děti. A mnohdy outdoorové aktivity pobaví i dospělé. Zajdete do zoo, na venkovní hřiště nebo za přírodními zajímavostmi?
Praha | Letní sporty

Kam za zvířátky v Praze?

Také rádi chodíte s dětmi pozorovat zvířátka třeba do zoo, různých minikoutků a jiných míst? Pokud vás zrovna nenapadá, kam se za zážitky s domácími mazlíčky nebo divokými živočichy vydat, nechejte se inspirovat – dnes vám totiž přinášíme tipy na to, kam se za zvířaty v Praze vypravit.
Praha | Příroda

Naplánujte si návštěvu unikátních technických památek Prahy

Viadukty a mosty, vodárenské věže, železniční tratě, industriální architektura, tunely a další technické stavby potkáváme v Praze na každém kroku. Mají své zvláštní kouzlo, zajímavou historii a nabízejí zpestření běžných pražských procházek. A hlavně jsme vybrali pár takových, kde nemusíte čekat na hlavní sezonu a můžete je navštívit hned.
Praha | Památky

Kde prožijete romantický i originální Valentýn v Praze?

Užijte si svátek sv. Valentýna jako jedinečný víkend snů, který je plný romantiky. Nechte se hýčkat a opravdu okouzlit Prahou! Portál Kudy z nudy má tipy pro ty, kteří jsou zamilovaní, ale i ty co by se teprve rádi zamilovali... každý má nějaké přání a každý by rád, aby se mu splnilo. Vypravte za nejlepšími zážitky v Praze.
Praha | Lázně a wellness