Úvod > Aktuality > Bílým lvíčatům v Zoo Hodonín jsou už čtyři měsíce
Bílým lvíčatům v Zoo Hodonín jsou už čtyři měsíce
">
Příroda

Bílým lvíčatům v Zoo Hodonín jsou už čtyři měsíce

  • Vydáno13. dubna 2019
V Zoo Hodonín rostou jako z vody dvě vzácná bílá lvíčata. Jde o dvě samičky lva jihoafrického, které tento víkend slaví už čtyři měsíce. Lvíčatům se daří dobře a spatřit je můžete ve venkovním i vnitřním výběhu společně s oběma rodiči.
Bílí lviDvě lvíčata a jejich rodiče můžete v těchto dnech spatřit v hodonínské zoo. Samec je od skupiny oddělen pouze během krmení, aby nedocházelo ke konfliktním situacím. Jedno z mláďat je dominantnější a už teď se snaží syčením a vrčením odhánět matku a sourozence od masa. Matka se ale vždy ujme své výchovné úlohy a citlivě, ale rázně mláděti ukáže jeho místo ve smečce. Mláďata dobře prospívají, při první kontrole hmotnosti vážila 2200 gramů, nyní už mají kolem 20 kilogramů.

Lvíčata dosud nemají oficiální jména, pracovně jim ale chovatelé říkají Jedenáctka a Dvanáctka, a to podle posledního dvojčíslí na podkožních čipech. Lidská jména jim zoo dát neplánuje, zvířata nechtějí polidšťovat.

Lvy jihoafrické vzácné smetanově bílé barvy chová hodonínská zoo od roku 2013, kdy byl z mezistanice v Zoo Chleby přivezen osmiměsíční samec pocházející z Lory Parku v Jihoafrické republice.
Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín se nachází v severozápadní části města. Rozkládá se na sedmi a půl hektaru rovinné plochy, což předznamenává příjemnou a pohodlnou procházku. Zoologická zahrada v Hodoníně má chovný pár vzácných lvů jihoafrických, kterým se pro jejich srst přezdívá bílí.