Úvod > Aktuality > Biograf Ráj v Jičíně zahajuje provoz a zve na Den otevřených dveří
Zážitky

Biograf Ráj v Jičíně zahajuje provoz a zve na Den otevřených dveří

  • Vydáno15. června 2018
Dlouhé období rekonstrukce oblíbeného Bigrafu Ráj v Jičíně skončilo. Od pátku 15. června je již opět v provozu a na sobotu 16. června zve zájemce na Dopoledne otevřených dveří. Budova biografu dostala po rozsáhlé rekonstrukci původní podobu z roku 1923.
Biograf RájAčkoli se budově Biografu RájJičíně dostalo původní podoby z 20. let minulého století, v interiéru se nachází moderní technika i vybavení, které jičínské kino řadí k nejmodernějším u nás. V 50. letech byly na budovu „nalepeny“ přístavby, které byly zcela odstraněny. Upravena byla také celá sedlová nástavba střechy včetně krytiny a replikami se nahradila původní, dnes již naprosto nevyhovující okna i dveře. Ve vstupním portálu zmizelo staré železné schodiště a demontováno bylo i zasklení. V interiéru již nenajdete dřevěný obklad a plechové stropy. Došlo ke zmenšení sálu z 310 na 185 sedadel (z toho 65 je na balkoně) a přesunuta byla i promítací kabina. Naopak rozšíření se dočkalo hlavní foyer, a to i do prostor v patře. Zcela nově se v biografu nachází šatny a zázemí pro účinkující, které dosud chyběly.
 
Film HastrmanKromě kompletní stavební úpravy sálu se zlepšila také akustika a kino získalo nejmodernější ozvučení pro filmové projekce – Dolby Atmos. Spolu se 4K projektorem je jičínský biograf vybaven nejvyšší možnou technologií. Sál je navíc možné využít mimo promítání i pro koncerty, přednášky, případně malé divadlo.
 
Veřejnosti se kino otevře v pátek 15. června projekcí českého filmu Hastrman. Vstupenky je možno zakoupit online.
 

Sobotní dopoledne otevřených dveří

Biograf RájZbrusu nový biograf otevře pro zvídavé návštěvníky své dveře v sobotu 16. června od 9:00  do 12:00 hodin. Pracovníci biografu vám ukáží zázemí biografu, promítací kabinu a prohlédnete si i nový kinosál. Zároveň vám rádi odpoví na všechny vaše dotazy, vysvětlí jak funguje digitální promítání a co je potřeba k tomu, abyste film v kině viděli a slyšeli.
 
Dopoledne otevřených dveří bude probíhat od 9:00 do 12:00 hodin. Vstup do budovy bude možný po skupinkách maximálně 10 diváků, kteří budou postupně biografem procházet s průvodcem. Délka prohlídky je cca 10 až 15 minut a vstup je zdarma.
Biograf Ráj v Jičíně

Biograf Ráj v Jičíně

Biograf Český ráj dostal po generální rekonstrukci v exteriéru původní podobu z roku 1923. Nově je v prvozu od poloviny června 2018.

Další aktuality

Běžkařský okruh v Orlickém Záhoří je v provozu

V Orlickém Záhoří na Rychnovsku naleznete 4,5 kilometru dlouhý běžkařský okruh, který je nejdelší osvětlenou tratí pro běžecké lyžování v zemi. Díky nynější sněhové nadílce je okruh všem milovníkům bílé stopy k dispozici. Večerní osvětlení probíhá od denně od setmění do 21 hodin. Běžkování i parkování v aréně je zcela zdarma.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Špindlerův Mlýn opět hostí světový pohár žen v alpském lyžování

Ve Špindlerově Mlýně se po čtyřech letech opět pojede světový pohár žen v alpském lyžování. Vrcholný závod sezóny proběhne na sjezdovce ve Svatém Petru v sobotu 27. a neděli 28. ledna 2023. Na černé sjezdovce změří své síly světová sjezdařská špička.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Orlické hory opět ovládne extrémní závod psích spřežení Šediváčkův long

V Deštném v Orlických horách se od 24. do 28. ledna 2023 opět pojede nejdelší závod psích spřežení v České republice a jeden z nejtěžších v Evropě – Šediváčkův long. Téměř stovka musherů bude muset zvládnout trať dlouhou 200 nebo 300 kilometrů. Mezinárodní etapový závod psích spřežení letos sice nebude Mistrovstvím České republiky v Longu, ale do Orlických hor se tak sjede na 700 tažných psů a téměř 90 závodníků z 10 zemí Evropy.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Stezka korunami stromů v Krkonoších chystá zimní noční prohlídky

Stezka korunami stromů Krkonoše láká o jarních prázdninách na zajímavé noční prohlídky. Večer v lese za doprovodu průvodce Správy KRNAP mohou lidé zažít letos šestkrát, a to každou středu od 8. února do 15 března 2023. Největší zážitek z večerních prohlídek mají samozřejmě děti, pro které je poznávání zvířat podle zvuků a hledání jejich blýskajících se očí v lese pomocí baterek neobvyklé dobrodružství.
Královéhradecký kraj | Zážitky