Úvod > Aktuality > Dožínkové slavnosti Toulcova dvora proběhnout opět tento víkend
Dožínkové slavnosti Toulcova dvora proběhnout opět tento víkend
"> "> "> ">
Životní styl

Dožínkové slavnosti Toulcova dvora proběhnout opět tento víkend

  • Vydáno2. září 2019
Tradiční oslava dožínek spojená s jarmarkem se uskuteční v sobotu 7. září 2019 od 10:00 do 17:00 hodin na Toulcově dvoře. Každým rokem je tato tradiční oslava lákadlem nejen pro Pražany, ale i pro zájemce z okolí. Návštěvníci se mohou těšit na vjezd našňořeného žebřiňáku s koňmi a chasou do dvora a poté na obřadné předání dožínkového věnce hospodáři.

Toulcův dvůrHistorický dvůr a barokní stáje se na Toulcově dvoře obléknou v tento den do svátečního a prostory zaplní řemeslníci s vlastními výrobky. Návštěvníci si budou moci zakoupit české řemeslné a originální výrobky, ovoce a zeleninu, celozrnné i bezlepkové pečivo, čaje, víno nebo burčák. Zájemci budou moci ochutnat i staročeské občerstvení, které naši předci o dožínkách jídávali.

Jde o tradiční pozdně letní setkání, letos lehce s nádechem středověku, při kterém budete mít možnost oslavit úrodu.

Připraveny budou dílny, při nichž si vyrobíte chlebovou placku od vymlácení obilí cepem až po upečení na ohni i v peci a další tradiční rukodělné dílničky a pohybové hry. Během dne vám Toulcův dvůr připraví i několik zajímavých ukázek a her z dřívějších i současných ekologických programů. Na výběr bude například Jede sedlák do mlejna – slalom s trakařem; "Na kuny a slípku" – podaří se vám přelstít slípku a sebrat jí vajíčka?; "Zvířecí skoky" – vyzkoušíte si, kterému zvířátku se svým skokem vyrovnáte anebo "Zeptej se koně" – poradí vám, když si nebudete vědět rady?

Nebude chybět staročeské dožínkové občerstvení, živá muzika a taneční vystoupení, pohádka …
Můžete si udělat radost nejen drobnými nákupy, obohatit šatník o nové podzimně laděné tričko nebo dětem pořídit kvalitní dětské oblečení, ale ochutnat i dobrou kávu, čaj, víno, burčák... Vstupné je pro dospělé 80 Kč, děti od 4 let, studenti a důchodci zaplatí 40 Kč.
Toulcův dvůr – farma s domácími zvířátky v Praze

Toulcův dvůr – farma s domácími zvířátky v Praze

Toulcův dvůr, středisko ekologické výchovy, tvoří komplex památkově chráněných budov (gotický špýchar, barokní stáje) a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louku, lužní les a také mokřad.