Úvod > Aktuality > Bezplatné projížďky na kole lákají Pražany do sedla
Bezplatné projížďky na kole lákají Pražany do sedla
">
Letní sporty

Bezplatné projížďky na kole lákají Pražany do sedla

  • Vydáno5. října 2016
S obrovským zájmem se setkává u Pražanů a turistů možnost zapůjčit si v těchto dnech zdarma městská kola od společnosti Velonet. Jedná se o bezpečnou, rychlou a ekologickou dopravu v rámci tzv. systému sdílení městských kol. A ten v současné době technologicky nejvyspělejší a především uživatelsky nejpříjemnější si právě v hlavním městě můžete vyzkoušet zcela bezplatně, a to až do neděle 9. 10. 2016.
VelonetPadesát kusů městských kol Velonet je k dispozici hned na dvaceti místech v Praze, která navazují na vybudované cyklostezky, zastávky MHD, přívozů a podobně. Lidé si tak mohou naplno vychutnat kouzlo cestování po městě bez nutnosti používání vlastního kola a zároveň objeví praktičnost celého systému. Nejčastěji využívanými místy zapůjčení kola se staly Podolské nábřeží a Anděl–Nádražní.

Pohodlná jízdní kola, která společnost v rámci bikesharingu nabízí, jsou ušita na míru městskému provozu a při jejich výběru bylo myšleno i na ty nejmenší detaily, které dokážou jízdu zpříjemnit a zjednodušit. Kromě toho, že v sobě mají zabudovány GSM a GPS moduly, dobíjení elektronických systémů je zajištěno solárními články při stání a dynamem při jízdě, mají také lehký převod uzpůsobený jízdě po městě díky osmi rychlostní převodovce. A v neposlední řadě mají automaticky se rozsvěcující světla, a běžný řetěz nahrazuje kardanová hřídel, takže je eliminováno riziko ušpinění či roztrhání kalhot.


Vyzkoušejte pohodlnou jízdu městem

Jízda PrahouKdo si ještě nestihl kola vyzkoušet, má možnost do konce tohoto týdne. Všech padesát kol bude k dispozici do neděle 9. října. Jejich přehled najdete na webových stránkách Velonetu, stejně tak jako aplikaci ke stažení a podrobný návod krok po kroku, jak se přihlásit a jak se systémem pracovat. Kola bývají dostupná například ve Žlutých lázních, na Podolském nábřeží u loděnice, na Rašínově nábřeží, u botelu Admirál, u Mánesa, na Vltavské, na nádraží Anděl i Smíchov, u Hlavního nádraží i Na Florenci (výstup z metra Nám. Republiky), Janáčkově, Dvořákově a Alšově nábřeží, Na Františku, Palackého náměstí, a dalších místech.

Systém sdílení kol funguje prostřednictvím webové a mobilní aplikace, včetně registrace a vyhledávání nejbližšího kola. Nejsou k němu potřeba drahé a komplikovaně budované dokovací stanice, tudíž není nutné napojovat se na městskou infrastrukturu. Software umožňuje sledovat dodržování dopravních předpisů či vyhodnocovat intenzitu jízd v různých lokalitách a na různých trasách. Nespornou výhodou je také samočinné hlášení závad jízdních kol do centrály systému, včetně aktuální polohy kola.
Velonet – sdílená městská kola v Praze

Velonet – sdílená městská kola v Praze

Jaké jsou možnosti bezpečné, rychlé a ekologické dopravy v Praze? Jednou z nich jsou po celém světě čím dál oblíbenější a využívanější systémy sdílení městských kol. Pohodlná jízdní kola, která společnost v rámci bikesharingu nabízí, jsou nejen velmi pohodlná, ale i ušita na míru městskému provozu.

Výstavní síň Mánes v Praze

Výstavní síň Mánes v Praze

Výstavní síň široké otevřené dramaturgie, zahrnuje výstavy význačných osobností českého i světového výtvarného umění, předních spolků a tvůrčích skupin, výstavy mladých umělců, tematické a retrospektivní výstavy.

Pražský přívoz P5 Císařská louka – Výtoň

Pražský přívoz P5 Císařská louka – Výtoň

Sezonní přívoz spojuje severní cíp ostrova Císařská louka s Výtoní. Využijte aktraktivní spojení přes řeku Vltavu a udělejte si pěkný výlet. V roce 2022 je přívoz v provozu od 26. března do 31. října.