Úvod > Aktuality > Bílá věž v Hradci Králové zve na noční prohlídky
Bílá věž v Hradci Králové zve na noční prohlídky
"> "> "> ">
Zážitky

Bílá věž v Hradci Králové zve na noční prohlídky

  • Vydáno5. března 2022
Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města, z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Dopřát si její návštěvu je možné při jedinečných nočních prohlídkách. Ty se letos konají vždy první sobotu každého kalendářního měsíce od 20 do 24 hodin. Nejbližším termínem noční prohlídky je tedy sobota 5. března 2022.
Bílá věž HradecDominanta Hradce Králové Bílá věž nabízí jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Netradiční noční prohlídka se koná zpravidla první sobotu každého kalendářního měsíce od 18 do 22 hodin
 
Poslední prohlídka probíhá 60 minut před zavírací dobou. Počet návštěvníků věže je v jednom okamžiku omezen na 30 osob. Na ochozu jsou umístěny dalekohledy, které fungují na mince v hodnotách 10 a 20 Kč. Samotné vstupné na věž vyjde na 70 korun pro dospělého a 50 korun pro děti.

Při výstupu na ochoz Bílé věže můžete mimo jiné zhlédnout unikátní skleněný model věže, přes 500 let starý zvon Augustin a původní hodinový stroj sestrojený Josefem Božkem v roce 1829. Model je složen z 500 ks skla a váží cca 1000 kg.
Noční prohlídky Bílé věže v Hradci Králové

5.11.
Noční prohlídky Bílé věže v Hradci Králové

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Bílou věž lze mimořádně navštívit v noci na nočních prohlídkách.

Bílá věž v Hradci Králové

Bílá věž v Hradci Králové

Renesanční Bílá věž je po dlouhé rekonstrukci nabízí jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Původně renesanční zvonice, dokončená v roce 1589. Součástí věže je třetí největší zvon v republice – zvon Augustin.

Expozice Královské město nad soutokem

Expozice Královské město nad soutokem

Hradec Králové je místem s dlouhou historií, která nepostrádá dramatická období a zvraty. V nové expozici Muzea východních Čech v Hradci Králové jsou představeny nejstarší dějiny královského města od pravěku až do poloviny 18. století.

Salon republiky – procházkové okruhy Hradcem Králové

Salon republiky – procházkové okruhy Hradcem Králové

Hradec Králové bývá nazýván "učebnicí architektury pod širým nebem". Procházkové okruhy jsou zaměřeny na jednotlivá období architektonického rozvoje města, na každé trase najdete informační stojany v uvedené barvě a první dvě trasy jsou doplněny ještě značkami na obrubnících chodníků.